بیش از 200 چاپ اولی از انتشارات مدرسه در نمایشگاه کتاب

  • چهارشنبه, 04 ارديبهشت 1398 ساعت 06:03
  • منتشرشده در نشر

مدیر عامل انتشارات مدرسه به مناسبت برگزاری سی و دومین نمایشگاه کتاب تهران با اشاره به حضور در سه سالن و تعداد کتاب‌ها خبر داد.

حمید‌رضا شاه‌آبادی گفت: «این انتشارات با ۱۳۰۸ عنوان کتاب در سی‌ و دومین نمایشگاه کتاب تهران حضور دارد. از میان این عناوین ۲۰۰ عنوان چاپ نخست هستند. این کتاب‌ها در سه حوزه کودک و نوجوان و بزرگسال در سه غرفه عرضه می‌شود».

وی افزود: « در این دوره با سه غرفه یکی در سالن ناشران کودک و نوجوان، سالن ناشران عمومی و دیگری در بازار‌های بین المللی مستقرهستیم. غرفه سالن کودک و نوجوان ۱۵۰ متر و غرفه دوم، ناشران عمومی ۹ متر است. در غرفه کودک و نوجوان ۹۴۹ عنوان کتاب عرضه می‌شود که از این تعداد ۲۰۰ عنوان برای اولین بار بین دو نمایشگاه چاپ شده‌اند. در سالن ناشران عمومی هم ۳۵۹ عنوان کتاب داریم و در سالن بین‌الملل با گزیده‌ای از کتاب‌های متناسب با بازار های بین الملل شرکت داریم».

شاه آبادی ادامه داد: «از جمله تولیدات پایان سال ۹۷ که در نمایشگاه عرضه می‌شود می‌توان به مجموعه «فکرفکر سه قصه» اشاره کرد. این مجموعه با موضوع آموزش تفکرسیستمی توسط ده نویسنده نوشته شده است. همچنین مجموعه «گنجینه تاریخ ادبیات کودک و نوجوان» که گزیده‌ای از کتاب‌های کودک و نوجوان دوره قاجار است. این مجموعه ۲۰ جلدی هم توسط پژوهشگران تصحیح و آماده‌سازی شده است. رمان‌های تألیف و ترجمه و همچنین کتاب‌های تصویری ویژه کودکان در کنار آثار تخصصی ویژه اولیاء و دانشجویان و رشته‌های مرتبط با امر تعلیم و تربیت دیگر آثار این انتشارات است که در نمایشگاه عرضه می‌شود. در کنار این آثار مجموعه کتاب‌های روشن؛ کتاب‌های بریل ویژه نابینایان و کم بینایان و کودکان کم توان ذهنی و کتاب‌های صوتی هم عرضه می‌شود».

او در مورد تسهیلات به فرهنگیان و همچنین خریداران محصولات انتشارات مدرسه عنوان کرد:« در غرفه انتشارات مدرسه برای فرهنگیان برنامه‌های ویژه‌ای در نظر گرفته شده است ازجمله این برنامه‌ها ارائه تخفیف ۵۰ درصدی به تمام فرهنگیانی است که با کارت شناسایی‌شان به غرفه مدرسه مراجعه می‌کنند. همچنین کسانی که خرید بالاتر از۵۰ هزارتومان داشته باشند می‌توانند درمحل غرفه، با ارائه فاکتور وکد دریافتی در قرعه‌کشی که در نظر گرفته شده شرکت کنند و جوایزی را برنده شوند».

وی با اشاره به حضور نویسندگان کتاب‌های کودک و نوجوان و بزرگسال در غرفه‌های این انتشارات در سی و دومین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب تهران تصریح کرد:« دیدار علاقه‌مندان به کتاب با نویسندگان و جشن امضاء از جمله برنامه‌های فرهنگی انتشارات مدرسه در مدت زمان برگزاری نمایشگاه کتاب است که از جمله می‌توان به دیدار مخاطبان در طی دو روز با مصطفی رحماندوست اشاره کرد».

بنابر این گزارش؛ جوایز برندگان مسابقه کتابخوانی امام خمینی(ره) که بهمن ماه سال ۹۷ برگزار شد روز شنبه ۷ اردیبهشت ساعت ۳ بعد از ظهردر غرفه کودک و نوجوان انتشارات مدرسه اهداء خواهد شد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)