افزایش مطالعه در گرو چاپ کتاب با محتوا

  • یکشنبه, 26 فروردين 1397 ساعت 06:31
  • منتشرشده در نشر

شاعر طنزپردازمشهدی با اشاره به اینکه حمایت مسئولان از کتاب‌های چاپ شده ضروری است، گفت: متاسفانه روزانه در مشهد کتاب‌های بی‌ارزش زیادی چاپ می‌شود.

به گزارش چاپ ونشر به نقل از فارس، قاسم رفیعا با اشاره به اینکه بهتر است شاعران قبل از چاپ کتاب، آثاری که سروده‌اند را به شاعران دیگر نشان دهند تا آثار را مطالعه کنند، اظهار داشت: اگر نظر شاعران درباره آثار مثبت بود و به این نتیجه رسیدند که آثار سروده شده ارزش چاپ شدن دارد، در این صورت، کتاب‌ها بعد از چاپ باید از سوی مسئولان حمایت شوند.

وی با بیان اینکه متأسفانه روزانه در مشهد کتاب‌های بی‌ارزش زیادی چاپ می‌شود، اضافه کرد: در حقیقت، بهترین کتاب هم وقتی چاپ شود، باید حمایت شود، در غیر این صورت، مطالعه نمی‌شود.

این شاعر طنزپرداز ادامه داد: برخی از کتاب‌ها واقعأ ارزش چاپ شدن ندارند، اما متأسفانه شاعران آثار مذکور را با سرمایه خود چاپ می‌کنند و در نتیجه، کتاب چاپ شده مخاطبی ندارد و استقبالی از آن نمی‌شود، این موضوع سبب می‌شود، کتاب‌ها روی دست شاعران بماند.

رفیعا گفت: به‌نظرم اگر به سمت‌وسویی حرکت کنیم که برای کتاب‌ها پشتوانه‌ای وجود داشته باشد، آن موقع گزینش‌های مناسبی نیز صورت می‌گیرد و مردم  از مطالعه کتاب لذت می‌برند.

وی برگزاری جلسات نقدهای منصفانه و مستمر را از دیگر عوامل مؤثر در ارتقای کیفی کتاب‌های چاپ شده برشمرد.

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در یکشنبه, 26 فروردين 1397 ساعت 06:46
  • اندازه قلم