پرداخت مطالبات ناشران

استقبال ناشران معتبر جهان برای حضور در نمایشگاه سی ‌ودوم کتاب تهران

  • یکشنبه, 13 آبان 1397 ساعت 08:10
  • منتشرشده در نشر

 

مدیر عامل ویژه نشر گفت: پرداخت مطالبات ناشران توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی استقبال ناشران معتبر جهان برای حضور در نمایشگاه سی و دوم کتاب تهران را در پی داشت.

به گزارش چاپ ونشر به نقل از فارس، پرداخت مطالبات ناشران توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی استقبال ناشران معتبر جهان برای حضور در نمایشگاه سی ‌ودوم کتاب تهران را در پی داشت.

 احد رضائی مدیر عامل ویژه ­نشر با ارائه توضیحاتی گفت: طی 4 روز مذاکره نمایشگاه بین ­المللی کتاب فرانکفورت با مدیران بیش از 40 ناشر معتبر از آنها درخواست شد که در نمایشگاه آینده حضور فعال­‌تری داشته باشند. این گروه از ناشران ضمن علاقه به حضور مستقیم یا غیر مستقیم در نمایشگاه آینده درخواست داشتند که مطالبات سال گذشته آنها سریعتر پرداخت شود تا بتوانند از کردیت کنترل خود اجازه ارسال کتاب را دریافت کنند.

وی افزود: با توجه به قول داده شده توسط رئیس نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران مبنی بر مشخص شدن زمان پرداخت قبل از FBF ما نیز به آنها وعده دادیم که در طی روزهای آینده مطالبات از سوی نمایشگاه به ما پرداخت و ما نیز تا آخر اکتبر مطالبات آنها را پرداخت خواهیم کرد. لذا اکثر آنها زمان پرداخت بدهی­‌ها را تا آخر اکتبر تمدید کردند.

مدیر انتشارات ویژه نشر بیان کرد: همچنین ناشرانی که به دلیل تحریم در چند سال گذشته نتوانستند حضور داشته باشند و نیز ناشران جدید موافقت کردند که در نمایشگاه حضور داشته باشند به شرط اینکه سریعتر مقررات نمایشگاه و وضعیت قیمت ارز و نحو ارسال کتاب برای آنها مشخص تا بتوانند از کردیت کنترل خود اجازه ارسال کتاب را دریافت کنند.

رضایی توضیح داد: در ملاقات‌­های انجام شده آنها شرایط ما و مشکلات پیش آمده که ناشی از تحریم­‌ها بوده است را درک کرده و آماده هر گونه کمک بودند. که امیدواریم هم اکنون که مطالبات ناشران از سوی نمایشگاه پرداخت شده چارچوب کاری نمایشگاه آینده به خصوص  بحث ترخیص کتاب از گمرک و قیمت ارز برای خریداران کتاب­­های عرضه شده که دانشگاه­ها و مراکز علمی هستند نیز در قالب جزوه اطلاعات و مقررات نمایشگاه مشخص و برای آنها ارسال تا بتوانیم کتاب­‌های بیشتر و جدیدتری از این ناشران را در نمایشگاه عرضه کنیم.

وی ضمن تقدیر از پرداخت ها و پیگیری‌ها اضافه کرد: قطعاً انجام این تعهد و عمل به آن برای سال آینده جهت حضور و فعالیت بیشتر ناشران مفید خواهد بود.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)