مدير01

مدير01

سه شنبه, 25 مهر 1396 ساعت 12:29

 

چاپخانه داران با کم کاری و نبود نرخ ثابت جهت امور چاپی در بین همکاران مواجه هستند.

 

به گزارش چاپ و نشر، مهدی سمیعی، مدیر چاپ پایا و از اولین کارشناسان رسمی چاپ و کاغذ و مقوا، گفت: از سال 42 وارد عرصه صنعت چاپ شدم. و فعالیت خود را با یک دستگاه ملخی و گستتنر شروع کردم چاپخانه ما در ابتدای کار در خیابان چرچیل بود و بعد سال 44 چاپخانه را به خیابان رامسر انتقال دادیم.

وی ادامه داد:  سال 92 بسیاری از ماشین آلات چاپخانه را از جمله هایدلبرگ یک ورقی، دو ورقی، دو رنگ و تکرنگ همه را فروختیم و در حال حاضر با دو دستگاه چهار رنگ هایدلبرگ دو ورقی مشغول به کار شده ایم و بیشترین عمده کار ما را انتشاراتی ها تشکیل میدهند.

مدیر چاپ پایا درباره مشکلات صنعت چاپ افزود: در حال حاضر اکثر چاپخانه داران با کم کاری و نبود نرخ ثابت جهت امور چاپی در بین همکاران مواجه هستند.و مورد دیگر اینکه چون عمده کار ما با انتشاراتی ها است و آنها نیز با کاهش انتشار کتاب روبه رو هستند مسلما ما هم با کم کاری دست و پنجه نرم میکنیم. ما ۵ خط تلفن در چاپخانه داریم ولی متاسفانه در هفته ۴ تا زنگ هم نمی خورد.

وی اضافه کرد: یکی از مشکلات دیگر که گریبانگیر اکثر چاپخانه داران شده مالیات بر ارزش افزوده است. بنده نیز این مشکل را با ناشران دارم زیرا فاکتور رسمی به ما نمی دهند و ما مجبور هستیم تمام مالیات بر ارزش افزوده را خودمان پرداخت کنیم.

 

سمیعی در پاسخ به این سوال که چرا از حوزه بسته بندی و تبلیغات به حوزه نشر آمده است اظهار داشت: بنده درگذشته به صورت جدی و حرفه ایی در بخش بسته بندی فعالیت نداشته ولی در چاپخانه امکانات مربوط به بخش بسته بندی را داشتیم. و زمانی که در حوزه چاپ کم کار شدیم به این فکر افتادم که مجدد به سمت بسته بندی و جعبه رجوع کنم ولی متاسفانه سن بنده به جایی رسیده که این تغییرات برایم یک مقدار مشکل شده است.

سه شنبه, 25 مهر 1396 ساعت 11:01

جلسه هم اندیشی با مسئولان چاپخانه‌های بندر ماهشهر با حضور سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان برگزار شد.

 

صبح امروز جلسه هم‌اندیشی با مسئولان چاپخانه‌های بندرماهشهربا حضور سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان و مسئول امور فرهنگی این اداره برگزار شد.

در این جلسه که با هدف سامان‌دهی امور چاپخانه‌های شهرستان تشکیل شد، به بررسی مشکلات آنها و مطالباتشان از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بندرماهشهر پرداخته شد.

رسیدگی به مشکلات چاپخانه‌ها و تلاش برای ارتقای فعالیت آنها از مهم‌ترین موضوعات این جلسه بود.

در پایان جلسه نیز از میان مسئولان چاپخانه‌هانماینده‌ای به عنوان نماینده تمامی چاپخانه‌های شهرستان برای پیگیری مطالباتشان تعیین و به تأیید اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بندرماهشهر رسید.

 

منبع: روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان

سه شنبه, 25 مهر 1396 ساعت 10:52

 

اسمعیل دمیرچی، نویسنده و پیشکسوت صنعت چاپ از انتشار جدیدترین کتاب خود با عنوان «چگونگي تاسيس موزه صنعت چاپ ايران» خبر داد.

 

دمیرچی، با اعلام این خبر افزود: در این کتاب به طور تفصیلی شرح داده‌ام که چگونه در مدت 50 سال تلاش کرده‌ام بخش زیادی از دستگاه‌ها و ملزومات صنعت چاپ که دیگر نمونه‌ای از آنها در کشور باقی نمانده است را جمع‌آوری کنم.

