مدير

مدير

سه شنبه, 09 خرداد 1396 ساعت 08:52

مشاوران املاک تهران معتقدند بعد از ماه رمضان و آغاز فصل تابستان معامله‌های بیشتری در بنگاه‌های معاملات املاک انجام خواهد شد.

سه شنبه, 09 خرداد 1396 ساعت 08:33

علیرضا راهداری در کتاب «بررسی وضعیت نخبگان در دوره قاجار و پهلوی» با ارائه فرضیه سلاخی می‌نویسد: «نخبگان ایران در طول تاریخ سلاخی شده‌اند. «سلاخی» نه تنها به کشتن می‌پردازد بلکه به «نحوه کشتن» نیز می‌پردازد. در حقیقت «سلاخی» کشتنی دردناک است.»


 

به گزارش چاپ و نشر؛ کتاب «بررسی وضعیت نخبگان در دوره قاجار و پهلوی» تالیف علیرضا راهداری با طرح فرضیه سلاخی به این بخش از جامعه ایران پرداخته است.

پشت جلد کتاب در شرح فرضیه سلاخی مولف آمده است: «تاریخ اساسا رقابت نخبگان بر سریر قدرت است. نخبگان بخش مهمی از جوامع انسانی بوده و رشد یا عقب ماندگی یک ملت را باید در تحلیل عملکرد آن جامعه جستجو کرد. مولف این کتاب با بررسی برخی موضوعات تاریخی این فرضیه را مطرح می‌سازد که نخبگان ایران در طول تاریخ سلاخی شده‌اند. «سلاخی» نه تنها به کشتن می‌پردازد بلکه به «نحوه کشتن» نیز می‌پردازد. در حقیقت «سلاخی» کشتنی دردناک است. مولف پس از تجزیه و تحلیل فراوان تاریخی علل گوناگونی را برای سلاخی نخبگان ذکر می‌کند.»

کتاب «بررسی وضعیت نخبگان در دوره قاجار و پهلوی» از علیرضا راهداری، در 572 صفحه رقعی(شومیز) شمارگان یکهزار نسخه و به قیمت 55 هزار تومان از سوی ناشرمولف به چاپ رسیده است.

شنبه, 23 ارديبهشت 1396 ساعت 06:00

برخی از شهروندان تهرانی شامگاه جمعه در پایان سومین و آخرین مناظره تلویزیونی مشترک 6 نامزد انتخابات ریاست جمهوری، با حضور در برخی مناطق تهران، در حال تبلیغ برای نامزدهای مورد حمایت خود هستند.

 

سومین و آخرین مناظره تلویزیونی نامزدهای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری عصر جمعه با محور مسایل اقتصادی همزمان و بطور زنده از شبکه یک، شبکه خبر و رادیو ایران پخش شد.

در پایان این مناظره، برخی از شهروندان تهرانی در حمایت از نامزدهای خود، در مناطق مختلفی گردهم آمده و با توزیع پوستر، از نامزد مورد نظرشان حمایت و تبلیغ می کنند.

ماموران نیروی انتظامی نیز با حضور منظم، ضمن برخورد محترمانه با مردم، اقدامات لازم را برای تسهیل ترافیک انجام می دهند.

دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری همزمان با پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و میان دوره ای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی، 29 اردیبهشت ماه جاری در سراسر کشور برگزار می شود.

 

منبع: ایرنا

شنبه, 23 ارديبهشت 1396 ساعت 05:51

آمار فروش فیلم‌های سینمایی روی پرده در حالی اعلام شد که «نهنگ عنبر ۲» با بازی رضا عطاران پس از دو روز به فروش ۷۰۰ میلیون تومانی در کشور رسید.

 

علی سرتیپی مدیرعامل موسسه پخش فیلمیران گفت:‌ فیلم «نهنگ عنبر ۲: سلکشن رویا» به کارگردانی سامان مقدم در حال حاضر فقط در سه شهر اصفهان، شیراز و مشهد اکران می‌شود که در مجموع علاوه بر فروش ۳۵۵ میلیونی در تهران، در مجموع ۷۰۰ میلیون تومان فروش داشته است.

او همچنین درباره میزان فروش فیلم «برادرم خسرو» که اکران آن به تازگی آغاز شده است، گفت: این فیلم فعلا فقط در تهران نمایش داده می‌شود و در دو روز گذشته (۲۰ و ۲۱ اردیبهشت‌ماه) ۶۱ میلیون تومان فروخته است.

علاوه بر فیلم «برادرم خسرو» که شهاب حسینی در آن بازیگر نقش اصلی است، فیلم «امتحان نهایی» دیگر اثر این بازیگر هم این روزها در سینماها اکران می‌شود که سعید خانی مدیر بخش نسیم صبا رقم فروش آن را پس از سه هفته اکران ۴۳۰ میلیون اعلام کرد و گفت: «امتحان نهایی» با ۹ سالن سینمایی در تهران تاکنون ۳۲۰ میلیون تومان فروخته است و در شهرستان‌ها هم ۱۰ سالن را در اختیار دارد که میزان فروش آن به ۱۱۰ میلیون تومان رسیده است.

حبیب اسماعیلی مدیر دفتر پخش رسانه فیلمسازان هم که دو فیلم «نقطه کور»‌ و «سه بیگانه» را در حال اکران دارد، گفت: فیلم «نقطه کور» که اکران آن به تازگی آغاز شده است در کشور ۲۷۵ میلیون تومان فروش داشته و فیلم «سه بیگانه» هم که هنوز در برخی سینماها نمایش داده می‌شود به رقم فروش دو میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان رسیده است.

