در سال حمایت از کالای ایرانی؛

افزایش ۵۰ درصدی کاغذهای ایرانی در کتاب های آستان قدس رضوی

  • یکشنبه, 03 تیر 1397 ساعت 06:47
  • منتشرشده در نشر

 

به گزارش چاپ ونشر به نقل از نویدتهران،مدیرعامل انتشارات آستان قدس رضوی گفت: در سال حمایت از کالای ایرانی نخستین کتاب این انتشارات با کاغذ ایرانی روانه بازار نشر شد.

حسین سعیدی با اشاره به اینکه افزایش ۵۰ درصدی استفاده از کاغذهای ایرانی در تولیدات به‌نشر در دستور کار قرار گرفته است، اظهار کرد: برای نخستین بار در سال جاری کتاب «داستان یک مرد» که از تولیدات این انتشارات است، با کاغذ ایرانی تولید و روانه بازار شد.

به گفته مدیرعامل به‌نشر ایران یکی از بزرگترین واردکنندگان کاغذ در خاورمیانه است و تولیدکنندگان انگشت‌شمار کاغذ در داخل کشور توان تأمین نیاز کشور را ندارند، ناشران و دیگر مصرف‌کنندگان عمده کاغذ در ایران نیز به دلیل ملاحظات کیفی، استفاده از کاغذهای خارجی را در اولویت خود نگه داشته‌اند.

وی با بیان اینکه انتشارات آستان قدس رضوی در سال گذشته بیش از ۶٫۵ میلیون برگ انواع کاغذ به ارزش حدود ۱۵ میلیارد ریال را تأمین کرده است، گفت: در راستای تحقق شعار سال افزایش ۵۰ درصدی استفاده از کاغذهای ایرانی در تولیدات به‌نشر در دستور کار قرار گرفت.

علاقه‌مندان برای مشاهده و تهیه محصولات انتشارات آستان قدس رضوی می‌توانند به نشانی اینترنتی www.behnashr.com یا فروشگاه‌های سطح شهر مشهد و نمايندگي‌های سراسر کشور مراجعه کنند، همچنین سامانه پیامکی به شماره ۳۰۰۰۳۲۰۹ یا کانال اطلاع‌رسانی به‌نشر از طریق پیامرسان‌های بله و ایتا به آدرس @behnashr نیز از دیگر راه‌های برقراری ارتباط با این انتشارات است.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)