 وی ادامه داد: اغلب دستگاه‌ها و ماشین آلاتی که در موزه صنعت چاپ قرار دارد را با هزینه شخصی و تعداد زیادی از آنها نیز اهدایی از سوی چاپخانه‌داران و پیشکسوتان این صنعت در شهرهای مختلف کشور است.

 دمیرچی که پیش از این تالیف کتاب‌های «آرمان‌های خاکسترشده» و «یادداشت‌های جاافتاده» را به قلم خود با موضوع صنعت چاپ به رشته تحریر در آورده است، همچنین درباره موضوعاتی که در کتاب آخر خود به آنها اشاره کرده است، نیز گفت: در فصل چاپخانه‌ای که موزه شد، به طور تفصیلی شرح داده‌ام که چگونه در رایزنی با چاپخانه مجلس شورای اسلامی زمینه تاسیس و راه‌اندازی موزه چاپ را فراهم کردم و در ادامه توضیحی بر لزوم ایجاد موزۀ صنعت چاپ ارائه کرده‌ام.

 وی بی‌توجهی به ادوات و دستگاه‌های چاپ و از بین رفتن آنها را یکی دیگر از سرفصل‌های این کتاب معرفی کرد و افزود: شرح تلاش‌هایم برای جمع‌آوری اجناس موزه‌ و مکاتبه با صاحبان ماشین آلات و رایزنی‌ها برای تأسیس موزۀ صنعت چاپ در ایران و استقبال اهالی فرهنگ دوست ایران از افتتاح موزۀ صنعت چاپ نیز از دیگر موضوعاتی است که در این کتاب به آنها اشاره شده است.

 دمیرچی در پایان از حمله به موزۀ صنعت چاپ ایران به عنوان آخرین فصل کتاب نام برد و تاکید کرد: اگرچه این موزه تاسیس و راه‌اندازی شد اما کمی بعد به دلیل جابجایی چاپخانه و کتابخانه مجلس، موزه الان دیگر فعال نیست و تمامی وسائل آن در مکانی حوالی خیابان 30 تیر قرار دارد و معلوم نیست چه آینده‌ای در انتظار آن است، در این بخش علاوه بر اینکه گلایه خود را از بی‌توجهی به این موضوع بیان کردم، اظهار امیدواری کردم که مسئولان بالاخره فکری برای این موزه و میراث گرانبهای آن انجام دهند.

 وی همچنین درباره اهداف خود از نگارش این کتاب نیز توضیح داد: من با خود فکر کردم شاید این موزه در آینده به هر دلیلی از بین برود و میراث آن از دست برود اما این کتاب که فهرست تمام وسائل داخل موزه در آن به طور کامل به همراه عکس درج شده است، گنیجنه و تاریخچه ای برای آیندگان به شمار می‌آید.

 کتاب «چگونگي تاسيس موزه صنعت چاپ ايران» در 776 صفحه، 100 نسخه و قطع رحلي توسط مولف ـ ناشر منتشر شده است.

 

منبع: ایبنا

سه شنبه, 25 مهر 1396 ساعت 09:52

مدیر تنظیم بازار سازمان جهاد کشاورزی استان یزد گفت: ما در صنعت بسته‌بندی زعفران به هدف خود نرسیدیم و زعفران ما در قائنات خراسان، اسپانیا و ایتالیا بسته‌بندی شده سود حاصل از ارزش افزوده نصیب آنها می‌شود.

 

حدود 1800 کیلوگرم زعفران در سال 95 از مزارع استان یزد برداشت شد اما متاسفانه سود کلان حاصل از برداشت طلای سرخ به جیب اسپانیایی‌ها و ایتالیایی‌ها می‌رود و کشاورزان یزدی خیلی بهره‌ای از حاصل دسترنج خودشان نمی‌برند و علت این امر نیز نبود صنعت بسته‌بندی زعفران در یزد است.

مدیر تنظیم بازار سازمان جهاد کشاورزی استان یزد با بیان اینکه یزد جایگاه دوم تا سوم تولید زعفران کشور را دارد گفت: متاسفانه به دلیل نبود صنعت بسته‌بندی سود چندانی نصیب کشاورزان یزدی از فروش زعفران نمی‌شود و برای کسب درآمد بیشتر سود حاصل از ارزش افزوده باید بخش خصوص وارد عرصه صنعت بسته‌بندی زعفران شود.

