استانبول درمیسر همکاری با ناشران ایران

  • سه شنبه, 22 آبان 1397 ساعت 08:24
  • منتشرشده در نشر

 

موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران که به نمایندگی از نشر جمهوری اسلامی ایران درسی و هفتمین دوره نمایشگاه کتاب استانبول حضور یافته، از توافق برای چاپ ۲۵ عنوان کتاب ایرانی خبر داد.

به گزارش چاپ ونشر به نقل از همشهری روابط عمومی موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران، سی و هفتمین دوره نمایشگاه کتاب استانبول از ۱۹ آبان ماه در حال برگزاری است. موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران در این دوره از نمایشگاه در غرفه‌ای به مساحت ۱۲ مترمربع حضور دارد. در این غرفه آژانس ادبی پل نیز فعالیت دارد. بر اساس مذاکرات صورت گرفته این آژانس با ناشران کشورهای ترکیه و صربستان توافق برای چاپ ۲۵ عنوان کتاب ایرانی در این دو کشور در غرفه موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران انجام شد.

بر این اساس، قرارداد آژانس ادبی پل با انتشارات «داملا»، «زنگین» و «نار» از کشور ترکیه و انتشارات «آتوپیا» از کشور صربستان امضا شد. کتاب‌هایی که قرار است به زبان‌های خارجی در کشورهای ترکیه و صربستان ترجمه و منتشر شوند ازناشرانی همچون چشمه، شهرستان ادب، زنبور، قدیانی، سوره مهر، افق، محراب قلم و نردبان است.

کشورهای ازبکستان، مکزیک، ایتالیا، آذربایجان، ایرلند و چند کشور دیگر نیز برای چاپ آثار ایرانی علاقه‌مندی خود را نشان داده‌اند و مذاکرات اولیه با این کشورها برای چاپ کتاب‌های ایرانی انجام‌شده است.

در دومین روز برگزاری نمایشگاه نیز خانم «آی گون»، مدیر نمایشگاه‌های خارجی وزارت فرهنگ و توریسم ترکیه در غرفه ایران حاضر و از نزدیک با مسئول غرفه ایران در خصوص حضور در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران گفت‌وگو کرد.

بخش بین‌الملل سی و هفتمین دوره نمایشگاه کتاب استانبول سه شنبه(۲۲ آبان) به کار خود پایان می‌دهد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در پنج شنبه, 24 آبان 1397 ساعت 07:51
  • اندازه قلم