مدير01

مدير01

شنبه, 30 تیر 1397 ساعت 11:36

 

رییس اتحادیه کاغذ و مقوا با اشاره به برخی گران‌فروشی‌ها و قیمت‌گذاری‌ها در بازار کاغذ گفت: اتحادیه با کسانی که گران‌فروشی می‌کنند یعنی کاغذ خریداری شده با ارز دولتی را به قیمت آزاد می‌فروشند یا کاغذ نمی‌فروشند، برخورد قانونی خواهد کرد.

 در گزارش چاپ ونشر به نقل از (ایبنا)، حسین میرباقری؛ رییس اتحادیه کاغذ و مقوا با بیان اینکه نوسانات نرخ دلار آزاد هیچ تاثیری بر قیمت کاغذی که با دلار دولتی خریداری شده، نداشته است، عنوان کرد: بحث گرانی‌های نرخ ارز و تاثیر مستقیم آن بر قیمت کاغذ در بازار ایران جوی است که عده‌ای افراد داخلی ایجاد کرده‌اند زیرا اغلب آن‌ها به دنبال سودجویی و منفعت خود هستند.

وی افزود: باید جلوی این کار گرفته شود، زیرا بسیاری از افراد دلار ۴۲۰۰ تومانی دریافت و جنس به کشور وارد کرده‌اند و به دنبال نوسان نرخ دلار، آن کالا هر روز افزایش قیمت بی‌رویه دارد.

میرباقری با اشاره به اقدامات اتحادیه کاغذ و مقوا در این زمینه گفت: ما پیش از این هشدار داده‌ایم و خواسته‌ایم که فروشندگان این موضوع را رعایت کنند، همچنین خریداران اگر هنگام معامله با فروشندگانی روبرو می‌شوند که از فروش کالا امتناع می‌کنند یا گران‌فروشی می‌کنند حتما به اتحادیه اطلاع بدهند و ما با این افراد برخورد قانونی انجام می‌دهیم و موضوع را پیگیری می‌کنیم.

وی ادامه داد: مرجع قانونی الان اتحادیه کاغذ و مقوا است، همچنین قیمت‌ جهانی کالا و قیمت ارز کاملا مشخص است و در این میان با افرادی که به دنبال سودجویی بیشتر و ایجاد اخلال در بازار هستند برخورد جدی خواهیم داشت.

میرباقری با بیان اینکه کسی که کاغذ با دلار دولتی به کشور وارد کرده، حق فروش آن را به قیمت آزاد ندارد، عنوان کرد: فروشندگان کاغذ حتما باید سود عادلانه خود را از کالاهایی که با نرخ آزاد یا دولتی وارد کشور کرده‌اند بگیرند و کالا را توزیع کنند.

به گفته وی، اما برخی فروشندگان جنس را احتکار می‌کنند و نمی‌فروشند در حالی که با دلار دولتی کاغذ به کشور وارد کرده‌اند اما در مقایسه با نرخ دلار آزاد، قیمت‌گذاری می‌کنند و این موضوع نشان می‌دهد که عده‌ای در حال ایجاد جوی هستند که اتفاق خاص بیفتد و سودجویی کنند.

وی تاکید کرد: اتحادیه کاغذ و مقوا با تمام قوا از فعالیت افراد سودجو جلوگیری می‌کند و براساس گزارشاتی که می‌رسد با این افراد برخورد خواهد داشت، زیرا معتقدیم که باید جلوی این کارها گرفته شود و آرامش به بازار برگردد و فردی که نیاز به خرید دارد بتواند به راحتی جنس خود را از بازار خریداری کند.

شنبه, 30 تیر 1397 ساعت 11:04

 

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی گفت: با توجه به اینکه برای فرآوری و بسته‌بندی عناب کار زیادی صورت نگرفته، این امر از جمله دلایل عدم صادرات آن به شکل انبوه است.

به گزارش چاپ ونشر به نقل از ایسنا، عبدالرضا رضایی اظهار کرد: در حال حاضر سطح زیرکشت باغات عناب در خراسان‌جنوبی بالغ‌بر سه هزار هکتار است.

وی با بیان اینکه سال گذشته در سطح استان نزدیک به 2138 تن عناب تولید شده است، افزود: پیش‌بینی می‌شود امسال نیز تولید 5500 تن عناب در استان به ارزش 660 میلیارد ریال محقق شود.

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه از نظر سطح زیرکشت و تولید عناب خراسان‌جنوبی رتبه نخست را در سطح کشور دارد، یادآور شد: در حال حاضر 9 هزار خانوار بهره‌بردار در خصوص تولید عناب در استان فعالیت دارند.

رضایی با بیان اینکه صادرات عناب به خارج از کشور به شکل رسمی وجود ندارد، اضافه کرد: تولید عناب از نظر اقلیمی متناسب با اقلیم استان بوده و با توجه به خشکسالی و بحران آب جزو محصولات کم‌آب‌بر مانند محصولات استراتژیک باغی استان است.

وی با اشاره به دیگر ویژگی‌های این محصول گفت: از نظر بهره‌‍وری آب و پتانسیل تولید و یا نسبت ارزش ایجاد شده به ازای آب مصرف شده جزو محصولات شاخص است.

رضایی اضافه کرد: برای شناسایی ارقام عناب کارهای اولیه‌ای انجام شده و باید این شناسایی براساس شرایط مختلف به شکل علمی صورت گیرد، هر چند از نظر محلی ارقامی برای عناب وجود دارد.

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی با بیان اینکه خواص دارویی عناب بسیار زیاد است، یادآور شد: هنوز در داخل کشور خواص عناب به طور کامل برای مردم فرهنگ‌سازی نشده و همچنین برای فرآوری و بسته‌بندی آن کار زیادی صورت نگرفته و این دو عامل شاید از جمله دلایل عدم صادرات آن به شکل انبوه است.