همچنین آمار فروش «ویلایی‌ها» که دو روز از شروع اکران آن می‌گذرد، ۴۰ میلیون تومان اعلام شد.

احمد مختاری از دفتر هدایت فیلم گفت: «ویلایی‌ها» در تهران ۳۵ میلیون تومان و در سینماهای شهرستان‌ها که فعلا فقط شامل مشهد و اصفهان می‌شود پنج میلیون تومان فروش داشته است.

او افزود: فیلم «آشوب» نیز در تهران و شهرستان‌ها ۳۶ میلیون تومان فروخته است.

همچنین به گفته وی، «خوب، بد، جلف» تاکنون فروشی معادل ۱۵ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان و «گشت ۲» هم ۱۸ میلیارد و ۴۰ میلیون تومان فروش داشته است.

منبع: ایسنا

 

 

شنبه, 23 ارديبهشت 1396 ساعت 05:41

سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در حالی آخرین روز خود را در شهر کتاب پشت‌سر می‌گذارد که مسئولان آن از رشد 14 درصدی فروش این نمایشگاه نسبت به سال گذشته خبر می‌دهند. این در حالی است که ناشران بخش دیجیتال از بی‌اعتنایی نمایشگاه به این بخش و کاهش 30 درصدی فروش خود گله دارند.

 

به گزارش چاپ و نشر، نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران مهم‌ترین رویداد فرهنگی کشور است. دستگاه‌های مختلفی از وزارت فرهنگ و ارشاد گرفته تا شهرداری تهران برای برگزاری آن بسیج می‌شود و هر ساله بیش از چهار میلیون نفر از این نمایشگاه بازدید می‌کنند. اما هر سال که می‌گذرد نمایشگاه کتاب بیشتر رنگ کارناوال به خود می‌گیرد و کتاب جای خود را به سرگرمی می‌دهد.

در همین دوره، سالنی از سوی شهرداری با عنوان شهر ورزش برپا شده که سرگرمی‌های شاد و مفرحی از تیراندازی با تفنگ و کمان گرفته تا دارت و فوتبال دستی و... را در غرفه‌هایش به بازدیدکنندگان عرضه می‌کند.

برای کودکان هم سرگرمی‌های متنوعی در نظر گرفته شده، مثل خاک‌بازی و قصه‌گویی. در این سالن جای سوزن انداختن نیست و در بخش ناشران کشورها و بازار جهانی کتاب پرنده پر نمی‌زند. ده، پانزده سال پیش که نمایشگاه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران واقع در بزرگراه چمران برپا می‌شد خبری از این سرگرمی‌ها نبود. شاید این سرگرمی‌ها که بخشی از نمایشگاه را به شهر بازی بدل کرده مخاطبان بیشتری را به نمایشگاه کتاب بکشاند تا حداقل یک کتاب بخرند و به تحقق شعار امسال نمایشگاه «یک کتاب بیشتر بخوانیم» رنگ واقعیت ببخشد.

فروشگاهی به وسعت یک شهر

برخی معتقدند نمایشگاه کتاب از رسالت اصلی خود مبنی بر نمایش کارنامه نشر در طول یک سال و کمک به بازار کتاب، دور شده است.

یحیی دهقانی، مدیر کمیته علمی فرهنگی این دوره نمایشگاه کتاب، با بیان این‌که سال‌هاست گفته می‌شود نمایشگاه کتاب یک فروشگاه بزرگ است، عنوان می‌کند: در این سال‌ها مسئولان به‌دنبال راهی بودند تا نمایشگاه از این حالت خارج شود. به باور او، نمایشگاه باید بتواند فرهنگ‌سازی کند تا فروش کتاب در طول یک سال در کتابفروشی‌های کشور را تضمین کند.

از دیگر سوی، همایون امیرزاده، سخنگوی این دوره نمایشگاه کتاب با تأکید بر این‌که نمایشگاه کتاب تهران تلفیقی از فرهنگ و اقتصاد است، به جام‌جم می‌گوید: چرخه سالانه اقتصاد نشر حدود هزار میلیارد تومان است که یک چهارم از این اقتصاد به صورت فشرده و در 10 روز به‌عهده نمایشگاه کتاب است.

در واقع سال مالی ناشران در نمایشگاه کتاب تهران رقم می‌خورد. او با اشاره به این‌که تا پایان روز نهم نمایشگاه بیش از 57 میلیارد تومان خرید کتاب تنها از طریق دستگاه‌های کارتخوان موجود در غرفه‌های ناشران ثبت شده است، افزود: این میزان خرید نسبت به مدت مشابه دوره بیست و نهم این نمایشگاه، 14 درصد رشد را نشان می‌دهد.

همچنین، در این چند دوره با افزودن بخش‌هایی تلاش شده تا بعد نمایشگاهی این رویداد پررنگ‌تر شود. در این خصوص، معاون فرهنگی وزیر ارشاد و رئیس سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران به سالن یاس اشاره می‌کند و می‌گوید: فضای فروشگاهی کتاب مانع از این می‌شود که بازدیدکنندگان به سرعت کتاب‌های خود را تهیه کنند. از این نظر سالن یاس با دارا بودن مشاوره‌ها، نشست‌های اینفوگرافی و مشاوره‌های مکتوب می‌تواند به بازدیدکنندگان کمک بالایی کند.

