ناشران درخواست مجوز نشر را از طریق سامانه پیگیری کنند

  • شنبه, 21 بهمن 1396 ساعت 13:39
  • منتشرشده در نشر

معاون نظارت بر چاپ و نشر قرآن با اشاره به کاهش زمان تصحیح قرآن از ۱۰ به ۵ روز گفت: در نظر داریم سال آینده به صورت مجازی تصحیح قرآن را پی‌گیری کنیم تا ناشران نیازی به حضور در سازمان دارالقرآن نداشته باشند.

به گزارش چاپ ونشر به نقل از نسیم آنلاین، احمد زرنگار معاون نظارت بر چاپ و نشر قرآن با اشاره به کاهش مدت زمان تصحیح قرآن کریم اظهار داشت: در سال های گذشته برای تصحیح قرآن کریم قبل از اعطای مجوز، مصححان هر 20 جزء قرآن را در مدت 15 روز تصحیح می کردند که امسال با برنامه ریزی این زمان را به 10 روز کاهش دادیم.

وی با بیان اینکه برای کاهش زمان تصحیح قرآن کریم تصمیم گرفتیم اجزای کمتری در اختیار مصححان قرار گیرد، گفت: از ماه های گذشته تعداد اجزایی که در اختیار مصححان قرار می دادیم کاهش دادیم به طوری که مصححان هر پنج روز 10 جزء از قرآن را تصحیح می کنند.

زرنگار کاهش زمان تصحیح قرآن را اقدامی در راستای منشور جلب رضایت ناشران قرآنی عنوان کرد و افزود: یکی از دلایلی که ناشران برای مجوز نشر به سازمان دارالقرآن رجوع نمی کردند، طولانی بودن زمان تصحیح قرآن بود که ما با کاهش این زمان سعی داریم علاوه بر جلب رضایت ناشران قرآنی، تخلفات در زمینه عدم دریافت مجوز چاپ و نشر را به حداقل برسانیم.

معاون نظارت بر چاپ و نشر قرآن سازمان دارالقرآن با بیان اینکه تلاش ما به روز شدن تصحیح قرآن کریم است، خاطر نشان کرد: در نظر داریم سال آینده به صورت مجازی تصحیح قرآن را پیگیری کنیم تا ناشر نیازی به حضور در سازمان دارالقرآن نداشته باشد و از طریق سامانه درخواست خود را ثبت کرده و کارشناسان اقدامات لازم را انجام دهند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)