شناسنامه بنیاد پژوهش‌های اسلامی چیست ؟

  • شنبه, 28 بهمن 1396 ساعت 07:49
  • منتشرشده در نشر

مدیرعامل موسسه چاپ و انتشارات آستان قدس رضوی گفت: تقویم قدس رضوی شناسنامه بنیاد پژوهش‌های اسلامی است و تبدیل به برند آستان قدس رضوی شده است.

 به گزارش چاچ ونشر به نقل از آستان نیوز، مسعود فرزانه در نشست نقد و بررسی تقویم قدس رضوی که امروز با حضور مدیرعامل بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی، مدیرعامل به نشر و جمعی از پژوهشگران و محققان دست اندرکار تهیه تقویم قدس رضوی در تالار شیخ طوسی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی برگزار شد، عنوان کرد: منابعی که در این تقویم استفاده می‌شود مورد اعتماد همگان است.

وی ابراز کرد: تقویم قدس رضوی از 32 سال گذشته که مسئله کالای فرهنگی مطرح نبود، تهیه شده است.

مسعود فرزانه با اشاره به سایه سنگین فضای مجازی بر نشر مکتوب، ادامه داد: خوشبختانه نشر جایگاه خودش را حفظ کرده و در واقع مردم از محصولات فرهنگی که گزیده‌گویی دارند، بیشتر از متن‌های مفصل استقبال می‌کنند.

وی اضافه کرد: محتوای تقویم قدس رضوی بسیار مطلوب ارزیابی می‌شود و دغدغه اصلی در حوزه توزیع و شمارگان آن است.

مدیرعامل موسسه چاپ و انتشارات آستان قدس رضوی، با ارائه پیشنهاداتی در خصوص ارتقای سطح کیفی این تقویم خاطرنشان کرد: برقراری امکان اختصاصی سازی ویژه مخاطبان در سنین مختلف، ایجاد یک پایگاه اطلاع‌رسانی با در اختیار داشتن برخی از امکاناتی همچون فروش اینترنتی و پیش فروش محصول، توسعه محصولات مرتبط همچون تقویم جیبی، دیواری و...، بازنگری ترتیب مطالب برخی از موضوعاتی است که در راستای سطح کیفی این تقویم باید مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: اگر احادیث شنیده نشده و گفته نشده جای احادیث تکراری را بگیرد و همچنین جملاتی که در بردارنده نیاز و مسائل روز جامعه است در این تقویم گنجانده شود قطعا تاثیرگذارتر خواهد بود.

فرزانه با اشاره به چگونگی چاپ این تقویم گفت: بهتر است این تقویم در قطع‌های مختلف به ویژه خشتی که بسیار مناسب تقویم است، به چاپ برسد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)