به گفته عباس صالحی از آنجا که فضای نمایشگاهی این سالن باز بوده و افراد می‌توانند مطالعه کنند، این امکان وجود دارد که تمامی عناوین را تورق کرده و در بین آنها کتاب مورد علاقه خود را انتخاب کنند.

چنین انتخاب‌هایی، فرصت و اعتماد بیشتر را برای بازدید کنندگان فراهم می‌کند.

مدیر کمیته علمی و فرهنگی نمایشگاه کتاب نیز به سالن کارنامه نشر اشاره می‌کند و می‌گوید: این بخش را در فضایی به مساحت 450 مترمربع برپا کرده‌ایم و در آن حدود 27 هزار عنوان کتاب چاپ اول سال 95 در معرض دید عموم بازدیدکنندگان گذاشته شده است.

امان از باران و گرمای بی‌امان

نمایشگاه کتاب دومین سال حضورش را در شهر آفتاب تجربه می‌کند. با ارفاق می‌توان به برگزارکنندگان این رویداد بزرگ فرهنگی نمره قبولی داد، اما در روزهای نخست ناشران و غرفه‌داران و بازدیدکنندگان از دست باران و سیل در امان نبودند و در روزهای پایانی از دست گرما و هوای دم‌کرده چادرها.

افزون بر این‌که در دو روز گذشته به‌دلیل تعطیلات پایان هفته استقبال بیشتری از نمایشگاه شده بود و جمعیت زیادی راهی شهر آفتاب شدند.

در این شرایط رضا صالحی‌امیری، وزیر فرهنگ و ارشاد در مراسم افتتاحیه اعلام کرده که آماده است کلید نمایشگاه را به اتحادیه‌ها و اصناف بدهد.

محمدرضا مخبردزفولی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی ضمن بازدید از نمایشگاه کتاب و مثبت ارزیابی کردن آن، در این خصوص ابراز امیدواری می‌کند واگذاری امور این نمایشگاه به صنوف، در کنار نظارت و ارزیابی اتفاق بیفتد.

به گفته او، اصل کار واسپاری به شرط قاعده و ضوابط نظارت و پاسخگو بودن آن کار خوبی است.

اما و اگرهای نشر دیجیتال

این روزها که شمارگان کتاب به کمتر از 500 نسخه رسیده و برخی از به شماره افتادن نفس‌های بازار کتاب سخن می‌گویند، خیلی‌ها کتاب الکترونیک و نشر دیجیتال را نوشداروی در بی‌درمان نشر برمی‌شمردند. البته این موضع موافقان و مخالفان زیادی دارد.

عباس صالحی، معاون فرهنگی وزیر ارشاد این موضوع را پروژه‌ای جهانی می‌خواند که برخی ناشران را برای کاهش هزینه‌های چاپ و کیفیت بالای نسخه دیجیتال به این سمت روانه کرده است.

زهرا شیرکوند سرپرست اداره تألیف و نشر انتشارات شاهد با مقایسه نشر دیجیتال و نشر سنتی و کاغذی، می‌گوید: هریک از این دو حوزه مخاطبان خاص خود را دارد. خرید و خواندن کتاب از عادات گذشته مردم کشور ماست و بسیاری از مردم حتی یک کتابخانه کوچک در منزل خود دارند، اما بهره‌مندی از فناوری که اجازه می‌دهد کتاب‌های الکترونیک همواره با مردم و در دسترس مخاطب باشد، بحثی کاملا متفاوت و جداست.

از سوی دیگر، نادر قدیانی مدیر انتشارات قدیانی و رئیس سابق اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران، در این باره می‌گوید: پدیده کتب الکترونیکی در 10 سال گذشته با یک موج در میان مردم آمد و معتقدم با همان موج در حال عقب‌نشینی است.

به گفته او، کتب عمومی اعم از رمان، داستان یا کتب فیلم مورد استقبال مردم است و کتاب‌ها از دور خارج نشده‌اند و چه‌بسا شرایطی بهتر نیز پیدا کرده‌اند.

رضا حاجی‌آبادی مدیر انتشارات هزاره ققنوس نیز کتاب را رسانه‌ای قدیمی و ماندگار می‌داند و به جام‌جم می‌گوید: هیچ رسانه‌ای نمی‌تواند جای کتب چاپی را بگیرد.

همان‌طور که یک شخص کتابخوان قطعا کتاب را با فیلم عوض نمی‌کند و این مساله‌ای است که درباره فیلم و کتاب هری پاتر در اروپا دیده شد؛ با وجود این‌که مردم فیلم این اثر را دیده‌اند، باز هم برای خرید چاپ جدید این کتاب صف می‌بندند.

کاهش 30 درصدی فروش دیجیتال

با وجود نظرات مخالف و موافق، بخش دیجیتال چند سالی است که جایش را در نمایشگاه کتاب محکم کرده است. اما امسال بخش نشر دیجیتال که در نزدیکی پارکینگ شهر آفتاب قرار دارد، در حاشیه قرار گرفته و حتی یکی از بخش‌هایی بود که جمعه هفته گذشته با بارش باران آسیب دید و بازار کسبش فلج شد.

