آخرین وضعیت آماده‌سازی نمایشگاه کتاب تهران در مصلی تشریح شد

  • سه شنبه, 14 فروردين 1397 ساعت 12:26
  • منتشرشده در نشر

 

مدیر کمیته اجرایی و رفاهی سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران گزارشی از فعالیت‌های اجرایی در محل برگزاری نمایشگاه کتاب تهران و وضعیت آماده سازی مصلای امام خمینی (ره) برای برگزاری این رویداد فرهنگی ارائه داد. حسین صفری گفت: فعالیت‌های اجرایی به منظور آماده‌سازی مصلی امام خمینی (ره) برای برگزاری نمایشگاه کتاب تهران پیش از سال جدید آغاز شد و خوشبختانه پس از بازدید وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی سرعت بیشتری گرفته است.

 او  افزود: بر اساس هماهنگی‌های انجام شده از تاریخ ۱۵ فروردین ماه کار واگذاری سالن‌ها انجام خواهد شد و تا ۲۰ فروردین ماه تمامی بخش‌ها بجز بخشی از شبستان اصلی که برای برگزاری مسابقات قرآن کریم استفاده می‌شود، در اختیار ستاد اجرایی نمایشگاه قرار خواهد گرفت تا کار آماده‌سازی سالن‌ها و نصب زیرساخت‌های لازم انجام شود.

صفری با اشاره به بهره‌برداری از رواق‌های غربی و شرقی برای نخستین بار در نمایشگاه کتاب تهران اظهار کرد: در دوره‌های گذشت که نمایشگاه کتاب تهران در مصلی تهران برگزار می‌شد بیش از نیمی از فضای نمایشگاه زیر چادر برگزار می‌شد اما در حال حاضر تنها ۲۰ هزار متر از فضای نمایشگاه به زیر چادر خواهد رفت.

مدیر کمیته اجرایی و رفاهی نمایشگاه کتاب تهران درباره جانمایی فضای نمایشگاه نیز گفت: بر اساس تغییرات ایجاد شده در مصلی امام خمینی (ره) فضایی نزدیک به ۱۵۰۰ متر مربع برای گمرک نمایشگاه در نظر گرفته شده است که در طبقه منهای یک رواق شرقی است. طبقه همکف رواق شرقی و بالکن رواق شرقی نیز در اختیار ناشران خارجی خواهد بود. در طبقه همکف رواق غربی ناشران آموزشی حضور خواهند داشت و در صورت کمبود فضا از طبقه اول رواق غربی (همسطح با بام شبستان) برای جانمایی این ناشران استفاده خواهد شد.

او سپس  افزود: در فضای شبستان نیز به مانند سال‌های پیش ناشران عمومی و بانک عامل حضور خواهند داشت. نیم طبقه اول شبستان نیز محل فعالیت بازار جهانی کتاب، مهمان ویژه، سفارتخانه‌های کشورها و کارنامه نشر است. تنها ناشران دانشگاهی در فضایی نزدیک به ۱۲ هزار متر در ضلع جنوب شرقی مصلی در زیر چادرها خواهند بود.

سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران از ۱۲ تا ۲۲ اردیبهشت ماه سال جاری در محل مصلای امام خمینی(ره) برگزار خواهد شد.

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)