مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌رضوی:

نمایشگاه کتاب ناشران جهان اسلام برگزار می‌شود

  • چهارشنبه, 19 مهر 1396 ساعت 11:07
  • منتشرشده در نشر

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌رضوی گفت: نمایشگاه کتاب ناشران جهان اسلام مشهد پایتخت فرهنگی جهان اسلام آذرماه برگزار می‌شود.

 

به گزارش چاپ و نشر، سید سعید سرابی در جلسه شورای برنامه‌ریزی نمایشگاه کتاب ناشران جهان اسلام در اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌رضوی اظهار داشت: نمایشگاه کتاب ناشران جهان اسلام مشهد پایتخت فرهنگی جهان اسلام 9 تا 16 آذرماه در نمایشگاه بین‌المللی مشهد برگزار می‌شود.

وی اظهار داشت: در این نمایشگاه بخش ویژه ای به پایتخت فرهنگی جهان اسلام اختصاص پیدا کرده است، حضور ناشران جهان اسلام در نمایشگاه، دعوت از میهمانان خارجی برای حضور در افتتاحیه نمایشگاه، برگزاری برنامه‌های جنبی و ... از برنامه‌های این بخش است.

مدیر‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌رضوی با اشاره به اهداف نمایشگاه و توسعه فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در بین اقشار مختلف جامعه اظهار داشت: به منظور حضور دانش‌آموزان در نمایشگاه با هماهنگی که با آموزش و پرورش انجام داده‌ایم مقرر شده است ساعت بازدید نمایشگاه از ساعت 10 صبح تا 21 باشد.

وی با اشاره به حضور رسانه‌ها در نمایشگاه کتاب گفت: هماهنگی لازم با خانه مطبوعات انجام شده است که مقرر شده از تعدادی رسانه خارجی نیز برای حضور در نمایشگاه دعوت شود.

سرابی توجه به کیفیت و محتوی را در کنار بحث کمی نمایشگاه ضروری دانست و افزود: بخش حکیم ابولقاسم فردوسی و بخش ویژه مشهد از ابتکارات این دوره از نمایشگاه است که می‌تواند بر محتوی کیفی نمایشگاه بیفزاید.

وی با اشاره به این که نظرسنجی از نمایشگاه به عهده جهاد دانشگاهی است، بیان داشت: نظر سنجی ما شامل نمایشگاه کتاب در جغرافیای نمایشگاه بین‌المللی است نتایج این نظر سنجی برای مخاطب شناسی و برنامه‌ریزی‌های آینده بسیار با اهمیت است.

مدیر‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌رضوی با اشاره به بحث اطلاع رسانی داخلی نمایشگاه گفت: با توجه به تجربه موسسه نمایشگاههای کشور این بخش به عهده این موسسه گذاشته شده است تا مردم راحت تر بتوانند به کتابهایی که می خواهند دسترسی پیدا کنند.

وی در پایان این جلسه اظهار امیدواری کرد با همکاری همه دستگاههای استان از جمله استانداری، شهرداری، آموزش و پرورش و ... این نمایشگاه در مشهد برگزار شود.

 

منبع: تسنیم

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)