استاندار خراسان جنوبی:

"کتاب" باید به عنوان کالایی موثر در سبد خانواده‌ها قرار گیرد

  • سه شنبه, 18 مهر 1396 ساعت 06:01
  • منتشرشده در نشر

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه کتاب باید به عنوان کالایی موثر در سبد خانواده‌ها قرار گیرد گفت: برپایی نمایشگاه های استانی کتاب اقدامی ارزشمند در جهت توسعه فرهنگ کتاب و کتاب خوانی و حمایت از ناشران و نویسندگان است.

 

به گزارش چاپ و نشر، محمدمهدی مروج‌الشریعه در مراسم افتتاح نمایشگاه کتاب، اظهار داشت: برپایی نمایشگاه‌های استانی کتاب اقدامی ارزشمند در جهت توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی و حمایت از ناشران و نویسندگان است.

وی با بیان اینکه این رویداد فرهنگی برای رسیدن به هدف ارتقای فرهنگ کتابخوانی و مطالعه لازم بوده اما کافی نیست افزود: باید متولیان امر اراده کنند تا مطالعه به یک عادت روزانه برای مردم و کتاب نیز به عنوان کالایی موثر در سبد خانواده قرار گیرد.

استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: امید است برپایی یازدهمین نمایشگاه کتاب خراسان جنوبی فصل جدیدی را در توجه بیشتر مردم فرهیخته این استان به فرهنگ کتابخوانی و نیز تحقق سیاست ها و برنامه های فرهنگی دولت رقم بزند.

مروج‌الشریعه تصریح کرد: خراسان جنوبی به دلیل همجواری با آستان مقدس رضوی و دارا بودن مراکز علوم دینی چون مدرسه دینی معصومیه و مدارس نوین شوکتیه مأنوس با کتاب و کتابخوانی است.

وی خاطرنشان کرد: فعالیت‌هایی که در این زمینه انجام می‌شود باید از غنایی هم سنگ فرهنگ این مرز و بوم برخوردار باشد و اگر در امتداد این فرهنگ باشد می‌تواند مورد اسقبال مردم قرار گرفته و باعث توسعه پایدار فرهنگی شود.

استاندار خراسان جنوبی یادآور شد: خراسان جنوبی با قدمت فرهنگی کم نظیر و پرورش علما و نخبگان علمی همواره بر تارک سپهر فرهنگ ایران اسلامی می‌درخشد.

مروج‌الشریعه اظهار داشت: این درخشش مرهون زحمات بزرگ مردانی است که با تأسیس مدرسه علوم دینی معصومیه و نیز مدرسه علوم نوین شوکتیه به عنوان سومین مدرسه پس از دارالفنون و رشدیه در سطح کشور بستر تعلیم و تربیت بزرگانی همچون پروفسور معتمدنژاد پدر علم ارتباطات و پروفسور گنجی پدر علم هواشناسی، پروفسور بلالی مود پدر علم سم شناسی ایران، دکتر شکوهی پدر علم تعلیم و تربیت و غیره را فراهم کردند و خراسان جنوبی را به عنوان مهد فرهنگ و علم معرفی کردند.

وی افزود: رئیس جمهور در منشور "دوباره ایران" که بحق نقشه راهی برای طی مسیر تحقق برنامه‌های مدبرانه دولت تدبیر و امید است به برنامه‌های  فرهنگی دولت اشاره و نسبت به ارتقای سطح فرهنگی جامعه تاکید کرده‌اند.

 استاندار خراسان جنوبی گفت: اجرای برنامه‌هایی همچون برگزاری نمایشگاه کتاب و ارائه طرح‌های حمایتی از تولید تا مصرف کتاب در راستای شفاف سازی و هدفمندی یارانه‌های بخش فرهنگ بالاخص یارانه بخش کتاب از جمله برنامه‌های دولت است که رضایت‌مندی اصحاب فرهنگ و هنر را به دنبال داشته و در ارتقای فرهنگ والای کتابخوانی و مطالعه و توسعه سطح علمی و فرهنگی جامعه موثر واقع شده است.

منبع: تسنیم

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در سه شنبه, 18 مهر 1396 ساعت 09:03
  • اندازه قلم