رضایی با اشاره به اینکه بسته‌بندی عناب تازه و صادر شدن آن به سایر نقاط کشور در حال انجام بوده و این اقدامات می‌تواند به بازار فروش و بالا بردن ارزش این محصول به کشاورزان کمک کند، افزود: در بحث بسته‌بندی نیز در صورت که کسی متقاضی باشد، تسهیلات در اختیارشان قرار داده می‌شود.

رضایی با اشاره به اینکه واحدهای بسته‌بندی موجود به طور تقریبی نیمه‌فعال هستند، گفت: رویکرد جدید برای بسته‌بندی و عرضه محصول زرشک و عناب به شکل تازه ایجاد شده است.

نایب رئیس کمیسیون اصل نود قانون اساسی مجلس:

دریافت‌کنندگان ارز دولتی را معرفی نکنید

شنبه, 30 تیر 1397 ساعت 09:45

 

نایب رئیس کمیسیون اصل نود قانون اساسی مجلس گفت: قرار است دریافت‌کنندگان ارز دولتی اعلام شوند اما این موضوع خلاف امنیت ملی است چرا که بسیاری از این شرکت‌ها تخلفی نداشته و در راستای دور زدن تحریم‌ها فعالیت می‌کنند.

به گزارش چاپ ونشر به نقل از خانه ملت، محمدرضا امیرحسنخانی ، با اشاره به اعلام نظر مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره لایحه پالرمو و FATF گفت: FATF به دنبال شفافیت فعالیت‌های مختلف اقتصادی کشورها است که در شرایط عادی این امر امکان پذیر بوده و مشکلی برای کشوری ندارد اما از آنجایی که جمهوری اسلامی در شرایط تحریم و جنگ اقتصادی است، کارایی برای ما ندارد.

نماینده مردم طبس، فردوس، سرایان و بشرویه در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس به 8 سال دفاع مقدس اشاره کرد و یادآور شد: در آن زمان حتی هواشناسی وضعیت آب و هوای مناطق مختلف را به صورت علنی اعلام نمی‌کرد چرا که مورد استفاده رژیم بعث عراق قرار می‌گرفت و می‌فهمیدند چه زمانی برای بمباران بهتر است.

وی افزود: از این رو شرایطی که FATF از ما می‌خواهد در شرایط عادی اگر محدودیتی برای کشوری ایجاد نکند، قابل اجرا و پذیرش است اما در حال حاضر که ایران در شرایط ویژه دارد نمی‌تواند این شرایط را بپذیرد و وضعیت را با دست خود سخت‌تر کند.

امیرحسنخانی در ادامه با تأکید بر اینکه نظری که مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره پیوستن ایران به کنوانسیون پالرمو داده نظر نهایی است، عنوان کرد: مجمع تشخیص شرایط فوق العاده کشور را در نظر گرفته و اعلام نظر کرده است چنانچه علیرغم اینکه شفافیت را امری مهم می‌دانیم اما در شرایط فعلی به نفع کشور نیست.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: اخیرا اعلام شد که قرار است دریافت کنندگان ارز دولتی اعلام شوند اما این موضوع نیز خلاف امنیت ملی است چرا که بسیاری از این شرکت‌ها تخلفی نداشته اند و در راستای دور زدن تحریم‌ها فعالیت می‌کنند که اعلام و شناسایی آنها، تجارت کشور را با مشکل دچار می‌کند.

وی در ادامه با بیان اینکه نباید با ارسال اطلاعات اجازه دهیم آنها به راحتی ما را تحریم کنند، اظهار داشت: مقام معظم رهبری نیز معتقد بودند شالوده این کنوانسیون‌ها در اتاق فکر آمریکایی‌ها ریخته می‌شود تا به دستیابی آنها به برخی اطلاعات از کشورها کمک کند.

نایب رئیس کمیسیون اصل نود قانون اساسی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: آنها در ابتدا تفاهمنامه‌هایی را ایجاد می‌کنند و رفته رفته در یک منطقه می‌گسترانند و بعد از آن تمام کشورها را ملزم می‌کنند به این تفاهمنامه ها تن داده و امضا کنند و از آنجایی که سایه سازمان ملل روی تفاهمنامه‌ها قرار دارد بسیاری از کشورها آن را می‌پذیرند و از این رو آنها می‌توانند به راحتی به برخی اطلاعات از کشورهای خاص که مد نظرشان است، دست پیدا کنند.

شنبه, 30 تیر 1397 ساعت 09:19

 

بانک مرکزی نرخ ۳۹ ارز را برای امروز اعلام کرد که براساس آن نرخ ۳۰ ارز از جمله دلار، یورو و پوند نسبت به روز پنج شنبه افزایش و قیمت ۸ واحد پولی دیگر کاهش یافت.

به گزارش چاپ ونشر به نقل از جام جم آنلاین ، نرخ رسمی دلار آمریکا برای امروز (شنبه سی ام تیر) با ۷۰ ریال افزایش نسبت به آخرین روز کاری هفته گذشته ۴۳ هزار و ۶۵۰ ریال قیمت خورد.

همچنین نرخ هر پوند انگلیس با ۳۳۰ ریال افزایش نسبت به روز پنج شنبه ۵۷ هزار و ۳۳۳ ریال و هر یورو نیز با ۴۰۹ ریال رشد در مدت مشابه ۵۱ هزار و ۱۹۹ ریال ارزش‌گذاری شد.

