شرکت چاپ و نشر بین الملل:

کیفی سازی در نشر کتب دینی رویکرد نخست مجموعه بود

  • دوشنبه, 21 اسفند 1396 ساعت 08:40
  • منتشرشده در نشر

مدیرعامل شرکت چاپ و نشر بین الملل با اشاره به مشکلاتی که حوزه نشر در چند سال اخیر با آن درگیر است گفت: در سال های اخیر فعالیت خود را در انتشار کتب دینی از کمی به کیفی تغییر داده ایم.

به گزارش چاپ ونشر به نقل از شبستان، مراسم رونمایی از دو کتاب دکتر منصور لاریجانی با عناوین شرح و تفسیر نهج البلاغه و حکمت علوی با حضور حجت الاسلام دکتر سیدمهدی خاموشی رییس سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد.

سیدحسن میرکریمی، مدیرعامل شرکت چاپ و نشر بین الملل در این مراسم با اشاره به اینکه این واحد نشر در حوزه تبلیغ دین مبین اسلام فعالیت می کند، گفت: تاکنون بیش از 800 عنوان کتاب در حوزه دین از سوی انتشارات چاپ و نشر بین الملل وابسته به سازمان تبلیغات اسلامی منتشر شده است.

میرکریمی گفت: در یکی دو سال اخیر بحث حیات و ممات حوزه نشر بر همه روشن است. انتشارات بین الملل با توجه به مشکلات حوزه نشر در سال های اخیر فعالیت خود را از ساختار کمی به ساختار کیفی تغییر داده است و کیفیت آثاری که منتشر می کنند به نسبت قبل متفاوت است.

وی با توجه به اینکه سال کتاب حوزه نشر از نمایشگاه کتاب تهران تاریخ گذاری می شود، گفت: از سال گذشته تاکنون 70 عنوان کتاب چاپ اولی از سوی شرکت چاپ و نشر بین الملل به بازار نشر ارایه شده است و امیدواریم در سال آینده روند رو به رشدی در حوزه نشر کتب دینی داشته باشیم.

مدیرعامل شرکت چاپ و نشر بین الملل با توجه به سابقه 20 ساله این انتشارات گفت: علیرغم وابسته بودن به سازمان تبلیغات اسلامی شرکت چاپ و نشر بین الملل در حوزه ناشران دینی جایگاه خود را یافته است، امیدواریم بتوانیم با چاپ کتاب های ارزشمند جامعه علمی را به کتاب علاقه مند کنیم.

شایان ذکر است دو اثر شرح و تفسیر نهج البلاغه و حکمت علوی به قلم دکتر منصوری لاریجانی از سوی شرکت چاپ و نشر بین الملل منتشر و روانه بازار نشر شد.

 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در دوشنبه, 21 اسفند 1396 ساعت 09:04
  • اندازه قلم