سیدحسین بخشایش اظهار کرد: ما در صنعت بسته‌بندی زعفران به هدف خود نرسیدیم و زعفران ما در قائنات خراسان، اسپانیا و ایتالیا بسته‌بندی می‌شود سود حاصل از ارزش افزوده نصیب آنها می‌شود و با روش‌های نوین فراوری و بسته‌بندی توانسته‌اند بازار را در دست بگیرند.

وی افزود: بخش خصوصی تا کنون با دید علمی و اقتصادی سمت بسته‌بندی زعفران نیامده و چون حمایت‎‌های مالی دولتی در برای راه‌اندازی این صنعت نیست خیلی استقبال نشان نمی‌دهند.

بخشایش با بیان اینکه بخش خصوصی نباید به تسهیلات دولتی تکیه کند اذعان کرد: سرمایه‌گذار باید با مطالعه کامل وارد عرصه این صنعت شود و بعد از مطالعات و تحقیقات و بازدید از کارخانه‌های صنعت بسته‌بندی به سمت این کار بیاید.

وی ادامه داد: سرمایه‌گذارانی هم بوده‌اند که خواهان ورود به عرصه بسته‌بندی زعفران بوده‌اند اما در ابتدای کار به دلیل اینکه مطالعه کافی نداشته‌اند و با سختی کار راه‌اندازی واحد تولیدی مواجه شده‌اند کار را ادامه نداده‌اند.

بخشایش تاکید کرد: سرمایه‌گذار باید با مطالعه و انگیزه وارد این کار شود و در ابتدا حتما به اداره کشاورزی مراجعه کرده تا کارشناسان سازمان مشاوره‌های بروز و اطلاعات کامل به او بدهند و در قبل از شروع حتما از نمایشگاه‌های صنعت بسته‌بندی بازدید کند.

مدیر تنظیم بازار سازمان جهاد کشاورزی استان یزد گفت: راه‌اندازی شرکت تعاونی می‌تواند برای حضور در بازارهای جهانی و داخلی بهتر باشد زیرا سرمایه‌گذاران خارجی و تجار با شرکت تعاونی‌ها تعامل بهتری دارد.

 

منبع: یزد آوا

سه شنبه, 25 مهر 1396 ساعت 09:33
سه شنبه, 25 مهر 1396 ساعت 08:40

 

قطع خدمات اینترنت ای. دی. اس. ال برخی مشترکان اینترنت شرکت‌های خصوصی و افزایش تقاضا برای دریافت خدمات اینترنت خانگی بر بستر فیبر نوری موجب تسریع در روند ارائه خدمات به کاربران با وجود کمبود تجهیزات و سرمایه‌گذاری شده است.

 

وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات ديروز در مراسم افتتاح نمايشگاه تلكام اعلام كرد، طي 6‌ماه گذشته در تهران ۱۴ هزار پورت فيبر نوري واگذار شده و انتظار مي‌رود تا پايان سال به ۱۰۰ هزار پورت افزايش يابد، هر چند اين عدد بزرگ نيست اما موانع توسعه در حوزه ثابت زياد است چرا كه سال‌هاست در اين زمينه سرمايه‌گذاري نشده است. محمد جواد آذري جهرمي با بيان اينكه بايد سرمايه‌گذاري مناسبي در اين حوزه انجام شود، افزود: ازجمله اين سرمايه‌گذاري‌ها، سرمايه‌گذاري شركت ايرانيان نت از طريق MTN است كه مراحل نهايي خود را طي مي‌كند و تا سال آينده ۳۰۰ ميليون دلار در اين حوزه سرمايه‌گذاري خواهد شد. مخابرات نيز افزايش سرمايه‌گذاري در اين حوزه را در دستور كار قرار داده است.

وي با بيان اينكه مخابرات توان خود براي اصلاح زيرساخت‌ها را به‌كار گرفته است، افزود: با وجود اين مخابرات بايد امكان فعاليت بخش خصوصي وFCPها را فراهم كند تا با استفاده از مصوبه ۲۳۰ كميسيون تنظيم مقررات ارتباطات بتواند ظرفيت VDSL را فعال كند. انتظار داريم در حوزه ثابت ظرفيت مناسبي كه هنوز ميزان رشد آن اعلام نشده، رشد قابل توجهي داشته باشد و با اصلاح سياست‌ها با رشد قابل توجهي در حوزه ثابت روبه‌رو خواهيم شد. وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات همچنين با تأكيد بر اصلاح نظام تعرفه اينترنت ثابت افزود: ملزم به توسعه بازار ICT هستيم و با توجه به شرايط بازار موبايل، توسعه را در بازار ثابت مي‌بينيم. نظام تعرفه نياز به اصلاح دارد و انتظار داريم با اصلاح نظام تعرفه تقاضا نسبت به بازار ثابت افزايش يابد.

