فیروز فاضلی خبر داد:

رشد ٢٠ درصدی چاپ کتاب در گیلان طی ٩ ماهه سال جاری

  • سه شنبه, 12 دی 1396 ساعت 14:37
  • منتشرشده در نشر

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان گفت: ناشران گیلان با چاپ ٦٤٧ عنوان کتاب در ٩ ماهه اول سال ٩٦ در مقابل ٥٤١ عنوان کتاب چاپ شده در سال قبل با رشد ٢٠ درصدی روبرو بودند.

به گزارش چاپ و نشر به نقل از ایلنا از رشت،  فیروز فاضلی گفت: ناشران گیلان با چاپ ٦٤٧ عنوان کتاب در ٩ ماهه اول سال ٩٦ در مقابل ٥٤١ عنوان کتاب چاپ شده در سال قبل با رشد ٢٠ درصدی روبرو بودند.

وی با اشاره به رونق دوباره چاپ کتاب در استان گفت: ناشران گیلان در ٩ ماهه اول امسال بیش از ٩٣٢ هزار نسخه کتاب چاپ کردن که در مقیاس با ٧٨٣ هازر نسخه کتاب چاپ شده در سال قبل در این بخش نیز رشد ٢٠ درصدی را تجربه کردند.

به گفته مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، در این بازه زمانی ١٥٥ عنوان کتاب به شمارگان ٣٨٦ هزار جلد با موضوع کودک و نوجوان و ٣٥ عنوان با شمارگان ١٣٤ هزار جلد با موضوع معارف دینی در این استان منتشر شده است.

فاضلی افزود: در میان کتاب‌های چاپ شده ٥٩٩ عنوان تألیفی و ٣٤ عنوان ترجمه و از ٤٤٦ عنوان کتاب چاپ اول و ٢٠١ عنوان نیز چاپ مجدد بوده است.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به حمایت همه جانبه این اداره‌کل از ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی گفت: در حال حاضر ٣٥ انتشاراتی فعال در استان گیلان به امر انتشار کتاب مشغول می باشند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)