هر فرانک سوئیس ۴۳ هزار و ۹۸۸ ریال، کرون سوئد ۴ هزار و ۹۲۸ ریال، کرون نروژ ۵ هزار و ۳۳۹ ریال، کرون دانمارک ۶ هزار و ۸۶۸ ریال، روپیه هند ۶۳۶ ریال، درهم امارات متحده عربی ۱۱ هزار و ۸۸۶ ریال، دینار کویت ۱۴۴ هزار و ۱۰۹ ریال، یکصد روپیه پاکستان ۳۳ هزار و ۹۶۰ ریال، یکصد ین ژاپن ۳۹ هزار و ۱۷۶ ریال، دلار هنگ کنگ ۵ هزار و ۵۶۲ ریال، ریال عمان ۱۱۳ هزار و ۵۲۴ ریال و دلار کانادا ۳۳ هزار و ۱۹۹ ریال قیمت خورد.

نرخ راند آفریقای جنوبی ۳ هزار و ۲۵۳ ریال، لیر ترکیه ۹هزار و ۱۰۴ ریال، روبل روسیه ۶۸۸ ریال، ریال قطر ۱۱ هزار و ۹۹۲ ریال، یکصد دینار عراق ۳ هزار و ۶۶۵ ریال، لیر سوریه ۸۵ ریال، دلار استرالیا ۳۲ هزار و ۳۹۵ ریال، ریال سعودی ۱۱ هزار و ۶۴۰ ریال، دینار بحرین ۱۱۶ هزار و ۹۰ ریال، دلار سنگاپور ۳۲ هزار و ۴۶ ریال، ده روپیه سریلانکا ۲ هزار و ۷۳۰ ریال و یکصد روپیه نپال ۳۹ هزار و ۵۱۱ ریال تعیین شد.

نرخ یکصد درام ارمنستان ۹ هزار و ۸۲ ریال، دینار لیبی ۳۱ هزار و ۶۴۷ ریال، یوان چین ۶ هزار و ۴۵۲ ریال، یکصد بات تایلند ۱۳۰هزار و ۹۳۹ ریال، رینگیت مالزی ۱۰ هزار و ۷۴۸ ریال، هزار وون کره جنوبی ۳۸ هزار و ۷۴۴ ریال، یکصد تنگه قزاقستان ۱۲ هزار و ۶۰۱ ریال، افغانی افغانستان ۵۹۸ ریال، روبل جدید بلاروس ۲۱ هزار و ۸۸۰ ریال، منات آذربایجان ۲۵ هزار و ۶۷۷ ریال، سومونی تاجیکستان ۴ هزار و ۶۳۴ ریال و بولیوار جدید ونزوئلا ۴ هزار و ۳۷۱ ریال ارزش‌گذاری شد.

  چراغ‌ها روشن شد

زیر نگاه هوشمند سازی

شنبه, 30 تیر 1397 ساعت 09:03

 

پروژه‌هایی مانند دوربین‌های کنترل ترافیک و ثبت تخلف و چراغ قرمز از فرآیندهای هوشمندسازی است که با سرمایه بخش خصوصی و کارفرمایی بخش حاکمیتی، خدمت جدیدی به شهروندان ارائه داده است.

به گزارش چاپ ونشر به نقل از ایسنا، این روزها و بویژه در کلان شهر تهران درطول یک شبانه‌روز شاهد انواع ترافیک‌ها در یک تقاطع خاص هستیم، در نتیجه استفاده از یک زمان‌بندی ثابت و ازپیش‌تعیین‌شده برای یک چراغ راهنمایی، کاملا باعث کنترل ترافیک نمی‌شود و این در حالی است که با نصب چند سنسور در یک تقاطع و یک سیستم رایانه‌ای، به راحتی می‌توان مدیریت چراغ‌های راهنمایی را به یک سیستم هوشمند سپرد و از به‌هدررفتن زمان افراد و سوخت خودروها در پشت چراغ قرمز و هم‌چنین افزایش آلودگی هوا جلوگیری کرد.

زیرساخت‌های هوشمند عمدتا دربردارنده پروژه‌های زیربنایی هستند که در معابر درون شهری و برون شهری توسط شهرداری‌ها در شهرها و یا توسط وزارت راه در جاده‌ها و آزادراه‌های برون شهری، قابل اجراست که از آن جمله می‌توان به نصب سیستم‌های کنترل هوشمند در تقاطع‌ها یا تابلوهای متغیر ترافیکی و چراغ راهنمایی که در سطح خیابان و جاده نصب می‌شوند، اشاره کرد.

گاهی اتفاق افتاده که رانندگان در بعضی از چراغ‌های راهنمایی، شاهد برخی ناهماهنگی‌ در شمارشگرها بودند که مثلا به‌یکباره پرشی در اعداد رخ داده یا شمارشگر بر روی یک عدد به مدت چند ثانیه ثابت باقی مانده است. این نوع اتفاقات عملکرد سیستم چراغ راهنمایی هوشمند را به وضوح نشان می‌دهند.

همچنین از سوی دیگر با توجه به افزایش روزافزون استفاده از دوربین‌های نظارت تصویری ترافیک، علاوه بر بهره‌گیری از بستر ارتباطی بی‌سیم، شیوه‌های دیگری نظیر استفاده از ارتباط مبتنی بر بستر اینترنت پرسرعت، استفاده از بستر فیبر نوری و غیره طی سالهای اخیر ضرورت یافته است.

دوربین کنترل ترافیک نوعی دوربین مداربسته است که در حاشیه یک مسیر و در بالای آن یا داخل خودروی پلیس نصب شده و وظیفه ثبت تخلفات رانندگی، شامل سرعت غیرمجاز، عبور از چراغ قرمز، استفاده غیرمجاز از خط ویژه اتوبوس، ورود غیرمجاز به محدوده طرح ترافیک،  نظارت بر تردد خودروهای سنگین و ثبت تخلف ورود غیرمجاز به معابر شهری، کشف خودروهای تحت تعقیب، ثبت سرعت لحظه‌ای و سرعت میانگین و ثبت تخلف سرعت غیر مجاز را بر عهده دارد.