واگذاري 100هزار فيبر تا پايان سال

معاون شركت مخابرات ايران نيز در پاسخ پرسش خبرنگار ما مبني بر كمبود تجهيزات براي ارائه اينترنت‌خانگي در بستر فيبر نوري و تأمين آن از محل توليد داخل، گفت: سياست مخابرات آن است كه حتي اگر قيمت توليدات داخلي ۲۰ تا ۲۵ درصد گران‌تر و كيفيت آنها ۲۰ تا ۲۵ درصد پايين‌تر باشد، اين تجهيزات از منابع داخلي تأمين شود، همانطور كه فيبر مصرفي ما هم‌اكنون عمدتا داخلي است اما در مورد واگذاري تانوما كار جدي در زمينه توليدات داخلي انجام نشده و تنها فيبر ما توليد داخل است و بقيه تجهيزات را بايد وارد كنيم. داوود زارعيان با بيان اينكه سال گذشته مخابرات واگذاري اينترنت در چارچوب طرح تانوما به يك ميليون مشترك فيبرنوري را در برنامه داشته است، افزود: امسال واگذاري‌ها را آغاز كرديم البته تجهيزاتي مانند مودم براي اين كار مورد نياز است. همچنين وزير ارتباطات از واگذاري 100هزار فيبر نوري خبر دادند و با روندي كه مخابرات دارد، رسيدن به اين هدف تا پايان سال كار سختي نيست.

ارائه فيبر نوري طي 3روز

سخنگوي مخابرات با اشاره به روند واگذاري فيبر نوري، افزود: تاكنون در تهران 27هزار قرارداد براي واگذاري فيبر نوري منعقد و نزديك به 9هزار فيبر نوري واگذار شده كه در مجموع 14هزار مشترك دارند. هدف اوليه ما اين بود كه در استان‌هاي تهران، اصفهان، فارس، مازندران، خوزستان، البرز، قم، خراسان و آذربايجان شرقي واگذاري داشته باشيم اما به‌دليل رشد تقاضا اكنون واگذاري فيبر نوري در 31استان را آغاز كرده‌ايم. زارعيان با بيان اينكه از سال 85واگذاري فيبر نوري به همه دانشگاه‌هاي متقاضي انجام شده، در پاسخ به خبرنگار ما در مورد علت كندي واگذاري فيبر نوري به متقاضيان خانگي و تجاري افزود: به‌دليل كمبود منابع مالي امكان خريد تجهيزات و دپو به مقدار زياد وجود ندارد، اما اكنون واگذاري تجهيزات به استان‌ها را آغاز كرده‌ايم و در چارچوب طرح فعلي براي ارائه اينترنت بر بستر فيبر به متقاضياني كه در مسير فيبر قراردارند، حداكثر 3روز زمان مورد نياز است.

به گزارش همشهري از چندي پيش جايگزيني واگذاري اينترنت فيبر نوري با كابل مسي به كاربران خانگي، ادارات و مؤسسات آغاز شده كه برخورداري از اينترنت پرسرعت براي دانلود فيلم و نرم‌افزار، تلفن تصويري، مشاهده برنامه‌هاي زنده تلويزيوني با كيفيت HD و 4K، بانكداري الكترونيك، بازي و خريد آنلاين، آموزش و پزشكي از راه دور و اينترنت اشيا ازجمله سرويس‌هاي قابل ارائه به‌صورت همزمان بر بستر فيبر نوري است.

600هزار تومان متوسط هزينه كابل‌كشي فيبر نوري

 

معاون شركت مخابرات در پاسخ به پرسش خبرنگار ما در مورد هزينه فيبركشي به اماكن تجاري و مسكوني، گفت: اين موضوع بستگي به كيفيت اجراي طرح و پيمانكاران دارد، مثلا برخي مي‌خواهند كابل‌كشي فيبر از طريق لوله‌كشي داخل ساختمان باشد و برخي مدل‌هاي ساده‌تر را اجرا كردند. اما اكنون متوسط هزينه كابل كشي براي هر واحد مسكوني 600هزار تومان است. همچنين اكنون سرعت تا نزديك به 600مگابيت بر ثانيه در تهران براي اينترنت فيبرنوري را ثبت كرده‌ايم اما حداقل سرعت فيبرنوري واگذار شده به مشتركان از 16تا 250مگابيت خواهد بود.

