در نمایشگاه کتاب استانبول صورت گرفت؛

توافق برای چاپ 25 عنوان کتاب

  • دوشنبه, 21 آبان 1397 ساعت 11:37
  • منتشرشده در نشر

 

ناشرانی از ترکیه و صربستان برای چاپ ۲۵ عنوان کتاب ایرانی در این دو کشور به توافق رسیدند.

به گزارش چاپ ونشر به نقل از مهر به نقل از روابط عمومی موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران بر اساس مذاکرات صورت گرفته میان آژانس ادبی پُل با ناشرانی از کشورهای ترکیه و صربستان در محل برگزاری سی و هفتمین دوره نمایشگاه کتاب استانبول، توافق برای چاپ ۲۵ عنوان کتاب ایرانی در این دو کشور انجام شد.

بر اساس این گزارش، این قرارداد میان آژانس یادشده از ایران و انتشاراتی‌های «داملا»، «زنگین» و «نار» از کشور ترکیه و همچنین «آتوپیا» از کشور صربستان امضا شده است.

کتاب‌هایی هم که قرار است به زبان‌های خارجی در کشورهای ترکیه و صربستان ترجمه و نشر شوند، از ناشرانی مانند چشمه، شهرستان ادب، زنبور، قدیانی، سوره مهر، افق، محراب قلم و نردبان است.

این گزارش می‌افزاید: کشورهای ازبکستان، مکزیک، ایتالیا، آذربایجان، ایرلند و چند کشور دیگر نیز برای چاپ آثار ایرانی علاقه‌مندی خود را نشان داده‌اند و مذاکرات اولیه با این کشورها برای چاپ کتاب‌های ایرانی انجام‌شده است.

در سی و هفتمین دوره نمایشگاه کتاب استانبول که از ۱۹ آبان ماه آغاز شده و همچنان در حال برگزاری است، ایران غرفه‌ای ۱۲ متری دارد که در دومین روز برگزاری این نمایشگاه، «آی گون»، مدیر نمایشگاه‌های خارجی وزارت فرهنگ و توریسم ترکیه در اینن مکان حضور یافت و از نزدیک با مسئول غرفه ایران در خصوص حضور در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران گفت‌وگو کرد.

بخش بین‌الملل سی و هفتمین دوره نمایشگاه کتاب استانبول فردا (۲۲ آبان) به کار خود پایان می‌دهد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)