شور و شوق برای خرید کتاب با طرح عیدانه

 ابتکار خوب استقبال عالی

  • دوشنبه, 28 اسفند 1396 ساعت 07:39
  • منتشرشده در نشر

 

 رضا هاشمی‌نژاد، مدیر نشر افق، معتقد است در مدت زمانی که طرح عیدانه کتاب اجرا می‌شود شور و شوقی در جامعه ایجاد می‌کند و مردم را به کتابفروشی‌ها می‌کشاند.

به گزارش چاپ ونشر به نقل از ایبنا، رضا هاشمی‌نژاد درباره طرح عیدانه کتاب گفت: اجرای این طرح ابتکار خوبی است و در مدت زمانی که اجرا می‌شود سبب ایجاد شور و شوقی در جامعه می‌شود و مردم به کتابفروشی‌ها می‌روند و کتاب می‌خرند.

مدیر نشر افق در ادامه بیان کرد: نظر مثبتی درباره طرح عیدانه کتاب دارم چون فرصت برابری برای همه کتابفروشی‌ها ایجاد می‌کند تا بتوانند در این طرح شرکت کرده و آثارشان را ارائه کنند.

وی درباره تاثیر برگزاری این‌گونه طرح‌ها در ترویج و گسترش کتابخوانی نیز گفت: قاعدتا برگزاری چنین طرح‌هایی تاثیر مثبتی در فروش کتاب دارد البته نمی‌توانم نظر قطعی در این مورد بدهم و بگویم سبب کتابخوان شدن مردم می‌شود، ولی بی‌تاثیر نیست

هاشمی‌نژاد درباره کاهش 5 درصدری تخفیف کتاب کودک در این دوره از طرح عیدانه نیز یادآور شد: مراجعه مردم به کتابفروشی‌ها در زمان اجرای این طرح به خاطر نام و نشانی است که عیدانه در بین مردم پیدا کرده و کاهش 5 درصدی تخفیف، تاثیری در مراجعه مردم و خرید کتاب نخواهد داشت.

طرح عیدانه کتاب با شعار «کتاب عیدی دهیم» از (۲۵ اسفند ماه) در کتابفروشی‌های عضو طرح در تهران آغاز به کار کرده و تا ۱۲ فروردین ماه ادامه خواهد داشت.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)