ناشران یا کاغذفروشان؟

  • شنبه, 14 ارديبهشت 1398 ساعت 07:08
  • منتشرشده در نشر

 

 مدیر انتشارات پرنده گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با توزیع غلط کاغذ، ناشران را کاغذ فروش کرده است.

وی در رابطه با کارهای جدیدی که انتشارات پرنده به صورت تخصصی روی آن‌ها کار می‌کند، تشریح کرد: کتاب‌های تخصصی روانشناسی مورد نیاز روانشناسان را با همکاری مرکز گروه رشد و توسعه روانشناسی در دستور کار انتشارات قرار داده و آثاری را هم در این زمینه تولید کرده‌ایم.

به گزارش چاپ و نشر به نقل از شعار سال، عباس حسین‌نژاد درباره عوامل تأثیرگذار در دیده شدن کتاب‌های خوب گفت: دیده نشدن کارها باعث کم‌شدن میزان فروش ما شده است. این وضعیت دو وجه دارد؛ یکی مبحث تبلیغات و بازاریابی است که در این زمینه اگر ضعفی وجود دارد ما مسئول آن هستیم و جنبه دیگر مربوط به عوامل بیرونی است مثلاً تا روز دوم نمایشگاه ما شماره غرفه خود را نمی‌دانستیم.

مدیر انتشارات پرنده با انتقاد از نحوه اختصاص کاغذ به ناشران تصریح کرد: وظیفه وزارت ارشاد دادن کاغذ به ناشر نیست، بلکه تخصیص کاغذ به کاغذفروشان است. وزارت ارشاد با این نحوه توزیع ناشران را به کاغذفروش تبدیل کرده است.

وی در رابطه با کارهای جدیدی که انتشارات پرنده به صورت تخصصی روی آن‌ها کار می‌کند، تشریح کرد: کتاب‌های تخصصی روانشناسی مورد نیاز روانشناسان را با همکاری مرکز گروه رشد و توسعه روانشناسی در دستور کار انتشارات قرار داده و آثاری را هم در این زمینه تولید کرده‌ایم. حسین‌نژاد بیان کرد: با ۴۰ عنوان کتاب که شامل پنج کار جدید است در نمایشگاه کتاب امسال حضور داریم.

 مدیر انتشارات پرنده درباره کتاب‌هایی که مورد استقبال مخاطبان قرار گرفته‌اند، افزود: کتاب‌های «آتش جن، خاک آدم»، «تجدد ژاپن»، «کتاب چای» و «خداوندگار لحن» از جمله آثاری است که فروش خوبی را تا امروز داشتند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در شنبه, 14 ارديبهشت 1398 ساعت 07:16
  • اندازه قلم