منبع: همشهری آنلاین

سه شنبه, 25 مهر 1396 ساعت 08:16

هشتمین قسمت از فصل دوم برنامه «به اضافه مستند» سه‌شنبه (۲۵ مهر ماه) با پخش و بررسی مستند «کاغذ، یک درنگ مچاله»، ساخته یاسر طالبی به روی آنتن شبکه مستند خواهد رفت.

 

در این قسمت و پس از پخش مستند، ابوالفضل روغنی گلپایگانی رئیس سندیکای تولید کنندگان کاغذ و مقوا و رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی ایران و غلامرضا شجاع نماینده مصرف کنندگان کاغذ در کشور، مهمان برنامه خواهند بود و با موضوع تولید کاغذ در کشور و مزایا و معایب واردات آن سخن خواهند گفت.

 هم‌چنین، محمد تقی فهیم و آرش خوشخو به نقد و بررسی فرمی این اثر مستند خواهند پرداخت.

 مستند «کاغذ یک درنگ مچاله» به وضعیت کلی تولید کاغذ در کشور، چگونگی تولید و چگونگی واردات آن می‌پردازد.

 در این مستند بحث‌ها و نظرات افراد مختلف در موضوع واردات و تولید کاغذ در کشور گرفته شده و مورد بررسی قرار می‌گیرد. این مستند از محصولات مرکز مستند سوره و به کارگردانی یاسر طالبی است که برای اولین بار در شبکه مستند و در برنامه «به اضافه مستند» پخش و رونمایی خواهد شد.

 برنامه «به اضافه مستند» با اجرای علی صدری‌نیا، تهیه‌کنندگی سید محمدحسین میری و کارگردانی محمدرضا رضاییان سه‌شنبه (۲۵ مهر ماه) ساعت ۲۰:۳۰ از شبکه مستند سیما پخش خواهد شد.

 بازپخش آن روزهای چهارشنبه (۲۶ مهر ماه) ساعت ۹ و جمعه (۲۸ مهر ماه) ساعت ۱۳:۳۰ است.

 

منبع: ایسنا

سه شنبه, 25 مهر 1396 ساعت 07:53

رئیس جمهور آمریکا در نشست کابینه خود گفت که «از کاری که کردم بسیار خوشحالم. از اینکه به عنوان یک ملت، از ما بهره‌کشی شود خسته شده‌ام.

 

دونالد ترامپ در نشست کابینه، ضمن دفاع از اعلام عدم پایبندی ایران به برجام در گزارش به کنگره این کشور، از احتمال «بالای» خروج واشنگتن از توافق هسته‌ای ایران حرف زد.

ترامپ در نشست کابینه آمریکا گفت که «از کاری که کردم بسیار خوشحالم. از اینکه به عنوان یک ملت، از ما بهره‌کشی شود خسته شده‌ام.

اشاره او به اعلام عدم پایبندی ایران به توافق هسته‌ای ایران در گزارش به کنگره آمریکا و همچنین اعلام راهبرد جدیدش در قبال ایران بود.

رئیس جمهور آمریکا در حضور وزرای دولت افزود: «شاید برخی بگویند که احتمال بیرون آمدن آمریکا از برجام، از احتمال ماندن در این توافق بیشتر باشد».

وی در ادامه افزوده: «[درباره برجام] باید ببینیم گام دوم چیست. ممکن است لغو کامل باشد. این یک احتمال بسیار واقعی است.»

ترامپ که توافق هسته‌ای را «بدترین توافق تاریخ آمریکا» خوانده، برای اثبات مدعایش، به توانمندی‌های مذاکراتی ایرانیان پرداخت و گفت:‌ «ایرانی‌ها مذاکره‌کنندگان بزرگی هستند و موفق شدند به توافقی فوق‌العاده برای خودشان و وحشتناک برای آمریکا دست پیدا کنند.»

دونالد ترامپ جمعه این هفته، راهبرد کلی دولتش را در خصوص ایران اعلام کرد.

