رییس هیات مدیره انجمن فرهنگی ناشران دانشگاهی گفت:

نمایشگاه کتاب پذیرای بخش ویژه نمایش آثار مولفان ایرانی را خواهد بود

  • یکشنبه, 19 فروردين 1397 ساعت 09:12
  • منتشرشده در نشر

آثار دانشگاهی مولفان استادان ایرانی مقیم خارج از کشور همزمان با سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در سالن ناشران دانشگاهی به نمایش گذاشته می‌شود.

به گزارش چاپ و نشر به نقل از ایبنا، محمدتقی عرفان‌پور رییس هیات مدیره انجمن فرهنگی ناشران دانشگاهی با اعلام گفت: امسال به صورت ویژه و در تعامل با کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران، بخش «مفاخر ملی» در سالن ناشران دانشگاهی ویژه معرفی کتاب‌ نویسندگان و مولفان ایرانی خارج از کشور راه‌اندازی خواهد شد.

وی افزود: امسال در بخش دانشگاهی، 487 ناشر ثبت‌نام کرده‌اند و قرار است 54 هزار و 517 عنوان کتاب برای ارائه در این بخش به نمایش گذاشته شود.

عرفان‌پور با اشاره به حضور پررنگ ناشران دانشگاهی در نمایشگاه سی و یکم، عنوان کرد: ناشران دانشگاهی در جنوب شبستان (ضلع شرقی خیابان قنبرزاده) و در زیر چادرها امسال جانمایی شده‌اند و حدود شش هزار مترمربع فضا به بخش دانشگاهی اختصاص پیدا کرده است.

وی در بخش دیگر سخنان خود درباره اختصاص چادر مستقل به ناشران پزشکی در نمایشگاه امسال، یادآور شد: با هدف سهولت دسترسی دانشجویان و مردم به ناشران پزشکی،‌ امسال برای دومین بار و همانند نمایشگاه سی‌ام در در یکی از راهروها به ناشران این بخش اختصاص دارد.

عرفان‌پور تاکید کرد: در این زمینه 52 ناشر پزشکی ثبت‌نام کرده‌اند که قرار است حدود 9 هزار و 676 عنوان کتاب در حوزه‌های مختلف پزشکی در روزهای نمایشگاه به مخاطبان عرضه کنند.

وی با بیان اینکه امسال بخش دانشگاهی، سرای اهل قلم ندارد، عنوان کرد: قرار است به رسم سال‌های گذشته در حاشیه نمایشگاه کتاب تهران از 2 ناشر دانشگاهی و یک کتابفروش پیشکسوت تقدیر شود.

سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از 12 تا 22 اردیبهشت ماه امسال در مصلای امام خمینی (ره) برپا می‌شود.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در یکشنبه, 19 فروردين 1397 ساعت 09:52
  • اندازه قلم