طی سالهای گذشته برخی از شرکتهای داخلی تجربیاتی در این باره داشته و اکنون از طرح‌های آن‌ها در سطح شهرها استفاده می‌شود؛ شهاب جوانمردی، مدیر یکی از این شرکت‌ها با اشاره به امکانات لازم برای هوشمندسازی شهر اظهار کرد: اگر امروز بحث کنترل ترافیک و طرح زوج و فرد در تهران، مکانیزه انجام می‌شود، به واسطه این است که شهرداری‌ها به صرافت افتادند و شرکت‌های خصوصی هم وارد این عرصه شدند و در این زمینه مشارکت کردند. عملا نتیجه‌اش این بود که با دانش و سرمایه بخش خصوصی و کارفرمایی بخش حاکمیتی، یک خدمت جدید شهری به شهروندان ارائه شود.

او در ادامه اظهار کرد: دوربین‌های کنترل ترافیک، ثبت تخلف چراغ قرمز و این‌گونه پروژه‌های هوشمندسازی شهر از پروژه‌های شرکت ماست. عملا در فرآیند هوشمندسازی شهر با توجه به اینکه منابع عمومی و بودجه‌های شهرداری‌ها برای ارتقای سطح هوشمندی در شهرها کافی نبوده، در بعضی شهرها و خصوصا کلان‌شهرها به این نتیجه رسیدند که با مشارکت بخش خصوصی این کار را انجام دهند و بخش خصوصی از طراحی، تدارک، اجرا، پشتیبانی و تامین مالی کار را انجام می‌دهد.

جوانمردی در پاسخ به اینکه برای تکمیل هوشمندسازی شهرها باید چه اقداماتی انجام داد، توضیح داد: به اعتقاد من، شهر هوشمند کامل وجود ندارد زیرا در هر دوره‌ای، با تکنولوژی‌های جدید، می‌توان یک سری امکانات را فراهم کرد. ما باید نگاه کنیم با توجه به نیازمندی‌ها و اولویت‌های شهرمان در بحث ترافیک، آلودگی و دسترسی به خدمات مختلف شهری، هوشمند شدن، کجاها می‌تواند کمک کند؛ اینکه هزینه شهروندان کاهش یابد، سطح دسترسی در رفاه بالاتر برود و زندگی مطلوب شهری اتفاق بیفتد.

جوانمردی ادامه داد: بنابراین یک نسخه واحد هوشمند شدن برای شهرهای مختلف نداریم؛ در نتیجه هر شهری باید ببیند می‌خواهد به چه سطح و عمق از هوشمندی برای رسیدن به اهدافش برسد. جزء جزء شهر تهران از حیث بهره‌مندی از امکانات فناوری اطلاعات و ارتباطات در سطح استانداردهای خوب جهانی است اما از حیث تجمیع خدمات، داده‌ها و گردش اطلاعات ضعف زیادی دارد. توصیه ما برای تسریع این فرآیند هم این است که این بخش‌ها را هم به بخش خصوصی واگذار کنند.

شنبه, 30 تیر 1397 ساعت 08:40

 

شریعتمداری پس از اینکه اعلام کرد، به زودی با مردم از جزئیات ثبت سفارش‌های غیرقانونی واردات خودرو سخن می‌گوید، در توئیت خود در فضای مجازی از دستگیری م . آ در ارتباط با واردات خودروهای لوکس خبرداد.

به گزارش چاپ ونشر به نقل از جام جم آنلاین اواخر سال 1396 موضوع ثبت سفارش‌های خودرو فاقد اصالت از سوی مرکز حراست وزارت صنعت، معدن و تجارت مطرح و رسانه‌ای شد.

براین اساس مشخص شد، در بازه زمانی 28 تیرماه تا 9 دی ماه 96 یعنی در زمان بسته بودن سایت ثبت سفارش واردات خودرو 6481 خودرو به صورت غیرمجاز ثبت سفارش شده‌است.

از زمان علنی شدن ثبت سفارش‌های غیرمجاز خودرو هیچ پاسخ مشخص و روشنی از چگونگی انجام شدن این تخلف بزرگ به مردم ارائه نشد، تا اینکه با اعلام دستور ضرب‌الاجل 15 روزه روحانی رئیس جمهور کشورمان در دهم تیرماه 97 به شریعتمداری، وزیر صنعت، معدن و تجارت برای تشکیل هیات ویژه بازرسی برای رسیدگی به تخلفات ثبت سفارش خودرو وارداتی و همچنین نحوه فروش خودروهای داخلی، وزیر صنعت بالاخره دست به کار شد.

شریعتمداری به هیات ویژه بازرسی دستور داد، تا هر چه سریع‌تر تحقیقات خود را در این زمینه انجام و با شناسایی عوامل تخلف، آنها را به مراجع ذیربط و مردم معرفی کنند.

رئیس جمهور پس از دریافت گزارش وزارتخانه‌های صنعت، معدن و تجارت؛ اطلاعات، امور اقتصادی و دارایی و نیز بازرسی ریاست جمهوری درباره وقوع تخلف در واردات و فروش خودروهای خارجی در مورخ 97.4.23 ضمن دستورهای جدید به سه وزارتخانه و معاون حقوقی ریاست جمهوری، از رئیس قوه قضائیه خواست ترتیب اتخاذ نمایند، تا با سرعت و خارج از نوبت به پرونده تخلفات واردات خودرو رسیدگی شود، مجرمان و متخلفان به مجازات قانونی برسند و اموال و سودهای کلان نامشروع به بیت‌المال بازگردد.

در این گزارش گروه‌های اصلی درگیر در تخلفات ثبت سفارش خودرو شامل برخی کارکنان وزارت صمت، تعدادی از واردکنندگان خودرو و چند نفر از کارشناسان شرکت رایانه‌ای طرف قرارداد برای پشتیبانی از سامانه ثبت سفارش معرفی شده‌اند.