دامون آذری، مدیر موسسه آوانامه که به انتشار کتاب‌های صوتی مشغول است، در این‌باره به جام‌جم می‌گوید: ناشران دیجیتال پیش‌تر هم از محلی که در آنجا مستقر شده‌اند گله‌مند و ناراضی بودند. ناشران دیجیتال قبل از آسیب‌های بارش باران هم می‌خواستند در جایی مستقر باشند که مردم آنها را ببینند. آنها می‌گفتند حمایت دولتی، سوبسید و تخفیف نمی‌خواهند بلکه نیازمند جایی برای دیده شدن هستند.

او با اشاره به این‌که امسال به ناشران دیجیتال حتی ناشرینی که در زمینه کتاب‌های صوتی و کتاب‌های الکترونیک فعالیت می‌کردند اجازه داده نشد تا در بخش ناشرین عمومی غرفه داشته باشند، می‌افزاید: هر چند یکی دو تا از ناشران توانستند به این مهم دست بیابند، اما پرسش اینجاست که چرا مسئولان تبعیض قائل می‌شوند.

به گفته‌ آذری، این عرصه جایی است که می‌توان در آن شغل ایجاد کرد: اما به دلیل این‌که دیده نمی‌شوند، خیلی‌ از ناشران این عرصه‌ را رها می‌کنند و فعالیت ناشران در این بخش نسبت به سال گذشته 30 درصد کاهش داشته است.

گرامیداشت یاد یک خبرنگار

مراسم گرامیداشت یاد و خاطره محمدرضا رستمی خبرنگار حوزه کتاب و سردبیر نشریه روزانه دوره قبلی نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران و علی عاشوری مدیر بخش فضای مجازی و سایت این نمایشگاه در دوره‌های گذشته و فعال حوزه کتاب، ظهر دیروز در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران برگزار شد.

علیرضا بهرامی مدیر اداره فرهنگی خبرگزاری ایسنا و فعال حوزه کتاب و نشر در این مراسم گفت: این‌که در این دوره از نمایشگاه، چشم‌هایمان را به هر سو بگردانیم، اما نتوانیم دوستی عزیز مانند رضا رستمی را در آن بیایم، از لحظه‌هایی است که از بودن در این نمایشگاه دلزده می‌شویم.

 

منبع: جام جم

شنبه, 23 ارديبهشت 1396 ساعت 05:32

نبود بسته‌بندی شکیل و مناسب از کیفیت بالای محصولات تولیدی بخش‌های مختلف کشاورزی و دامی این استان کم می‌کند.

 

حیدر نعمتی مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری ایلام گفت:  استان ایلام دارای محصولات کشاورزی و دامی بسیار مرغوب و با کیفیت است اما به‌دلیل نبود صنایع تبدیلی و تکمیلی نتوانسته آنچنان که باید و شاید محصولات خود را معرفی و عرضه کند.

وی به تولید فرآورده‌های بخش کشاورزی ازجمله هندوانه، خیار، چغندر قند و زیتون و محصولات دامی همچون عسل و روغن حیوانی اشاره کرد و افزود: می‌توان با تکمیل زنجیره تولید و ایجاد صنایع تبدیلی و تکمیلی و بسته‌بندی علاوه بر برندسازی و معرفی کالاها در اشتغالزایی و افزایش راندمان تولید و درآمدزایی برای مردم نیز موثر عمل کرد.

نعمتی تاکید کرد: می‌توان با بررسی دقیق وضعیت استان‌های همجوار و اقدام‌هایی که آنها در راستای استفاده مطلوب از محصولات تولیدی خود انجام داده‌اند به برندسازی و عرضه محصولات استان ایلام هم پرداخت.

وی یادآور شد: ایجاد صنایع بسته‌بندی برای روغن حیوانی و عسل در بسته‌های متنوع و شکیل موجب معرفی بهتر و افزایش ارزش‌افزوده این محصولات شده و تاثیر بسزایی در افزایش تولید و بهبود وضعیت اقتصادی تولید‌کنندگان و ایجاد اشتغال خواهد داشت.

به گفته وی، با مدیریت صحیح و تلفیق صنعت و کشاورزی می‌توان اقدام به راه‌اندازی صنایع تبدیلی و تکمیلی کرد و به چرخه اقتصاد استان ایلام در بخش کشاورزی کمک کرد.  مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری ایلام اضافه کرد: با فعالیت و مدیریت صحیح بر روی فرآورده‌های تولیدی هر شهرستان می‌توانیم برندهای خاص هر شهرستان را عرضه و به همگان معرفی کنیم. نعمتی گفت: باید همگی دست به‌دست هم دهیم و برای معرفی بهتر محصولات تولیدی این استان با راه‌اندازی صنایع تبدیلی و تکمیلی و جذب سرمایه‌گذاران بخش خصوصی به اقتصاد و اشتغال استان ایلام کمک کنیم.  براساس این گزارش سالانه ده‌ها تن محصولات کشاورزی و فرآورده‌های دامی در استان ایلام تولید و عرضه می‌شود که بخشی از این محصولات ازجمله خیار و هندوانه به‌دلیل نبود صنایع تکمیلی و بسته‌بندی به‌صورت فله‌ای و با قیمت نازل به کشور عراق صادر می‌شود.

 

منبع: ایرنا

شنبه, 23 ارديبهشت 1396 ساعت 05:25

حذف دلالان، واسطه گران و جلوگیری از قاچاق کالا تنها دارویی است که می‌توان برای رونق تولید داخلی تجویز کرد.

