بحران‌های مالی شهرداری گربیان ناشران را نیز گرفت

  • دوشنبه, 09 مهر 1397 ساعت 10:25
  • منتشرشده در نشر

 

مدیرعامل نشر شهر گفت: بدهی نمایشگاه یاد یارمهربان حدود یک میلیارد و 900 میلیون تومان است که از سال 1395 به دلیل بحران‌های مالی شهرداری معوق مانده.

به گزارش چاپ ونشر به نقل از سید مجید حسینی؛ مدیرعامل نشر شهر گفت: از نمایشگاه یاد یار مهربان دو سال گذشته و تاکنون 190 ناشر طلبکار هستند که هنوز طلب‌های مربوط به خرید کتاب‌هاشان به آن‌ها پرداخت نشده است.

وی افزود: این مطالبه به حق است و ناشران حق دارند پول کتاب‌هایی که شهرداری تهران از آن‌ها خریداری کرده است را طلب کنند، اما مساله این است که شهرداری به دلیل بحران‌های مالی نتوانسته این بدهی را تسویه کند.

حسینی با اشاره به پیگیری‌های نشر شهر در این زمینه،‌ توضیح داد: نشر شهر برای پرداخت این مبلغ به معاونت اجتماعی‌ و فرهنگی و معاونت مالی و اقتصادی شهرداری تهران نامه نوشته و منتظر پرداخت یک میلیارد و 900 میلیون تومانی به ناشران است.

وی تاکید کرد: ما اسناد را برای شهرداری ارسال کردیم و این مجموعه مثل همه اسنادی که ردیف بودجه دارند، آن را در دستور پرداخت قرار داده است. البته از شورای شهر هم برای پیگیری این موضوع اقداماتی انجام شده است و این پرداخت حتی در ردیف بودجه امسال هم وجود دارد. همچنین سعید اوحدی؛ رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران نیز در نامه‌ای از شهرداری تهران درخواست تسریع در روند پرداخت این بدهی را داشته است.

حسینی با بیان اینکه مبالغ مطالبات برای ناشران مختلف است، گفت: بخش عمده این مبلغ به تعدادی از ناشران تعلق دارد که کتاب‌های بیشتری از آن‌ها خریداری شده است و برخی از ناشران مبالغ کمی طلبکار هستند.

طبق اعلام جمعی از ناشران شرکت‌کننده در نمایشگاه یاد یار مهربان، نشر شهر هنوز مبالغ فروش در آخرین دوره این نمایشگاه در سال ۱۳۹۵ را به ناشران پرداخت نکرده و پیگیری‌های جمعی و فردی ناشران تاکنون نتیجه‌ای در برنداشته است.

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)