شریعتمداری پس از انتشار نامه رئیس جمهور در صفحه شخصی خود در فضای مجازی نوشت، گزارش جامع و شفاف وزارت صمت درباره فساد زنجیره‌ای از سوی حسن روحانی مورد توجه واقع شد، از رئیس جمهور سپاسگزارم که شجاعانه گزارش را پذیرفتند و دستور راهگشا برای خارج کردن غده فساد با شروع از بدنه دولت دادند، به زودی با مردم از جزئیات آن سخن خواهم گفت.

البته هنوز چند روزی از قول شریعتمداری برای بیان جزئیات این تخلف بزرگ نگذشته بود که شریعتمداری در مورخ 27 تیر ماه 97 در صفحه شخصی خود در فضای مجازی از دستگیری یک نفر در ارتباط با واردات غیرقانوین خودرو خبرداد.

وی در این پیام نوشت، پیرو دستور دکتر روحانی درباره گزارش ارسال‌شده اینجانب، ناجا از دستگیری م.آ. در خوزستان و اعتراف مؤثر وی از شبکه فساد خبر داده است.

او یکی از افرادی است که اقداماتش در گزارش سال 96 به تعزیرات و گزارش 20صفحه‌ای از فساد زنجیره‌ای، بالغ بر 718 دستگاه خودروی لوکس بود.

شنبه, 30 تیر 1397 ساعت 08:29

 

یکی از اولویت های اصلی اینستاگرام، استوری ها هستند. لذا این غول شبکه های اجتماعی مصمم است برندها را متوجه مزایا و اهمیت ویدئوهای عمودی بکند.

به گزارش چاپ ونشر به نقل از فرصت امروز اینستاگرام ماه گذشته با هدف همگانی کردن ساخت برند و سوق دادن مصرف کنندگان از ویترین گردی به خرید، قابلیت خرید را به استوری ها اضافه کرد.

جیم اسکوایرز (Jim Squires)، رئیس بخش تجاری اینستاگرام اذعان می کند: «قبلا تعامل با استوری ها مشکل بود. اگر چیز الهام بخشی در یک استوری می دیدید و دل تان می خواست محصول مورد نظر را خریداری کنید، باید به صفحه پروفایل کسب و کار مربوط مراجعه می کردید و به دنبال لینکی می گشتید تا بتوانید در اینترنت جست وجو کنید؛ راه آسانی برای این منظور وجود نداشت. با اضافه شدن قابلیت خرید، امکان گشت و گذار برای کاربر مهیا شده است. وقتی چیزی چشم تان را می گیرد، می توانید جزئیات بیشتری در خصوص آن محصول ببینید و علاوه بر آن محصولات مرتبط دیگر را نیز دید بزنید.»

برندها می توانند در هر استوری تا سقف سه استیکر اضافه کنند که هر کدام نمایانگر یک محصول باشد. در پست های فید اصلی هم می توان تا پنج محصول تگ کرد. وقتی قابلیت خرید در یک استوری فعال باشد، کاربر می تواند از طریق استیکرها اطلاعات بیشتری کسب کند و راحت تر به صفحه خرید دسترسی یابد.

به عقیده اسکوایرز، به این طریق میدان همواری پیش پای کسب و کارهای کوچک و «کارآفرینستاگران»(Instapreneurs) قرار می گیرد. این کارآفرینان کسب و کارشان را از اینستاگرام آغاز کرده اند و به لطف این قابلیت نیازی به راه اندازی وب سایت جداگانه ندارند، در عوض از اینستاگرام به عنوان بستری برای فروش استفاده می کنند.

اما برندهای بزرگ تر باید علاوه بر فروش اینستاگرامی، حواس شان به بستر فروش خودشان نیز باشد. نیک بیتون (Nick Beighton)، مدیرعامل ایساس (Asos)، در ماه آوریل در نقد قابلیت خرید اینستاگرام سوالی مطرح کرده بود که آیا این قابلیت باعث «توربوشارژ» برندها خواهد شد یا تهدیدی خواهد بود برای مدل کسب و کار آنان؟

به استدلال اسکوایر، اینستاگرام نه تنها تهدیدی برای برندها نیست، بلکه تعامل میان برندها و مشتریان را بهبود می بخشد.

او طی گفت وگویی که در جریان فستیوال خلاقیت کن لاینز (Cannes Lions Festival of Creativity) با مارکتینگ ویک داشت عنوان کرد: «تجربه خریدی که در حال حاضر در اینستاگرام مهیا شده به این صورت است که مشتری ویترین گردی را در اینستاگرام انجام می دهد و وقتی دورهایش را زد و تصمیمش برای خرید قطعی شد، مستقیما به وب سایت فروشنده هدایت می شود و خریدهایش را انجام می دهد. کسب و کارها در انتخاب شیوه تعامل با مخاطبان شان مختار هستند که از اینستاگرام استفاده کنند یا شیوه دیگری. ما به قابلیت خرید به دید یک فرصت بزرگ نگاه می کنیم و همچنان در این حوزه سرمایه گذاری خواهیم کرد.»

خرید در فید اینستاگرام

اینستاگرام وقتی مشاهده کرد تقریبا یک سوم استوری های پربازدید توسط کسب و کارها تولید شده است، قابلیت خرید را به استوری ها آورد.

اسکوایرز استوری ها را به مثابه تغییری جدید در الگوهای رفتاری می داند، چیزی شبیه تغییری که با رواج گوشی های همراه به جای کامپیوترهای شخصی یا ویدئوهای دیجیتال به جای تلویزیون اتفاق افتاد. استوری ها از زمان راه اندازی این سرویس در سال 2016 تاکنون روزانه بیش از 300 میلیون کاربر را به خود مشغول داشته اند.

