حضور پر رنگ ناشران در نمایشگاه اردبیل

  • دوشنبه, 26 شهریور 1397 ساعت 10:41
  • منتشرشده در نشر

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل گفت: دوازدهیمن دوره نمایشگاه کتاب اردبیل از یکم تا ششم مهرماه با حضور ۳۵۰ ناشر از ناشران برتر کشور برگزار می‌شود.

به گزارش چاپ ونشر به نقل از تسنیم، سیدناصر اسحاقی در نشست خبری بااصحاب رسانه در اردبیل اظهار داشت: اداره کل فرهنک و ارشاد اسلامی با توجه به فرا رسیدن هفته امر به معروف و نهی از منکر، عزاداری ماه محرم، هفته دفاع مقدس و دوازدهمین دوره نمایشگاه کتاب 162 برنامه در حوزه‌های فرهنگی، هنری و رسانه پیش‌بینی کرده که این برنامه‌ها یا در حال اجرا بوده و یا در آینده نزدیک اجرا می‌شود.

وی گفت: 19 برنامه کلان با 78 برنامه اجرایی برای هفته امر به معروف و نهی از منکر توسط اداره کل ارشاد اسلامی اجرا می‌شود چرا که این اداره کل معاون فرهنگی ستاد امر به معروف و نهی از منکر بوده و برنامه‌های لازم برای گرامیداشت این هفته پیش‌بینی کرده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل بیان کرد: برای عزاداری ماه محرم نیز 17 برنامه کلان برای گرامیداشت این ماه توسط این اداره کل برنامه‌ریزی شده و در حال اجراست.

اسحاقی با اشاره به برگزاری دوازدهمین دوره نمایشگاه کتاب در اردبیل تصریح کرد: این دوره از نمایشگاه از یکم تا ششم مهرماه در اردبیل برگزار می‌شود که 600 ناشر برای حضور در این نمایشگاه ثبت‌نام کردند ولی مجوز حضور برای 350 ناشر از ناشران برتر کشور صادر شده است.

وی افزود: 160 غرفه در این نمایشگاه ایجاد می‌شود که تعداد غرفه‌ها نسبت به سال گذشته 10 درصد افزایش دارد و به طور میانگین 40 درصد نیز تخفیف نمایشگاه برای فروش کتاب خواهد بود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل با اشاره به اینکه سال گذشته یک میلیارد تومان فروش در این نمایشگاه داشتیم، اظهار کرد: برنامه‌های جانبی نیز در کنار برگزاری این نمایشگاه‌ها از جمله ورکشاپ‌ها و کارگاه‌های خبری و هنری پیش‌بینی شده و نیز نشست بررسی راهکارهای فرهنگی و هنری و نیز ورکشاپ‌ها توسط هنرمندان در کنار برگزاری نمایشگاه در نظر گرفته شده است..

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)