 

به گزارش چاپ و نشر، افزایش حجم کالاهای چینی تاکنون بار‌ها و بار‌ها تولید کنندگان داخلی را با مشکلات عدیده‌ای مواجه ساخته است و تعدد این کالا‌ها تا اندازه‌ای بالا بوده که مردم هنگام خرید یک کالا مانند سوزن اکثرا با این پرسش جنس چینی می‌خواهید یا ایرانی مواجه می‌شوند؟

این پرسش‌ها زمانی مطرح می‌شود که هم اکنون بخش عمده‌ای از ورادات کشور به کالاهای واسطه‌ای مختوم شده لذا مجددا این پرسش در اذهان عمومی ایجاد می‌شود که با وجود پیگیری‌های مکرر عوامل اجرایی و استناد به این مسئله چرا همواره شاهد حجم بالایی از کالاهای مصرفی چینی در سطح کشور هستیم و چرا مبارزات جدی علیه قاچاق کالا انجام نمی‌شود؟

 از سویی دیگر با نگاه به تاریخ اقتصادی این کشور می‌توان دریافت که کشور چین در یک بازه زمانی مشخصی از شرایط نامناسب فساد اقتصادی رنج برده، اما توانسته با تکیه بر یک حزب سراسری بر تمامی مشکلات خود پیروز شود چنانچه افزایش صادرات این کشور به اقصی نقاط کشور به خوبی رشد بالای این کشور آسیاسی را نشان می‌دهد لذا این سوال مطرح می‌شود که آیا ایران با وجود منابع طبیعی فراوان و نیروی کار تحصیلکرده می‌تواند با اقتباس از الگوی اقتصادی این کشور، شرایط را برای بهبود وضعیت اقتصادی مردم خود فراهم آورد؟

 فریدون وردی نژاد سفیرسابق ایران ، در پاسخ به این سوال که کشور تا چه زمانی باید شاهد ازدیاد کالاهای چینی باشد، بیان کرد: کشور گسترده چین با منابع و نیروی کار فراوان اقدام به تولید محصولات گوناگون برای کشورهای مختلف کرده و با توجه به تفاوت خریداران خود لذا دست به رده بندی تولیدات خود کرده است.

 وی با بیان اینکه کالاهای چینی به ۴ ردیف A/B/C/D تقسیم می‌شوند، افزود: کالاهای دو ردیف نخست به ترتیب به کشور‌های توسعه یافته مثل آمریکا و دیگری به کشورهایی مثل ایتالیا، کانادا و ژاپن صادر می‌شوند، همچنین کالاهای دو ردیف آخر نیز به ترتیب به کشورهای در حال توسعه و ردیف آخر با قیمت نازل تری برای مصارف داخلی تولید می‌شوند.

 وردی نژاد ادامه داد: برخی از تجار کشور به علت قیمت نازل کالاهای ردیف D اقدام به ورود این نوع کالا‌ها کرده و از آنجایی که در فرهنگ چینی واژه نه وجود ندارد لذا این امر سبب می‌شود تا شاهد افزایش کالاهای چینی نامناسب در سطح کشور شویم.

 سفیر سابق ایران در چین با اشاره به راهکار مناسب جهت جلوگیری از گسترش این مسئله تصریح کرد: نظارت در مرز‌ها می‌بایستی به طور جدی تری هنگام ورود کالاهای چینی انجام شود و از ورود کالا‌ها از مرز امارات جلوگیری به عمل آید، همچنین سنجش استاندارد کالا‌ها نیز باید در دستور کار قرار گیرد.

 وی در خصوص حجم معاملات تجاری دو کشور عنوان کرد: میزان تراز تجاری ما مثبت بوده به گونه‌ای که در حوزه صادرات کالاهای غیر نفتی شاهد ارزآورری ۱۴ میلیارد دلاری بوده ایم همچنین حجم معاملات تجاری طرفین ۵۰ میلیارد دلار برآورد می‌شود که این مساله به نفع ایران است.

 وردی نژاد با بیان اینکه دو کشور ظرفیت‌های خود را به خوبی نمی‌شناسند، گفت: مشکلاتی از قبیل؛ کمبود اطلاعات در مواردی چند سبب ایجاد موانعی سد راه تعاملات تجاری دو کشور شده که امید است به زودی مرتفع شود و به منظور افزایش مناسب و صحیح روابط تجاری دو کشور باید شرایط برای همکاری اتاق‌های بازرگانی دو کشور تقویت شده و زمینه‌های لازم برای سهولت در ورود هیئت‌های تجاری تسهیل شود.

سفیرسابق ایران در چین اذعان داشت: این کشور به علت عدم تاثیر پذیری از بلوک بندی‌های تاریخی شرق و غرب و نیز برخورداری از اتحاد حزب سراسری دارای رونق و رفاه نسبی بوده و از رشد نسبتا خوبی با وجود مفاسد اقتصادی برخوردار است لذا توانست با تکیه بر این حزب اقتصاد خود را سازماندهی کند.

 وی در پایان در پاسخ به این سوال که آیا ایران می‌تواند از اقتصاد چین الگوبرداری کند، افزود: الگو اقتصادی این کشور با توجه به موقعیت جغرافیایی و خصوصیات مردم و عینا قابل پیاده کردن نبوده بنابراین می‌توان تن‌ها از برخی تجربیات این کشور در حال توسعه آسیایی، استفاده کرد.

تنها داروی قاچاق با جان مردم بازی نمی‌کند!