گرایش کاربران اینستاگرام از فید اصلی این برنامه به استوری ها سوق یافته است. استوری ها برای کاربران نقش یک «شیر اطمینان فشار» را دارند که از طریق آن می توانند به صورت آنی چیزی را به اشتراک بگذارند. نیمی از محتوای مصرفی در استوری ها در قالب ویدئو است که معمولا هم به صورت تمام صفحه و با صدای باز پخش می شوند.

به استدلال اسکوایر، موفق ترین برندهای اینستاگرام آنهایی هستند که رویکردی «همه جانبه» اتخاذ می کنند و ترکیبی از پست ها، استوری ها، پروفایل و پیام های مستقیم را به کار می بندند.

به عقیده اسکوایر، محتواهای متنوعی را می توان در استوری ها استفاده کرد، از ویدئوهای مفرح و خودجوش پشت صحنه گرفته تا محتواهای ویرایش شده و حرفه ای. فقط باید به دور از «دوز و کلک» و متناسب با لحن برند شما باشد.

اسکوایر برند لویی وتون (Louis Vuitton) را مثال می زند. این برند با استفاده از ارتفاع ویدئوهای عمودی، مدل های مجموعه مردانه بهاری/ تابستانه 2017 خود را به نمایش گذاشت. یک نمونه دیگر شرکت مرسدس است که پشت صحنه های فیلمبرداری یک کمپین تبلیغاتی را از لحظه ای که دست اندرکاران تولید از خواب صبح بیدار می شوند تا ویدئویی نهایی به اشتراک گذاشت.

آینده عمودی است

استوری ها همچنان اولویت اول اینستاگرام خواهند بود، لذا این شرکت در کنار آن اهمیت ساخت ویدئوهای عمودی 9 در 16 را به بازار خواهد آموخت، چرا که به عقیده اسکوایر، برندهایی که ویدئوهای کوتاه عمودی تولید می کنند در اینستاگرام موفق ظاهر می شوند.

او توضیح می دهد: «به عقیده ما آینده تصاویر و ویدئوها در گوشی های همراه، عمودی خواهد بود. لذا برندهایی که زودتر با این نوع محتوایی ویدئویی کوتاه خود را همگام کنند و در آن خبره شوند موفقیت بیشتری در اینستاگرام به دست خواهند آورد.»

استوری های اینستاگرام

اینستاگرام اخیرا به منظور تسهیل کوچ به ویدئوهای عمودی، قابلیت جدیدی معرفی کرده که ویدئوهای افقی را به طور خودکار به ویدئوهای 9 در 16 تمام صفحه تبدیل می کند.

طبق توضیح اسکوایر، هدف از این کار کمک به برندهایی است که شاید بودجه تولیدی لازم را در اختیار ندارند یا قصد دارند محتوایی را از یک شبکه دیگر در استوری خود منتشر کنند.

او می گوید: «اگر در کمپین خود از استوری ها بهره نمی گیرید، در واقع دارید بخش ارزش آوری از اینستاگرام را از دست می دهد. ما 90 درصد اوقات گوشی های مان را در حالت عمودی استفاده می کنیم و صفحه گوشی برای تماشای تلویزیون ساخته نشده است.»

پیام رسانی مستقیم اینستاگرام نیز یکی از حوزه های حائز اهمیت برای کسب و کار است.

اسکوایر در این خصوص می گوید: «دایرکت اینستاگرام با شمار بالای مخاطبان خود، پنجمین سرویس پیام رسانی بزرگ جهان است. حجم عظیمی از مکالمات میان افراد و کسب و کارها از این طریق رد و بدل می شود که درصد بالایی از آنها به واسطه استوری ها است. لذا ما ابزارهای جدید را برای کسب و کارها معرفی می کنیم تا مدیریت بهتری روی ارتباطات شان با افراد داشته باشند.

 

 

شنبه, 30 تیر 1397 ساعت 08:16

 

 

مدیر آژانس ادبی و ترجمه «پل» گفت: عضو نبودن در قانون کپی رایت برای ما یک مانع است اما مانع جدی برای ارتباط فعالان حوزه نشر با ناشران جهانی قلمداد نمی‌شود.

به گزارش چاپ و نشر به نقل از فارس، مجید جعفری اقدم مدیر آژانس ادبی و ترجمه «پل» با  بررسی معضلات فروش حق نشر آثار نویسندگان ایرانی به ناشران خارجی پرداخت.

وی  گفت: در اقتصاد نشر جهانی اعتقاد بر این است که آثار خلق‌شده می‌توانند به زبان‌های مختلف نیز تولید شوند.

مدیر آژانس ادبی پل با بیان این مطلب افزود: به عنوان مثال کتابی که به زبان فارسی تألیف و چاپ می‌شود ناشران کشورهای دیگر هم می توانند این کتاب را به زبان های خود تولید کنند که در این حالت تبادل رایت اتفاق می افتد.

جعفری اقدم با اشاره به مولفه های تاثیرگذار در این حوزه گفت: نویسندگان، آژانس‌های ادبی، ناشران و توزیع کنندگان مسئولیت‌هایی دارند و در کنار آن، دولت هم به عنوان بسترساز و تسهیلگر این جریان مسئولیت‌های ویژه‌ای را بر عهده دارد.

مدیر آژانس ادبی و ترجمه «پل» با تاکید بر اینکه نویسنده باید فرامنطقه‌ای و برای مخاطب جهانی بنویسد، خاطرنشان کرد: آژانس ادبی این اثر را از طریق کانال‌هایی به بازار نشر معرفی می‌کند تا به دست توزیع کننده برسد. متاسفانه ما در همه این بخش‌ها دچار ضعف‌هایی هستیم.

وی اضافه کرد: یکی از ضعف‌های ما این است که نویسنده در راستای رویکرد غالب نشر جهانی تألیف نمی‌کند و بیشتر به مخاطب داخلی توجه دارد و آژانس ادبی هم حرفه‌ای عمل نمی‌کند.

