رییس ستاد اقامه نماز هرمزگان خبر داد

حمایت از ناشران حوزه نماز

  • چهارشنبه, 04 بهمن 1396 ساعت 08:09
  • منتشرشده در نشر

 

رییس ستاد اقامه نماز هرمزگان با بیان اینکه ناشران مختلف در حوزه دینی، کتاب‌های جدید و با غنای علمی بالایی را در پانزدهمین نمایشگاه کتاب هرمزگان عرضه می کنند، گفت: تمام ناشرین حوزه نماز را حمایت می‌کنیم و ستاد اقامه نماز به عنوان ناشر نمونه در نمایشگاه‌های مختلف کتاب معرفی شده است.

به گزارش چاپ ونشر به نقل از فارس، حجت‌الاسلام محمدحسن فروزان‌نژاد در بندرعباس با اشاره به اینکه ورود به حوزه نشر و کتاب به ارتقای فرهنگ کشور کمک می‌کند، اظهار کرد: فرهنگ کشور با کتاب‌هایی که بتواند برای جوانان و نسل جدید جذابیت ایجاد کند، شکل می‌گیرد.

وی در ادامه با اظهار تاسف از اینکه فرهنگ مطالعه و کتاب‌خوانی در کشور ضعیف است، افزود: بایستی این فرهنگ را تغییر دهیم و با برگزاری دوره‌های کتاب‌خوانی و تندخوانی تعداد مراجعین به حوزه کتاب را افزایش دهیم.

رییس ستاد اقامه نماز هرمزگان با اشاره به اینکه بایستی تمام راهکارهای لازم جهت ارتقای فرهنگ کتاب‌خوانی در استان استفاده شود، ادامه داد: علاقمندی به کتاب با موضوعات خاص که با قلم شیوا و رسا برای مخاطب رغبت ایجاد می‌کند از راهکارهای جذب مخاطب  در حوزه‌های مختلف می‌باشد.

حجت الاسلام فروزان‌نژاد با بیان اینکه ستاد اقامه نماز از تمام ناشرین حوزه نماز حمایت می‌کند، افزود: این ستاد انتشاراتی در تهران دارد که در چند نوبت نیز به صورت انتشارات نمونه معرفی شده و ستاد اقامه نماز به عنوان ناشر نمونه در نمایشگاه‌های کتاب به خوبی درخشیده است.

به گفته وی، در حال حاضر 2 ناشر از نمایندگان ستاد اقامه نماز در پانزدهمین نمایشگاه کتاب هرمزگان حضور فعال دارند که یکی از ناشرین مربوط به هرمزگان و دیگری تهران می‌باشد.

رییس ستاد اقامه نماز هرمزگان با بیان اینکه برای موضوع کتاب و کتاب‌خوانی بایستی بیشتر سرمایه‌گذاری شود، افزود: قطعا این سرمایه‌گذاری باعث حضور فعال جوانان و نوجوانان در نمایشگاه‌های کتاب آتی خواهد شد.

حجت‌الاسلام فروزان‌نژاد، پانزدهمین نمایشگاه کتاب هرمزگان سال‌جاری را نمایشگاه خوبی ارزیابی کرد و ادامه داد: استقبال مردم از نمایشگاه کتاب نسبت به سال گذشته به مراتب چشمگیرتر بوده است.

وی در پایان با اشاره به اینکه ناشرین مختلف در حوزه دین، کتاب‌های جدید و با غنای علمی بالایی را در این نمایشگاه عرضه کردند، خاطرنشان کرد: توصیه امام راحل این بوده که کتاب‌های با کمترین درصدخطا مطالعه شود که نمونه بارز این گونه کتاب‌ها در حوزه دینی و سیاسی آثار شهید مطهری می‌باشد.

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)