مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان شمالی :

220 کتاب از شهدا خراسان شمالی به چاپ رسیده است

  • یکشنبه, 27 اسفند 1396 ساعت 06:49
  • منتشرشده در نشر

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان شمالی از کمبود کتب به چاپ رسیده مرتبط با شهدا در این استان خبر داد.

به گزارش چاپ ونشر به نقل از فارس سرهنگ احیا محمد امیری در همایش سازمان‌های مردم‌نهاد مرتبط با دفاع مقدس گفت: در خراسان شمالی 220 عنوان کتاب به چاپ رسیده که با توجه به وجود 3 هزار شهید بسیار کم است که اگر زندگی‌نامه هر شهید در نظر گرفته شود بایستی تا به امروز 3 هزار کتاب در خراسان شمالی نوشته‌شده باشد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان شمالی در ادامه بیان کرد: در نظر داریم کلاس‌های آموزش ویراستاری برای علاقه‌مندان برگزار کنیم تا بتوانیم زندگی‌نامه شهدا را به چاپ برسانیم که هدف بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استفاده از ظرفیت و قابلیت‌های مردمی است.

وی افزود: مقام معظم رهبری در سال گذشته فرمودند کارهای فرهنگی اگر در ذیل یک اداره صورت بگیرد موفق نخواهد شد و بایستی آن را به مردم و جوانان آتش به اختیار سپرد.

سرهنگ امیری ادامه داد: با جمع‌آوری خاطرات، اسناد و مدارک و تشکیل هیئت اندیشه‌ورز می‌توانیم بسترسازی مناسبی در این زمینه انجام دهیم.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان شمالی در ادامه مطرح کرد: حدود 20 ستاد فعال یادواره شهدا که قدمت بسیار زیادی دارند امشب دعوت‌شده‌اند که امیدواریم در حوزه دفاع مقدس همچون گذشته ما را یاری کنند.

وی ادامه داد: سالی 1 یا 2 بار میزبان شهدای گمنام هستیم و الحق دوستان آن‌قدر تلاش می‌کنند که مردم خراسان شمالی به تکاپو افتاده و خون جدیدی در رگ‌های تمامی آنان جریان پیدا می‌کند.

سرهنگ امیری در پایان عنوان کرد: در سال جدیدی که پیش روداریم امیدواریم با حضور تمامی شما بزرگواران جلسات اندیشه ورزی را شکل بدهیم تا بتوانیم حقی را که از شهدا بر گردن ما است به‌درستی ادا کنیم.

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)