 در همین راستا محمدرضا نجفی منش عضو اتاق بازرگانی تهران در گفتگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، عنوان کرد: مطابق با قانون و به منظور جلوگیری از افزایش کالاهای وارداتی بی کیفیت هر کالایی به محض ورود از مبادی رسمی و نظارت می‌بایستی در آزمایشگاه هایی که اداره استاندارد ایجاد کرده، بررسی شده تا کیفیت آن‌ها مورد تایید قرار گیرد.

 وی ادامه داد: با توجه به مطلب فوق می‌توان دریافت که اصلی‌ترین علت تعدد برخی از کالاهای بی کیفیت نشات گرفته از حجم بالای کالای قاچاق از مبادی غیر قانونی و مناطق آزاد است.

 نجفی منش با اشاره به راهکارهای رفع این معضل بیان کرد: در وهله نخست می‌بایستی فرهنگ سازی مناسب مردم را در مصرف کنندگان نهادینه سازیم و آن‌ها را به نحوی متقاعد سازیم که خرید کالای باکیفیت ایرانی را بر کالای چینی ترجیح دهند.

 به گفته وی آگاه ساختن مردم برای خرید کالاهای کددار یکی از راهکارهای مبارزه با کالاهای قاچاق است علاوه بر این موضوع تنها داروی قاچاق جان مردم را به خطر نمی‌اندازد بلکه خرید سایر اقلام از جمله پوشاک نیز آن‌ها را متضرر خواهد ساخت.

 نجفی منش مبارزه جدی با امر قاچاق و واقعی سازی نرخ ارز را جزو دلایل دیگر این مسئله برشمرد و گفت: باید نرخ ارز را به گونه‌ای واقعی کرد تا قاچاقچیان از این امر به علت صرفه نازل اقتصادی امتناع کنند چرا که این موضوع تاکنون کشور را متحمل خسارات جدی ساخته است.

 این عضو اتاق بازرگانی تهران در پایان با بیان اینکه قاچاق آفت دستگاه‌های کشور است، افزود: مبارزه با این مسئله به راحتی محقق نمی‌شود چرا که اکثر واردکنندگان تمایل به عدم پرداخت مالیات را داشته لذا رفع این مشکلات نیازمند زمان طولانی است.

 کالاهای واسطه‌ای ۸۵ درصد از واردات کشور است

 در این میان، اما مسعود خوانساری رئیس اتاق بازرگانی تهران در گفتگو با خبرنگار ما با بیان اینکه حدود ۸۵ درصد از واردات ما را کالاهای واسطه‌ای تشکیل می‌دهند، گفت: با توجه به پیگیری‌های متعدد مسئولان در مبادی رسمی و کاهش واردات کالاهای مصرفی می‌توان دریافت که در حال حاضر اقدامات مناسبی در این بخش انجام شده است.

 وی افزود: در گذشته حدود 700 میلیارد دلار از سرمایه‌های ملی صرف واردات می‌شد که این میزان مربوط به 4 سال گذشته بوده یعنی قبل از روی کارآمدن دولت یازدهم لذا در حال حاضر و با توجه به نبود سرمایه در داخل کشور، هم اکنون پولی باقی نمانده که صرف واردات کالا‌ها شود.

 خوانساری در پایان با اشاره به اینکه با افزایش قدرت خرید مردم می‌توان جنس خوب وارد کرد، گفت: قدرت خرید مردم در سال ۹۰ حدود یک سوم بود لذا برخی از واردکنندگان در آن سال اقدام به ورود کالاهای ارزان قیمت و با کیفیت نازل کردند.

گفتنی است که حذف دلالان، واسطه گران و جلوگیری از قاچاق کالا تنها دارویی است که می‌توان برای رونق تولید داخلی تجویز کرد.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

شنبه, 23 ارديبهشت 1396 ساعت 05:16

بازاریابی موثر نیازمند آگاهی مداوم از روند تغییرات و آشنایی با کانال‌های جدید است. در عصر بازاریابی مدرن حتی اگر از استراتژی و روند فعلی کسب و کار خود مطمئن باشید نیز باید همواره به روز فکر کنید.

 

بازاریابی موثر نیازمند آگاهی مداوم از روند تغییرات و آشنایی با کانال‌های جدید است. در عصر بازاریابی مدرن حتی اگر از استراتژی و روند فعلی کسب و کار خود مطمئن باشید نیز باید همواره به روز فکر کنید. زیرا کسب مزیت رقابتی در عصری که همواره در حال تغییر است بسیار دشوارتر از گذشته خواهد بود. با توجه به پیدایش موقعیت‌های جدیدی که تاکنون وجود نداشته است نیز مسائل مختلفی باید مورد توجه قرار گیرند. در این مطلب نکات مهمی که کسب و کارهای کوچک در عصر بازاریابی مدرن به آن‌ها نیاز دارند را با هم بررسی می‌کنیم.

 نکات مهمی که در عصر بازاریابی مدرن باید مورد توجه قرار گیرند:

داشتن وبلاگ تخصصی

اگر در عصر بازاریابی مدرن فعالیت داشته باشید مطمئنا از اهمیت داشتن یک وبلاگ تخصصی آگاه هستید. زیرا وبلاگ‌نویسی راه‌حلی عالی برای بهینه‌سازی موتورهای جستجو است. اما متاسفانه بسیاری از کسب و کارها درگیر کمیت مطالب وبلاگ خود هستند و کیفیت را فراموش کرده‌اند. توجه داشته باشید که بهبود سئوی سایت سبب بالا آمدن سایت شما در موتورهای جستجو و بهبود رتبه‌ی آن می‌شود. این امر نیز کاربران و بازدیدکنندگان بیشتری را به سمت سایت شما هدایت خواهد کرد. بهبود رتبه و سئوی سایت به تنهایی می‌تواند تاثیر به سزایی در رشد و توسعه کسب و کارتان در عصر بازاریابی مدرن داشته باشد.