این راهبرد بر مقابله با برنامه موشکی ایران و تغییر تعریف برجام برای آمریکایی‌ها بنا شده است؛ قرار است که کنگره آمریکا، متمی به «قانون نظارت بر توافق هسته‌ای» اضافه و برنامه موشکی بالستیکی ایران را به عنوان یک محدودیت ضدبرجامی معرفی کند، محدودیتی که با نقض آن، آمریکا حق بازگرداندن یکجانبه همه تحریم‌های هسته‌ای را خواهد داشت.

 

منبع: فارس

سه شنبه, 25 مهر 1396 ساعت 07:39

 

محققان روباتی تولید کردند که می‌تواند زبان را به کودکان آموزش دهد. این روبات حتی می‌تواند به کودکان ناشنوا کمک کند زبان مادری خود را یاد بگیرند.

 

این روبات چاپ سه‌بعدی ،الگوریتمی مبتنی بر اسکن‌های عصبی و حرارتی و صفحه نمایش با "چهره رایانه‌ای"(آواتار) دارد که از زبان اشاره در سرعت معین و مشخص استفاده می‌کندومی‌تواند توجه کودکان را هر بار به مدت شش دقیقه به خود جلب کند.

نوزادان شش تا هشت ماهه، پس از چند دقیقه در طول این کار با یک ریتم همراه با زبان اشاره شروع به حرکت می‌کنند.

 

منبع: ایسنا

سه شنبه, 25 مهر 1396 ساعت 07:15

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان گفت : با همت ۵۰ نفر از آتش‌نشانان حریق انبار بزرگ کارتن و ضایعات پلاستیکی شرق اصفهان اطفا شد.

 

محمد شریعتی، با اشاره اعلام حریق گسترده در یکی از انبارهای ضایعات کارتن و مواد پلاستیکی در شرق اصفهان اظهار داشت : این حریق عصر روز گذشته در خیابان آیت‌الله خاتون آبادی خوراسگان اتفاق افتاده است.

 وی با بیان اینکه برای اطفای این حریق امدادگران ۱۰ ایستگاه به محل حادثه اعزام شدند،  تصریح کرد: فرایند سوختن با تامین اکسیژن مناسب بصورت تصاعدی گسترش می یابد و این در حالی است که در زمان حریق در انبار کارتن و ضایعات پلاستیکی شرق اصفهان با توجه به شرایط جوی حاکم بر اصفهان و وزش باد شدید و همچنین سریع الشتعال بودن مواد کاغذی  و رشد نمودار حریق این مواد بالا بود.

 سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه این حریق پس از ۳۸ دقیقه اطفا شد،  افزود : همجواری محل حریق، با پارکینگ خودرو و موتور سیکلت های نیروی انتظامی  در آن موقعیت و انبوهی از وسایل نقلیه بنزین سوز در آنجا و در پی آن احتمال  حریق برخوردی در اثر حرارت بسیار زیاد موارد سوختی و مهمتر از آن با توجه به وزش باد و انتقال مواد  سبک ضایعات مشتعل شده به اطراف ، حساسیت این حریق را برای آتش نشانان چند برابر کرده بود. 

 وی با اشاره به اینکه ۵۰ نفر از نیروهای عملیاتی به همراه مدیران مناطق  چهارگانه و روسای ایستگاه ها کشیک  در اطفا حریق مذکور شرکت داشتند، ابراز داشت: در این حریق از تعداد ۱۰ خودروی سنگین و نیمه سنگین اطفائیه  ، یک دستگاه کامیون آبرسان به همراه یک دستگاه لودر و یک دستگاه نورسان و همچنین با توجه به دود شدید ناشی از سوختن ضایعات در محل حریق از خودروی تخصصی حمل دستگاه تنفسی با بیش از ۷۰ کپسول اکسیژن نیز  استفاده شد .

شریعتی با اشاره به اینکه علت حادثه توسط کارشناسان سازمان تحت بررسی است، اضافه کرد : یک کبریت خاموش نشده، و حتی یک ته سیگار روشن ممکن است لحظاتی بعد حادثه جبران ناپذیری را رقم بزند لذا لازم است همشهریان در تمامی فعالیت ها، احتیاط و ایمنی را جز اولین اقدامات و قبل از هر کاری مد نظر  قرار دهند.

منبع: مهر

 

 

صفحه1 از214