انتشارات رواشن اولین انتشارات در کشورهای عربی

  • چهارشنبه, 17 مرداد 1397 ساعت 11:47
  • منتشرشده در نشر

برای اولین بار یک انتشارات در امارات متحده عربی، مختص به نشر کتاب در حوزه شعر و مطالعات مربوط به آن راه‌اندازی شد.

به گزارش چاپ ونشر به نقل از (ایبنا) امارات در اقدامی جسورانه برای اولین بار انتشارات «رواشن» را مختص به نشر کتاب در حوزه شعر و در راستای بازگشت رونق به شعر که سال‌ها با بحران مخاطب در کشورهای عربی مواجه بوده راه‌اندازی کرد.

انتشارات رواشن اولین انتشارات در کشورهای عربی به شمار می‌رود که تنها در حوزه شعر و مطالعات و نقدهای شعری فعالیت می‌کند و به چاپ کتاب خواهد پرداخت.

این انتشارات در نیمه سپتامبر سال جاری میلادی اولین کتاب خود را در دو فرمت کاغذی و الکترونیکی منتشر خواهد کرد و قصد دارد شاعران و نویسندگان جدید و کارهای طراز اول را در کنار آثار پژوهشی درباره مباحث شعری که تاکنون مغفول مانده و خواننده عرب از آن محروم بوده به مخاطبان عربی و بین المللی معرفی نماید.

معتز قطینه، مدیر این موسسه نشر عنوان کرد: «این انتشاراتی درصدد است تا به حل دو مشکل اساسی که شعرا با آن روبه‌رو بوده‌اند بپردازد. مشکل اول در خصوص فقدان روابط سازمانی قراردادی با ناشر که شامل حقوق نویسنده می‌شود و مشکل دوم بحران مخاطب در حوزه شعر در کشورهای عربی و عدم سازماندهی مناسب برای یافتن آن و معرفی شعر به خوانندگان و محافل ادبی است که با تمرکز بر امکانات فراوانی که تکنولوژی جدید و شبکه‌های اجتماعی در رساندن کالای کتاب به مخاطب در منطقه عربی و نقاط دیگر دنیا فراهم خواهند کرد، اقدام عملی در حل این مشکلات خواهد داشت.»

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)