تهیه‌ی پست‌های وبلاگی با کلمات کلیدی پر جستجو که با زمانبندی مشخصی منتشر شوند، تاثیر به سزایی در بهبود رتبه سایت شما خواهد داشت. البته به این نکته توجه داشته باشید که محتوای باکیفیت مهمترین بخش کار است. بنابراین تا جای ممکن بر روی محتوای خوب تمرکز کنید. حتی اگر لازم باشد تعداد مطالب خود را به یک پست در ماه هم کاهش دهید.

عصر بازاریابی مدرن

داشتن یک وبلاگ تخصصی با محتوای باکیفیت یکی از تکنیک‌های اساسی در عصر بازاریابی مدرن است.

توجه به بازاریابی موبایلی

می‌توان گفت که فناوری موبایل به عضو جدایی ناپذیری از استراتژی‌های عصر بازاریابی مدرن تبدیل شده است. بازاریابی پیامکی، رسانه‌های اجتماعی و استفاده از نسخه‌ی موبایلی سایت‌ها از جمله مهمترین کاربردهای بازاریابی موبایلی در عصر مدرن است. با توجه به دسترس‌پذیری موبایل در موقعیت‌های مختلف می‌توان آن را به عنوان یک ابزار قدرتمند بازاریابی تلقی کرد.

بنابراین برای موفقیت استراتژی بازاریابی خود در عصر مدرن بهتر است توجه ویژه‌ای به بازاریابی موبایلی داشته باشید. امروزه نرم‌افزارها و اپلیکیشن‌های بسیاری برای پیشبرد استراتژی بازاریابی آنلاین طراحی شده‌اند که به کمک تلفن همراه به اهداف خود جامه عمل می‌پوشانند. از سوی دیگر نیز بخش تبلیغات محصولات به کمک تکنولوژی موبایل ساده‌تر و سریع‌تر می‌تواند استراتژی‌های خود را عملی کند.

عصر بازاریابی مدرن

  فناوری موبایل و بازاریابی موبایلی به عضو جدایی ناپذیری از استراتژی‌های عصر بازاریابی مدرن تبدیل شده است.

شخصی سازی بازاریابی رسانه‌های اجتماعی

امروزه بازاریابی از طریق رسانه‌های اجتماعی به یکی از قدرتمندترین ابزارهای بازاریابی در عصر مدرن تبدیل شده است. بنابراین داشتن استراتژی دقیقی برای رسانه‌های اجتماعی، توجه به تکنیک‌های بازاریابی شخصی، پیش‌بینی رفتار مصرف کننده و شناسایی مخاطبان هدف مهمترین ابزارها در عصر بازاریابی مدرن هستند.

 تعامل با کاربران، شخصی‌سازی برند برای مشتری، توجه به نیازهای مصرف کننده و سفارشی‌سازی از جمله مهمترین تکنیک‌هایی هستند که می‌توانند سبب پشبرد استراتژی بازاریابی مدرن در عصر رسانه‌های اجتماعی شوند. انتشار تجربه‌ی استفاده از محصول کاربران با اسم خودشان در رسانه‌های اجتماعی نیز می‌تواند سبب جلب اعتماد نسب به برند شود. از طرفی نیز رسانه‌های اجتماعی یکی از قدرتمندترین ابزارهای افزایش نرخ بازگشت سرمایه تلقی می‌شوند.

توجه به استراتژی بصری و بهبود آن

محتوای بصری و ویدیویی یکی از مهمترین و موثرترین ابزارها برای بازاریابی در عصر مدرن هستند. توجه به کیفیت گرافیکی محتواهای بصری و ملموس کردن آن برای مردم می‌تواند نقش موثری در بهبود فرآیند بازاریابی کسب و کارها داشته باشد. محتوای ویدیویی با افزایش پویایی برندها امکان تعامل بیشتر با مخاطبان را افزایش می‌دهد. از سوی دیگر نیز امکان برقراری جریان زنده از رویدادها و کنفرانس‌ها می‌تواند با جلب نظر کاربران سبب بهبود کارایی استراتژی بازاریابی شود. استفاده از محتوای گرافیکی قوی هنگام معرفی محصول نیز یکی از موثرترین راه‌های افزایش تعامل با مخاطبان و گرفتن بازخورد مثبت برای کسب و کارها خواهد بود.

بازاریابی ایمیلی

هر چند ممکن است که بازاریابی ایمیلی روش مدرنی برای بازاریابی نباشد اما اثربخشی فوق‌العاده‌ای دارد. زیرا امکان ارائه‌ی جزئیات محصول از طریق بازاریابی ایمیلی میسر می‌شود و می‌تواند کسب و کارهای کوچک را دچار تحولات بسیاری کند. این نکته را همواره به خاطر داشته باشید که در عصر حاضر توجه بر تهیه‌ی ایمیل‌هایی با محتوای خوب و مناسب به یک مزیت رقابتی در بین کسب و کارها تبدیل شده است. از این رو کسب و کاری در پیشبرد استراتژی بازاریابی ایمیلی خود موفق خواهد بود که بتواند ایمیل‌های با کیفیت‌تری را برای مشتریان هدف خود تهیه کند.

