مدير01

مدير01

دوشنبه, 28 اسفند 1396 ساعت 07:43

جلسات مزد در روزهاي پاياني سال، پرساعت و فشرده برگزار مي‌شود تا تکليف حداقل دستمزد کارگران مشخص شود. هرچند تا زمان نگارش اين گزارش هنوز تکليف ميزان رشد مزد مشخص نشده است؛ اما براساس مذاکرات جلسه‌اي که شنبه‌شب از ساعت ٢٠ تا چهار بامداد روز يکشنبه برگزار شده بود، اختلاف نظرها کاهش يافته است. اختلاف نظر بين نمايندگان کارگران و کارفرمايان سبب شد دويست‌وهفتادوسومين جلسه شوراي‌عالي کار از ساعت ٢٠ شب گذشته با حضور وزراي کار، صنعت و اقتصاد و شرکاي اجتماعي در محل وزارت کار برای تعيين دستمزد ٩٧ کارگران بدون نتيجه پايان يابد. گرچه اختلافات عميق پس از مذاکرات طولاني هشت‌ساعته شنبه‌شب تا حد زيادي تعديل شد؛ اما نهايتا روي نرخ توافق نهايي صورت نگرفت. براساس اخباري که روز يکشنبه منتشر شد، در ابتداي مذاکرات، نمايندگان کارگري پيشنهاد افزايش ٣٦درصدي حداقل حقوق را ارائه دادند، نمايندگان کارفرمايي پيشنهاد افزايش حدود هشت درصد مطابق با نرخ تورم و نمايندگان دولت پيشنهاد افزايش حدود ١٠ تا ١٢‌درصدي را مطرح کردند. پس از دو ساعت مذاکره و چانه‌زني، پيشنهاد دولت افزايش ٢٠درصدي، پيشنهاد اعضاي کارفرمايي افزايش حدود ١٤ تا ١٥ درصد و پيشنهاد اعضاي کارگري ٢٩,٣ درصد براي افزايش حداقل دستمزد بود؛ اما اين اعداد از سوي نمايندگان کارگران و کارفرمايان در زمان استراحت جلسه روز يکشنبه تکذيب و عنوان شد اين عددها فقط گمانه‌زني است. گويا هر دو گروه تصميم گرفتند تا قطعي‌نشدن نرخ دستمزد از اعلام هرگونه نرخي که در جلسه عنوان شده است، پرهيز کنند. با وجود تکذيب نمايندگان دو گروه، وزير کار از اختلاف نظرات اين دو گروه که بين هشت تا ٣٠ درصد در نوسان بوده، خبر داده است.وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي که پس از جلسه شب يکشنبه با خبرنگاران گفت‌وگو کرد، توضيح داد: کارگران و کارفرمايان درباره ميزان دستمزد ٩٧ اختلاف بسيار زيادي با هم داشتند که خوشبختانه با چانه‌زني‌هاي بسيار توانستيم به‌ صورت تقريبي به توافقي نسبي دست يابيم؛ اما تصويب نهايي روز يکشنبه در جلسه شوراي عالي کار خواهد بود.

علي ربيعي گفت: توقع کارگران درباره افزايش دستمزد بر حق است؛ اما نمي‌توان عقب‌ماندگي دستمزد سال‌هاي گذشته را يکباره جبران کرد. او گفت: کارگران مي‌خواهند کسري سال‌هاي گذشته را يکباره جبران کنند که انجام اين کار مشکل است. ربيعي توضيح داد: نشست شوراي‌عالي کار که از ساعت هشت شب گذشته آغاز شد، پس از هشت ساعت مذاکره به نتيجه نرسيد و ادامه آن به امشب موکول شد. ربيعي يادآور شد: گروه کارگري و کارفرمايي معتقدند که نرخ افزايش دستمزد بايد از شيب تورم پيشي بگيرد. وزير کار گفت: درصد افزايش بين ٨.٢ تا ٣٠ درصد در نوسان بود که ديدگاه گروه‌هاي کار در حال نزديک‌شدن به يکديگر است. او بيان کرد: مي‌خواهيم در اين نشست، دو طرف کارگر و کارفرما اقناع شوند و سه گروه کارگر، کارفرما و دولت مصوبه مزد را امضا کنند؛ نه اينکه فقط امضاي دو گروه از شرکاي اجتماعي کار را داشته باشد. ربيعي با بيان اينکه افزايش دستمزد بيش از نرخ تورم اعلامي خواهد بود، افزود: براي بخش صنعت، کشش بالاي پرداخت دستمزد دشوار است و بايد حداقل دستمزد با در‌نظر‌گرفتن معيشت دشوار کارگران و وضعيت صنعت کشور تصميم‌گيري شود.