جعفری اقدم عنوان کرد: امسال در آژانس ادبی «پل» حدود ۱۲۰ کپی‌رایت کتاب ایرانی را به ناشران خارجی واگذار کردیم؛ عضو نبودن کپی رایت برای ما یک مانع است اما مانع جدی برای ارتباط فعالان حوزه نشر با ناشران جهانی قلمداد نمی‌شود.

این فعال حوزه نشر اظهار داشت: آژانس ادبی مجموعه‌ای از کارشناسان کتاب‌شناس، بازار شناس و آشنا به قواعد گفت‌و‌گو در اقتصاد نشر و نیز آشنا به اسناد رایت و جریان غالب نشر در هر سال است.

جعفری اقدم در پایان متذکر شد: ناشران بزرگ دنیا با رصد فرهنگی بازار درصدد شناسایی نشر ذائقه جهانی بوده و کتاب‌های تالیف شده در این حوزه را به دنیا معرفی می‌کنند اما ما در معرفی کردن کتاب هم مشکل داریم.

 

شنبه, 30 تیر 1397 ساعت 08:02

 

نهمین جشنواره فرهنگی گل گهر با برنامه هایی جذاب و متنوع در هفته پایانی تیر ماه پذیرای شهروندان سیرجانی است. در اين جشنواره نمايشگاه كتاب بزرگي با حضور ناشران مطرح كشور برپاست.

به گزارش چاپ و نشر به نقل از(ايبنا) به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شرکت گل گهر، در راستای عمل به مسئولیت های اجتماعی و طبق روال سال های گذشته به همت شرکت معدنی و صنعتی گل گهر و با همکاری موسسه فرهنگی معراج اندیشه گل گهر، روابط عمومی و امور بین الملل شرکت و باشگاه فرهنگی ورزشی گل گهر، پنجمین جشنواره فرهنگی گل گهر با رویکرد گسترش شادی و نشاط در جامعه و با شعار «مهربان باشیم» در حال برگزاري است.

مدیر روابط عمومی و امور بین الملل شرکت گل گهر گفت: با توجه به نتایج ارزیابی و تحلیلی که از جشنواره سال‌های گذشته در دست بود، سعی شد نواقص بر طرف شده و جشنواره امسال با توان مضاعف و توسعه برخی از آیتم‌ها برگزار شود.

ابوذر حلوایی پور با اشاره به این که چنین برنامه‌هایی می‌تواند تاثیر بسیاری در حفظ روحیه نشاط جامعه داشته باشد، افزود: 5 کانون در موسسه معراج اندیشه گل گهر فعالیت دارند که هر کانون برای جشنواره پنجم برنامه های فرهنگی خاصی را تدارک دیده است؛ کانون کتاب و کتابخوانی، کانون قرآن و عترت، کانون دفاع مقدس، کانون فعالیت‌های اجتماعی و کانون هنر با رویکردی کاملا کارشناسانه و با برنامه ریزی‌هایی بسیار دقیق به نیاز سنجی جامعه پرداخته و در جشنواره پنجم به این نیازها پاسخ مي‌دهند.

وی ادامه داد: همچنین جشن‌های شبانه‌ای که برای این جشنواره در نظر گرفته شده است با ارائه برنامه‌های شاد، جذاب و متنوع فرصت مناسبی است تا خانواده ها ساعات مفرحی را در فضای جشنواره سپری کنند.

سخنگوی جشنواره فرهنگی گل گهر، توجه به نیازهای فرهنگی جامعه را عامل رشد و شکوفایی عنوان کرد و گفت: کار فرهنگی باید در شهرستان نهادینه شود و جشنواره‌های فرهنگی گل گهر می‌تواند پایه گذار چنین کارهای فرهنگی باشد. کما اینکه این جشنواره محیط مناسبی را فراهم می‌کند تا خانواده‌های سیرجانی شب‌های پر خاطره‌ای را در کنار هم سپری کنند و از برنامه‌های متنوعی چون اجرای موسیقی، حضور هنرمندان استانی و شهرستانی در زمینه‌هایی چون نویسندگی، شعر و...، تجربه بازی و سرگرمی و... بهره مند شوند.

حلوایی پور اضافه کرد: در کنار این جشنواره، نمایشگاه بزرگ کتاب با حضور ناشران برجسته کشوری را در دو بخش ناشران عمومی و ناشران ویژه کودک در نظر گرفته شده است تا ضمن ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی، قشر طالب کتاب و اهل مطالعه بتوانند کتاب‌های مورد نیاز خود را با حضور بهترین ناشران تهرانی در سیرجان تهیه کنند.

وی تاکید کرد: پنجمین جشنواره فرهنگی گل گهر از 24 تیرماه کار خود را آغاز کرده است و طی شش شب در فضایی شاد و پر خاطره در مجموعه ورزشی گل گهر واقع در بلوار صفارزاده پذیرای خانواده‌های سیرجانی است.

شنبه, 30 تیر 1397 ساعت 07:44

 

«هر کس مرتکب یک اشتباه شود و برای آن هزار دلیل بیاورد، مرتکب هزار و یک اشتباه شده است.» نمی‌دانم این جمله منسوب به کیست می‌گویند ابن‌سینا راوی آن است اما هرچه هست، وضعیت این روزهای ما را به روشنی ترسیم می‌کند. در این نوشته تلاش کرده‌ام به حاشیه نروم و صرفا طرح مساله کنم.

به گزارش چاپ ونشر به نقل از دنیای اقتصاد، رئیس پیشین اتاق بازرگانی ایران، محسن جلال‌پورمی گوید:  به‌عنوان یک فعال اقتصادی معتقدم سیاست‌گذاری نادرست ارزی دست کم ۱۲ اثر تخریب‌کننده در اقتصاد و جامعه داشته است که تداوم آن، روند تخریب سرمایه اجتماعی و اعتبار دولت را تشدید می‌کند.

