حمایت بانک شهر از ناشران، مولفان و فعالان فرهنگی

  • شنبه, 12 اسفند 1396 ساعت 10:31
  • منتشرشده در نشر

 

به گزارش چاپ و نشر به نقل از پایگاه خبری دنیای بانک مدیرعامل بانک شهر گفت: با پرداخت تسهیلات کم بهره یک میلیارد تومانی و مشارکت در توزیع بن کتاب به عنوان مهمترین حامی رویدادهای فرهنگی از جمله نمایشگاه کتاب برای رونق فرهنگ مطالعه هستیم.

حسین محمد پورزرندی در حاشیه مراسم افتتاح دوازدهمین نمایشگاه سراسری کتاب قزوین در گفتگو با مهر اظهارداشت: نمایشگاه های کتاب از مهمترین رویدادهای فرهنگی محسوب می شود که می تواند نقش مهمی در ترویج کتاب خوانی و مطالعه در کشور ایفا کند.

پورزرندی تصریح کرد: به عنوان یک بنگاه اقتصادی تلاش کرده ایم حامی فعالیت های فرهنگی هم باشیم و رسالت خود می دانیم در ترویج مطالعه هم مشارکت کنیم به همین دلیل چند سالی است حامی مالی نمایشگاه های کتاب شده ایم که خوشبختانه با استقبال مردم هم مواجه شده است.

مدیرعامل بانک شهر بیان کرد: با توجه به مشکلات اقتصادی مردم به نظر می رسد اگر حمایت مالی در خرید کتاب صورت گیرد شاهد استقبال شهروندان بیشتری خواهیم بود لذا در این زمینه همواره حضور پر رنگ داشته ایم و بانک شهر مدت دو سال است به عنوان بانک عامل در این رویداد حضور دارد.

وی بیان کرد: سقف این تسهیلات فرهنگی تا یک میلیارد تومان برای هر متقاضی فرهنگی است که این تسهیلات با سود ۸ تا ۱۰ درصد داده می شود که تاکنون ۵ میلیارد تومان به ناشران پرداخت شده که مدت بازپرداخت آن ۵ ساله است.

مدیرعامل بانک شهر همچنین تصریح کرد: باید مردم را با کتاب آشتی دهیم ویکی از راه های آن حمایت از ناشران و مولفان است که با این کار می توانیم زمینه استقبال همه مردم بویژه جوانان را از کتاب خوانی فراهم کرده و به اقتصاد کتاب هم کمک کنیم که با این کار سرانه مطالعه در کشور و استان قزوین افزایش خواهد یافت

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)