 

منبع: برترین ها

شنبه, 23 ارديبهشت 1396 ساعت 05:10

مارکوس تویفر، طرح تاپ سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی را در جهت همکاری با ناشران خارجی اقدام علمی و عملی برای توسعه تعاملات فرهنگی ایران و اتریش معرفی کرد و گفت: از همکاری در قالب طرح تاپ استقبال می‌کنیم.

 

به گزارش چاپ و نشر، هیات مدیران ارشد حوزه نشر کتاب اتریش مرکب از پاتریک زهرر، رییس نمایشگاه بین‌المللی کتاب وین و مارکوس تویفر، رییس اتحادیه ناشران این کشور اروپایی با حضور در غرفه مرکز ساماندهی ترجمه و نشر علوم انسانی و معارف اسلامی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی واقع در سالن بین‌الملل سی‌امین نمایشگاه کتاب تهران در راستای همکاری با ایران در جهت اجرای طرح تاپ (ترجمه آثار فارسی به زبان‌های خارجی ) اعلام آمادگی کردند.

رییس اتحادیه ناشران اتریش در این جلسه با معرفی این مجموعه گفت: ناشران برتر اتریشی در اتحادیه حضور دارند و از این ظرفیت ایران با رایزنی فرهنگی خود می‌تواند آثار مطلوب خود را به زبان آلمانی ترجمه و در بازارهای نشر اتریش توزیع کند.

وی ادامه داد: از طریق ترجمه آثار فرهنگی می‌توان ارتباطات دو ملت در حوزه فرهنگ را توسعه داد و در این میان نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در تعامل بهتر و بیشتر مسئولین مرکز ساماندهی ترجمه و نشر و جمع ناشران نقش مهمی ایفا می‌کند.

اکبری، معاون رییس مرکز ساماندهی ترجمه و نشر نیز در این جلسه با اشاره به اهمیت اجرای قانون کپی رایت، گفت: هر چند در ایران این قانون چندان شناخته شده نیست و در مرحله اجرا، نواقصی دارد؛ اما ما در ارتباط با ناشران خارجی بر این امر مهم تأکید داریم و تمامی قراردادها با عنایت به این اصل منعقد می‌شود.

وی افزود: در حوزه طرح تاپ، انتخاب عنوان و محتوای کتاب برای ما در اولویت نخست قرار دارد و ما بیش از آنکه به ناشر توجه داشته باشیم به موضوعات و محورهایی توجه داریم که قرار است در کتاب نسبت به ترجمه آنها اقدام کنیم. البته این بدان معنا نیست که ما در موضوعات خاصی تمرکز داریم؛ بلکه در حوزه‌های مختلف فرهنگی، هنری و ادبی کارهایی در این باره انجام داده و خواستار همکاری با ناشران مطرح دیگری نیز هستیم.

اکبری همچین ظرفیت حوزه نشر در اتریش را مطلوب ارزیابی و اظهار کرد: برای آشنایی بیشتر در نمایشگاه کتاب بین‌المللی وین در ماه نوامبر (پاییز آینده) حضور خواهیم داشت تا ضمن آشنایی بیشتر از فعالیت‌های متقابل نسبت به برپایی کارگاه‌های آموزشی در راستای تبلیغ و معرفی طرح تاپ، اقدام کنیم.

 

منبع: روابط عمومی و اطلاعرسانی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی

شنبه, 23 ارديبهشت 1396 ساعت 05:06

محققان با چاپگر سه بعدی نوعی پوست بیونیک ساخته اند که می توان از آن در روبات های جراحی و فناوری های پوشیدنی ردیاب مواد منفجره استفاده کرد.

 

محققان دانشگاه مینه سوتا نوعی پوست بیونیک به وسیله چاپگر سه بعدی ساخته  اند.   آنها معتقدند این گامی در جهت ساخت دستگاه های الکترونیکی است که می توان آنها را به طور مستقیم در بدن انسان چاپ کرد.

لایه های جوهر به کاررفته در این فناوری را می توان در  دمای اتاق نگهداری کرد. به همین دلیل می توان آن را به طور مستقیم روی پوست انسان به کار برد. علاوه بر آن کاربردهای بیشماری دارد. مانند استفاده در روبات های جراح گرفته و  فناوری های پوشیدنی که مواد منفجره را ردیابی می کنند.

  لایه اصلی این پوست از جنس سیلیکون و الکترودهای روی و زیرین آن نیز از جنس جوهر رسانا ساخته می شوند. چاپگر به کاررفته برای این اختراع دارای ۴ دماغه است تا انواع مختلفی از جوهر های مخصوص را در لایه های مختلف دستگاه چاپ کند.

 مایکل مل آلپاین استادیار دانشگاه و یکی از محققان پروژه می گوید: این ماده ارتجاعی الکترونیک قابلیت های مختلفی دارند. پزشکان جراح با استفاده از روبات دارای پوست بیونیک می توانند منطقه جراحی در بدن بیمار را حس کنند و به این ترتیب فرآیند آسانتر انجام خواهد شد.

 همچنین روبات ها با استفاده از  پوست بیونیک راحت تر می توانند با محیط اطراف خود ارتباط برقرار کنند.

 

منبع: مهر

صفحه1 از170