برگزاری نمایشگاه کتاب استانی به چرخه اقتصاد ناشران کمک می کند

  • شنبه, 29 مهر 1396 ساعت 06:30
  • منتشرشده در نشر

یک نویسنده مطرح کشوری از نمایشگاه کتاب به عنوان یک فرصت یاد کرد و گفت: برگزاری نمایشگاه کتاب استانی به چرخه اقتصاد ناشران کمک می کند.

 

ابراهیم حسن بیکی، افزود: نمایشگاه کتاب رضایت آن دسته از ناشرانی که از شرایط اقتصادی به دلیل عدم تمایل مردم به مطالعه و خرید کتاب ناراضی بودند، تاحدودی جلب  کرده است.

به گفته وی، برپایی نمایشگاه کتاب استانی از بهترین اقداماتی است که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در راستای افزایش سرانه کتاب برداشته است.

حسن بیکی برگزاری نمایشگاه کتاب را به صورت سالانه در استان ها اندک خواند و افزود: نیاز است تا اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در سطح استانها به مدد موسسه نمایشگاه ها آمده و  به صورت مستقل برای حضور ناشران در قالب نمایشگاه اقدام کنند.

وی با بیان این نکته که یادداشتی با موضوع "طرح جامع ملی کتاب" نوشته، اظهار کرد: در این طرح تمامی راهکارهایی که باعث ایجاد اشتیاق مخاطب برای مطالعه کتاب می شود، آمده است.

حسن بیکی خواستار برگزاری نمایشگاه کتاب در شهرستان ها شد و گفت: از نمایشگاه کتاب در شهرستان ها می توان به عنوان یک مسَکن برای افزایش سرانه مطالعه استفاده کرد.

وی به ظرفیت مهدکودک و نظام آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: با توجه به این مراکز آموزشی می توان فرهنگ مطالعه را از سنین پائین نهادینه کرد.

حسن بیکی خواستار توجه و همکاری تمامی نهادهای فرهنگی به مقوله افزایش سرانه مطالعه شد و گفت: فرهنگ و ارشاد تنها مسئول در این راستا نیست و نیاز است سایر دستگاه های اجرایی به مدد ارشاد بیایند.

گفتنی است، یازدهمین نمایشگاه کتاب گلستان از ٢٥ مهرماه کار خود را آغاز کرد و تا ٣٠مهر  نیز پذیرای علاقه مندان است. این نمایشگاه صبح ها ساعت ٩ تا ١٢ و عصرها ١٥:٣٠ تا ٢١ میزبان اهالی فرهنگ و علاقه مندان به حوزه کتاب و کتابخوانی است.

 

منبع: روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)