خراسان شمالی در قعر جدول سرانه نشریات

مدیرکل روابط عمومی استانداری خراسان شمالی با اشاره به اینکه شمار نشریات در این رسانه بسیار پایین است گفت: این استان به لحاظ داشتن نشریات و سرانه نشریات در انتهای جدول استان های کشور قرار دارد.

به گزارش چاپ ونشر به نقل از ایرنا، علی اصغر ایزدی اظهار کرد: خراسان شمالی به لحاظ فعالیت نشریه ها و شمار مجوزهای صادر شده برای نشریه ها در رده های آخر استان های کشور قرار دارد.

وی تصریح کرد: نشریه های دارای مجوز این استان هم فعالیت خوبی ندارند و به طور منظم منتشر نمی شوند.

وی با اشاره به اینکه رسانه ها باید تقویت و حمایت شوند خاطرنشان کرد: در این استان حمایت از رسانه ها به صورت ساختاری و تاثیر گذار نبوده است.

* کارگروه رسانه، مطبوعات و ارتباطات در خراسان شمالی تشکیل می شود

مدیرکل روابط عمومی استانداری خراسان شمالی از تشکیل کارگروه رسانه، مطبوعات و ارتباطات در این استان خبر داد و گفت: در این کارگروه مشکلات و مسائل رسانه ها به صورت ساختاری مورد بررسی قرار می گیرد

وی خاطرنشان کرد: در استانداری حدود 70 کارگروه وجود دارد که زیر نظر سازمان مدیریت و برنامه ریزی فعالیت دارند اما جای کارگروهی مختص رسانه، مطبوعات و ارتباطات در استان خالی است.

وی خاطرنشان کرد: در این کارگروه و با ساختار سامان یافته ای که ایجاد می شود، رسانه ها، روابط عمومی ها و مطبوعات مورد حمایت قرار می گیرند.

* استفاده ابزاری از رسانه

مدیرکل روابط عمومی استانداری خراسان شمالی استفاده ابزاری از رسانه ها را از مشکلات عرصه رسانه ای استان عنوان کرد و گفت: بعضا هر جا رسانه از دستگاه های اجرایی حمایت کرده و عملکرد را منتشر کرده حمایت شده است .

وی افزود: این روند هر چه بیشتر باشد نقد در رسانه ها کمتر می شود و در نهایت به ضعف دستگاه اجرایی می انجامد.

ایزدی خاطرنشان کرد: تاکنون حمایت ها از رسانه ها زیربنایی نبوده است و به صورت دیمی انجام شده است.

وی گفت: از دستگاه های اجرایی درخواست شده است تا برای حمایت از رسانه و نشریات استان، مشترک این رسانه ها شوند.

مدیرکل روابط عمومی استانداری خراسان شمالی در بخش دیگر به مشکلات خبرنگاران اشاره کرد و گفت: نداشتن بیمه و پایین بودن دستمزدها از مهم ترین مشکلات خبرنگاران است.

در خراسان شمالی 25 مورد مجوز نشریه اعم از مکتوب و غیر مکتوب، عمومی و تخصصی ثبت شده است و 250 نفر در عرصه رسانه های این استان فعالیت می کنند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در شنبه, 30 دی 1396 ساعت 12:34
  • اندازه قلم