نخستین روز عیدانه کتاب با 20هزار فروش رقم خورد

استقبالی پرشور از عیدانه کتاب

  • پنج شنبه, 24 اسفند 1396 ساعت 08:31
  • منتشرشده در نشر

مطابق با آمارهای به دست آمده از سایت خانه کتاب، در نخستین روز از سومین طرح عیدانه کتاب 19 هزار و 902 نسخه کتاب به فروش رفته است.

به گزارش چاپ ونشر به نقل از(ایبنا)، سومین طرح حمایتی عیدانه کتاب، در 641 کتاب‌فروشی کار خود را آغاز کرد. این طرح با رویکرد حمایت بیشتر از کتاب‌فروشی‌های سایر استان‌ها و شهرستان‌ها، دو روز زودتر از استان تهران در استان‌های دیگر آغاز به کار کرده و 111 کتاب‌فروش عضو تهرانی، از روز 25 اسفندماه به این طرح خواهند پیوست.

مطابق با اطلاعاتی که در آمارهای خانه کتاب مشاهده می‌شود و علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به سایت www.ketabnet.ir به صورت لحظه به لحظه شاهد روند افزایشی آمارها باشند، 641 کتاب‌فروشی در نخستین روز طرح توانسته‌اند 19 هزار و 902 نسخه کتاب را با مبلغ چهار میلیارد و 542 میلیون و 504 هزار و 401 ریال به فروش برسانند.

پردیس کتاب مشهد؛ پرفروش‌ترین کتاب‌فروشی

با توجه به بخش پرفروش‌ترین‌های عیدانه کتاب، 10 کتاب‌فروشی پرفروش که طبعا با توجه به فراوانی جمعیت، از مراکز استان‌ها هستند.

اصفهان؛ پرفروش‌ترین استان

مطابق با آمار به دست آمده، استان اصفهان با 91 کتاب‌فروشی عضو (64 کتاب‌فروشی در شهر اصفهان و 26 کتاب‌فروشی در سایر شهرستان‌های استان) رتبه نخست از جدول استان‌های پرفروش را به خود اختصاص داده است. استان‌های خراسان رضوی، قم، گیلان و... به ترتیب جدول زیر، موقعیت‌های بعدی را کسب کرده‌اند:

هرمزگان؛ کمترین کتاب‌فروشی عضو

براساس آمار کتاب‌فروشی‌هایی که از هر استان، در طرح عیدانه کتاب ثبت‌نام کرده‌اند، شش استان کشور با کمتر از 10 کتاب‌فروشی، کمترین مشارکت را در این طرح داشته‌اند؛ استان‌هایی که در طرح‌های پیشین نیز در فهرست کمترین مشارکت‌ها قرار داشته‌اند و به نظر می‌رسد در سیاست توجه به کتاب‌فروشی‌های شهرستانی و حمایت از تاسیس کتاب‌فروشی‌های جدید، باید بیشتر به این استان‌ها توجه کرد. قرارگیری استان بوشهر که مرکز آن یعنی شهر بوشهر در سال جاری، پایتخت کتاب ایران بوده در این لیست، تامل بیشتری را می‌طلبد.

در سومین طرح عیدانه کتاب، 752 کتاب‌فروشی از سراسر کشور ثبت‌نام کرده‌اند که 576 کتاب‌فروشی در مراکز استان‌ها و 176 کتاب‌فروشی در شهرستان‌های مختلف واقع شده‌اند.

این طرح از سه‌شنبه 22 اسفندماه در 30 استان کشور آغاز به کار کرده و کتاب‌فروشی‌های استان تهران از جمعه 25 اسفندماه به این طرح اضافه خواهند شد. مطابق با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، عیدانه کتاب تا 12 فروردین ماه سال 97 ادامه خواهد یافت و علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به کتابفروشی‌های عضو، تا سقف 100 هزارتومان خرید، از تخفیف 20 درصدی استفاده کنند.

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)