۱- سیاست‌گذاری نادرست ارزی مردم را به شکلی نگران‌کننده بلاتکلیف و سردرگم‌ کرده است. هم مصرف‌‌کننده در سردرگمی و بلاتکلیفی به‌سر می‌برد و هم تولید‌کننده مجال برنامه‌ریزی ندارد.

۲- سیاست‌ ارزی به بخش تولید صدمه وارد کرده به‌طوری‌که بسیاری از تولیدکنندگان به‌دلیل عدم دسترسی به ارز ۴۲۰۰ تومانی، عملا امکان واردات مواد اولیه و تجهیزات را نداشته و چرخ‌های بسیاری از کارخانه‌ها در حال بازماندن از حرکت است. تعدیل نیرو و مشکل اشتغال به همین زودی در همه این کارخانه‌ها قابل رویت خواهد بود.

۳- سیاست‌های فعلی عملا عرصه رقابت را تنگ کرده و در مقابل اقتصاد کشور را مستعد رانت و فساد کرده است. آن دسته از فعالان اقتصادی که به رانت ارز ۴۲۰۰ تومانی دسترسی ندارند، به هیچ عنوان توان رقابت با فعالان اقتصادی برخوردار از این رانت را نداشته و باید از بازار خارج شوند.

4- سیاست‌های فعلی فرآیند صادرات را نیز مختل کرده است. صادر‌کننده از یکسو با تغییرات مداوم قوانین و رویه‌ها مواجه است و از سوی دیگر راه‌های نقل و انتقال پول را بسته می‌بیند. شاید ضربه اساسی‌تر به صادر‌کننده از ناحیه تولید وارد شده است. از آنجا که تولید‌کننده نیز سردرگم است، عملا عرضه کالای تولیدی برای صادرات نیز دچار مشکلات اساسی شده و صادرکنندگان با کمبود کالا برای صادرات مواجه شده‌اند.

۵- افزایش فساد در نظام اداری و آلوده شدن همزمان فعالان بخش خصوصی و دولتی نیز یکی دیگر از نتایج سیاست‌های نادرست ارزی است. در چنین فضایی انگیزه برای تولید و فعالیت سالم اقتصادی به‌شدت کاهش پیدا کرده و در مقابل خروج سرمایه‌ افزایش خواهد داشت.

۶- سیاست‌های فعلی رسما بخش خصوصی را به سمت فعالیت‌های غیر‌شفاف سوق می‌دهد. در این چرخه نفع وارد‌کننده بیش‌اظهاری و بزرگ‌نمایی در ارائه آمار واردات و در مقابل، نفع صادر‌کننده در کم‌اظهاری و کوچک‌نمایی میزان صادرات است. به این صورت که وارد‌کننده برای دریافت ارز بیشتر آمار غیرواقعی از میزان واردات ارائه می‌کند و صادر‌کننده نیز برای بازپرداخت کمتر ارز به کم‌اظهاری رو می‌آورد. این رویه قطعا در آینده بر آمارهای رسمی واردات و صادرات کشور اثر می‌گذارد و آنها را غیرواقعی می‌کند.

۷- آشفتگی‌های فعلی در سیاستگذاری ارزی به‌دلیل اثر نگران‌‌کننده‌ای که در بی‌ثبات کردن اقتصاد کشور و نوسان ارزش دارایی‌ها دارد، خیلی از افراد محترم جامعه را به سمت بازارهای غیرمطمئن و پرریسک سوق داده است. با پلیسی کردن بازار، متقاضیان معمولی دریافت ارز نیز روانه بازار «قاچاق» میشوند. آیا این روند در شأن جامعه امروز ایران است؟

۸- با این سیاست‌گذاری بخش زیادی از منابع و ذخایر کشور آن هم در شرایطی که در وضعیت ضیق منابع به سر می‌بریم، بر باد رفته و در اختیار تعداد معدودی از افراد قرار گرفته است. مردم امروز از تقسیم چنین رانت‌های عظیمی شگفت زده‌اند. آیا این همه رانت ناآگاهانه توزیع شده است؟

۹- این گونه سیاست‌گذاری و اصرار بر تداوم آن در سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی اختلال جدی به‌وجود آورده و فضای کسب وکار را ناامن، بی‌اعتماد و بلاتکلیف کرده است.

۱۰- بخش قابل‌توجهی از توان و انرژی وزارت امور اقتصادی و دارایی، بانک مرکزی، وزارت صنعت، معدن و تجارت و مجموعه دولت را درگیر حواشی زیادی کرده و در پایین آوردن میزان اعتماد به سیاست‌گذار و افول سرمایه اجتماعی دولت نقش عمده داشته است.

۱۱- سیاست‌گذاری نادرست ارزی به دیگر بازارها نیز سرایت کرده و عامل به‌وجود آمدن عدم تعادل در اقتصاد کشور شده است.

۱۲- اعتبار سیاست‌گذار را خدشه‌دار کرده و به‌عنوان عامل مهم کاهش اعتماد به مسوولان کشور عمل کرده است.

آنچه اشاره شد، تنها بخشی از عوارض و صدمات فراوانی است که سیاست‌گذاری نادرست ارزی به جا گذاشته است. این پایان ماجرا نیست و قطعا ادامه خواهد یافت و انتظار می‌رود همچنان شاهد تصمیمات خلق‌الساعه، بی‌مطالعه، غیرعلمی و بی‌پایه باشیم. چرا؟ چون مبنای سیاست‌گذاری بدون توجه به واقعیت‌های اقتصادی و احتمالا براساس یک آرزوی خیرخواهانه سیاسی بوده است. عوارض این تصمیم‌گیری نادرست باعث شده فضای اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی کشور به‌شدت تحت‌تاثیر قرار بگیرد و جامعه به سوی بی‌اطمینانی،  نگرانی و بی‌اعتمادی سوق یابد.

صفحه1 از527