نیستان یکی از انتشارات فعال در طی ماه گذشته بود

  • شنبه, 25 فروردين 1397 ساعت 06:58
  • منتشرشده در نشر

 

 

انتشارات نیستان طی ماه گذشته ۱۰ اثر را به چاپ رسانده است که از آن جمله می‌تون به آثار دفاع مقدسی احمد دهقان اشاره کرد.

به گزارش چاپ ونشربه نقل از ایکنا؛ انتشارات نیستان طی یک ماه گذشته کتاب‌های مختلفی را به چاپ رسانده است که از آن جمله می‌توان به «بانوی کوچه زغالی» نوشته مرضیه محمدپور و «گردان چهار‌نفره»،‌ «روزهای آخر» و «بچه‌های کارون» اثر احمد دهقان اشاره کرد.

«گردان چهارنفره» یکی از نخستین تلاش‌های دهقان و جریان ادبیات دفاع مقدس برای خلق اثر داستانی با محوریت نوجوانان است. وی در این رمان چهار نوجوان حاضر در صحنه نبرد را محور داستان خود قرار می‌دهد و آنها را برای یک ماموریت خطیر شناسایی پیش از عملیات اصلی، به مواضع نظامی عراق می‌کشاند.

«سفر به گرای ۲۷۰ درجه» اثر دیگر احمد دهقان است که به کوشش این انتشارات بازنشر شده است و راوی این کتاب، ناصر، رزمنده جوانی است که بارها سابقه شرکت در جبهه را داشته و در بین امتحانات مدرسه، درس را رها کرده و به همراه دوستش علی راهی منطقه جنگی جنوب می‌شود.

«سال بازگشت» اثر دیگری از این نویسنده است که این نشر آن را چاپ کرده و اثر متفاوت و حتی به نوعی مهجور مانده دهقان به شمار می‌رود. این اثر داستانی بر پایه زندگی شهید محمدحسین نظرنژاد مشهور به بابانظر، از رزمندگان و فرماندهان خراسان در سال‌های دفاع مقدس است که پس از پایان جنگ تحمیلی و تحمل جراحت‌های ناشی از آن به شهادت رسید.

«آقای گریشکاوتس و شش داستان»، «آدم‌شویی» با رویکرد دفاع مقدس،‌ «به نمایندگی از یک احمق» و «چرا نمی‌آیی با من زندگی کنی» از دیگر عناوین منتشر شده طی ماه اخیر بوده‌اند.

 

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)