با حضور مشاور وزیر ارشاد:

هفدهمین نمایشگاه کتاب و چهارمین نمایشگاه مطبوعات در کرمان گشایش یافت

  • یکشنبه, 20 آبان 1397 ساعت 09:29
  • منتشرشده در نشر

 

هفدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب ناشران ایران در کرمان و چهارمین نمایشگاه مطبوعات و رسانه‌های استان در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی جنوب شرق کرمان برگزار شد.

به گزارش چاپ ونشر به نقل از فارس، آیین افتتاحیه هفدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب ناشران ایران در کرمان و چهارمین نمایشگاه مطبوعات و رسانه‌های استان با حضور مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، نماینده مردم کرمان و راور در مجلس و جمعی از اهالی فرهنگ و هنر، علاقمندان کتاب و اصحاب رسانه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی جنوب شرق برگزار شد.

 

باید نگاه‌ها را نسبت به کتاب و کتابخوانی تغییر داد

محمدمهدی احمدی معاون وزیر ارشاد در این آیین، کتاب را بهترین وسیله برای بالا بردن معرفت در جامعه خواند و اظهار داشت: کتاب می‌تواند این معرفت را در جامعه ایجاد کند.

وی با اظهار تاسف از سرانه پایین مطالعه در کشور، عنوان کرد: تاریخ کشور ما سرتاسر فرهنگ است، اما چه می‌شود که جامعه‌ای تا این اندازه به مطالعه کم توجه شده است.

احمدی ادامه داد: ما در کشور مشکل فرهنگی نداریم، اما باید برای حل آن نگاه خود را به کتاب و کتابخوانی تغییر دهیم.

وی با تاکید بر اینکه پیشینه ایران دارای فرهنگ بسیار غنی است، تصریح کرد: تا زمانی که کتاب را در حاشیه زندگی خود قرار داده‌ایم، نخواهیم توانست وضعیت مطالعه را در کشور سامان ببخشیم.

احمدی جامعه کتابخوان را به دور از نزول، رشوه، فاصله طبقاتی و فقر خواند و ابراز کرد: جامعه‌ای که به سمت کتاب می‌رود، رشد یافته شده و به سمت ترقی پیش می‌رود، در آن جامعه، کرامت انسان‌ها رعایت شده و حق مردم و البته حق خداوند در آن رعایت می‌شود.

مشاور وزیر ارشاد عنوان کرد: اگر به مطالعه به عنوان یک فضیلت در جامعه نگاه کنیم با استفاده از آن، جامعه متعالی می‌شود.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)