خلأ حضور قدرتمندان حوزه نشر

  • پنج شنبه, 16 آذر 1396 ساعت 08:45
  • منتشرشده در نشر

عضو شورای اسلامی شهر مشهد از خلأ حضور قدرتمندان حوزه‌ی نشر در نوزدهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب و ناشران جهان اسلام مشهد خبر داد.

 

بتول گندمی، عضو شورای اسلامی شهر مشهد، در بازدید از غرفه خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از خراسان رضوی، در خصوص کیفیت و کمیت نوزدهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب و ناشران جهان اسلام مشهد، گفت: خلاء حضور قدرتمندان حوزه‌ی نشر در همه ظرفیت‌های نوزدهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب و ناشران جهان اسلام مشهد کاملا مشهود است.

وی با اشاره به این نکته که قبل از شروع هر کاری باید از همه ظرفیت‌ها وسلیقه‌ها استفاده و همفکری شود، افزود: این نمایشگاه با توجه به جایگاه شهروندان مشهدی و شأنیت شهر مشهد برگزار نشده است و ضعف‌های جدی دارد.

عضو شورای اسلامی شهر مشهد ادامه داد: در بخش‌هایی از نوزدهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب و ناشران جهان اسلام مشهد از نظر محتوایی کارهای خوبی صورت گرفته است.

گندمی با اشاره به نبود همه سلیقه‌ها در نوزدهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب و ناشران جهان اسلام مشهد، عنوان کرد: نبود همه سلیقه‌ها در نمایشگاه باعث شده است بر تعداد بازدید کنندگان تأثیر بگذارد.

 وی در خصوص این نکته که هرساله شاهد این ضعف‌ها در نمایشگاه کتاب هستیم، گفت: نیاز مبرمی به این داریم که قبل از برگزاری نمایشگاه کتاب گفت‌وگوهای جدی صورت بگیرد و از همه ظرفیت‌ها استفاده شود.

عضو شورای اسلامی شهر مشهد ادامه داد: در این زمینه نیاز به یک پیمایشی هم داریم که بدانیم چرا فقط جمعیت کمی از نمایشگاه کتاب اطلاع دارند و بازدید می‌کنند و نیز باید بر اساس حرف مردم برنامه‌ریزی کنیم.

 

گندمی در پایان یادآور شد؛ این گونه نمایشگاه‌ها چندان در فرهنگ کتاب‌خوانی شهر مشهد تأثیر ندارد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)