کارگاه‌های آموزشی مدیریت نشر و کتابفروشی مدرن با حمایت های ویژه در راه است

  • دوشنبه, 23 مهر 1397 ساعت 09:19
  • منتشرشده در نشر

 

محمدرضا سالکی گفت: کارگاه‌های آموزشی مدیریت نشر و کتابفروشی مدرن با همکاری اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران و نمایشگاه بین‌المللی کتاب فرانکفورت 13 تا 15 آبان برگزار می‌شود.

به گزارش چاپ و بسته بندی به نقل از ایبنا، محمدرضا سالکی؛ رئیس کمیسیون آموزش اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران برگزاری کارگاه‌های آموزشی مدیریت نشر و کتابفروشی مدرن با هدف ارتقای دانش و ایجاد مهارت در زمینه نشر و کتابفروشی، همچنین به‌روز‌رسانی موسسات انتشاراتی و کتابفروشی‌ها پیش‌بینی شده است.

وی افزود: این کارگاه‌ها توسط اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران و با مشارکت نمایشگاه بین‌المللی کتاب فرانکفورت برگزار و با حضور سه تن از متخصصان آلمانیِ مدیریت نشر و فروش کتاب برپا خواهد شد.

سالکی با بیان اینکه این دوره در سه روز پیش‌بینی شده است، عنوان کرد: شرکت‌کنندگان در این کارگاه‌های آموزشی سه‌روزه علاوه بر آموختن تکنیک‌های مدیریتی مدرن نشر و فروش کتاب، علاوه بر دیدار و گفتگو با کارشناسان آلمانی، از شیوه‌های ارتباط مؤثر برای تبدیل بنگاه خود به کسب و کار موفق آگاه خواهند شد.

وی با اشاره به سرفصل‌های آموزشی این کارگاه‌ها، توضیح داد: مطالب و سرفصل‌های آموزشی این کارگاه برای مدیریت راهبردی و استراتژیک یک سازمان انتشاراتی و کتابفروشی است که قصد دارد در سطح جهانی کار کند و تعاملات بین‌المللی داشته باشد، بسیار کاربردی است.

سالکی همچنین با اشاره به کارگاه مدیریت نشر، گفت: سرفصل‌های این کارگاه در حوزه نشر شامل مخاطب‌یابی، مولف‌یابی، چگونگی انتخاب کتاب توسط ناشر، فروش و بازاریابی، روابط عمومی نشر، کپی‌رایت و قیمت ثابت کتاب می‌شود.

وی تاکید کرد: در حوزه نشر یکی از مهمترین کارها بحث تالیف است که متاسفانه در کشور ما نگاه ساده‌ای به آن می‌شود، تالیفی که بتواند در عرصه‌های جهانی حضور داشته باشد و ایجاد یک واحد تالیف متفاوت از جمله دستاوردهای ناشران خواهد بود.

سالکی با بیان اینکه بازاریابی و اطلاعرسانی نیز در مدیریت نشر اهمیت ویژه‌ای دارد، گفت: این موضوع اهمیت دارد که ناشر ویژگی‌های کتاب خود را بشناند و بداند چگونه اثرش را معرفی کرده و در این مسیر از چه ابزاری استفاده کند.

رئیس کمیسیون آموزش اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران همچنین درباره کارگاه کتابفروشی مدرن نیز گفت: در این بخش نیز به مخاطبان نحوه مدیریت کتابفروشی‌های مدرن آموزش داده میشود، اینکه کتابفروشان چه استراتژی باید اتخاذ کنند تا مخاطبانشان را جذب کرده، حفظ و نگهداری کنند و توسعه دهند.

وی یادآورشد: مطالبی درباره نحوه چیدمان، ویترین‌آرایی و روش‌های مختلفی که یک کتابفروشی می‌تواند مخاطب را به سمت خود جذب کند نیز از دیگر مباحث این کارگاه به شمار می‌آید.

سالکی همچنین درباره مدرس‌های این کارگاه‌ها توضیح داد: نیکی ترون؛ مدیر پروژه‌های بین‌المللی نمایشگاه کتاب فرانکفورت، آیریس هانشید؛ رئیس انجمن کتابفروشان آلمان و سیو بابلیتز؛ مدیر برنامه‌ریزی و استراتژی انتشارات فیشر آلمان

وی با بیان  اینکه هزینه این دوره 500 هزار تومان است، گفت: این مبلغ برای اعضای اتحادیه و ناشران و کتابفروشان استانیا 400 هزار تومان پیش‌بینی شده  ظرفیت 35 تا 40 نفر است.

این کارگاه‌های آموزشی 13 تا 15 آبان  (صبح و عصر) در محل سابق اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران برگزار و به شرکت‌کنندگان گواهینامه حضور اعطا می‌شود.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)