 

دوشنبه, 28 اسفند 1396 ساعت 07:48

 

آبنبات بجنورد همان آب‌نبات بجنورد است و اگر کسی از اصطلاح شکرپنیر برای آن روی بسته‌بندی‌های خود استفاده می‏‌کند به خاطر این است که شاید در بازاریابی خود به این نتیجه رسیده که این اصطلاح در بازارهای مختلف شناخته‌شده است

آبنبات بجنورد همان آبنبات بجنورد است و اگر کسی از اصطلاح شکرپنیر برای آن روی بسته‌بندی‌های خود استفاده می‌کند به خاطر این است که شاید در بازاریابی خود به این نتیجه رسیده که این اصطلاح در بازارهای مختلف شناخته‌شده است.

آبنبات بجنورد به‌عنوان سوغات این شهر بیش از 100 سال قدمت دارد اما تا چند سال پیش در قالب بسته‌های پلاستیکی یک و بعضاً دو کلیویی عرضه می‌شد که نشان از بی‌توجهی به این محصول پراشتغال و سوغات ارزشمند بود.

در راستای عرضه بهتر این محصول در با یک نگاه علمی در اولین قدم در سال 85 یک کار پژوهشی صرفاً در مورد آبنبات بجنورد انجام گرفت ولی متأسفانه بعدها با برخورد تعزیری زمینه هرگونه تنوع و خلاقیت را از فعالان این محصول گرفته و به فراموشی سپرده شد.

بعد از چندی جهت معرفی این محصول به بازارهای جهانی و تنوع‌بخشی به این محصول همچون گز اصفهان و سوهان قم و ... تلاشی صورت گرفت و تشکیل شاخه صنعتی آبنبات و برگزاری دوره‌های آموزشی برای فعالان این صنعت و بازدیدهای میدانی از کارگاه‌های صنعتی اصفهان با حضور فعالان این عرصه از طریق شرکت شهرک‌های صنعتی و انجام کار پژوهشی و آزمایش‌های مختلف برای افزایش ماندگاری آبنبات موجب شد تا امروزه این محصول به‌عنوان سوغات بجنورد نه‌تنها به بازارهای داخلی که به برخی بازارهای برون‌مرزی راه پیدا کند.

توسعه کارگاه‌های آبنبات‌سازی و تأسیس کارگاه‌های صنعتی تولید این محصول در شهرک‌های صنعتی در طی مهروموم‌های اخیر نتیجه نگاه توسعه‌گرا بود که نتیجه آن حضور آبنبات بجنورد در سطح ملی است.

شور و شوق برای خرید کتاب با طرح عیدانه

 ابتکار خوب استقبال عالی

دوشنبه, 28 اسفند 1396 ساعت 07:39

 

 رضا هاشمی‌نژاد، مدیر نشر افق، معتقد است در مدت زمانی که طرح عیدانه کتاب اجرا می‌شود شور و شوقی در جامعه ایجاد می‌کند و مردم را به کتابفروشی‌ها می‌کشاند.

به گزارش چاپ ونشر به نقل از ایبنا، رضا هاشمی‌نژاد درباره طرح عیدانه کتاب گفت: اجرای این طرح ابتکار خوبی است و در مدت زمانی که اجرا می‌شود سبب ایجاد شور و شوقی در جامعه می‌شود و مردم به کتابفروشی‌ها می‌روند و کتاب می‌خرند.

مدیر نشر افق در ادامه بیان کرد: نظر مثبتی درباره طرح عیدانه کتاب دارم چون فرصت برابری برای همه کتابفروشی‌ها ایجاد می‌کند تا بتوانند در این طرح شرکت کرده و آثارشان را ارائه کنند.

وی درباره تاثیر برگزاری این‌گونه طرح‌ها در ترویج و گسترش کتابخوانی نیز گفت: قاعدتا برگزاری چنین طرح‌هایی تاثیر مثبتی در فروش کتاب دارد البته نمی‌توانم نظر قطعی در این مورد بدهم و بگویم سبب کتابخوان شدن مردم می‌شود، ولی بی‌تاثیر نیست

هاشمی‌نژاد درباره کاهش 5 درصدری تخفیف کتاب کودک در این دوره از طرح عیدانه نیز یادآور شد: مراجعه مردم به کتابفروشی‌ها در زمان اجرای این طرح به خاطر نام و نشانی است که عیدانه در بین مردم پیدا کرده و کاهش 5 درصدی تخفیف، تاثیری در مراجعه مردم و خرید کتاب نخواهد داشت.

طرح عیدانه کتاب با شعار «کتاب عیدی دهیم» از (۲۵ اسفند ماه) در کتابفروشی‌های عضو طرح در تهران آغاز به کار کرده و تا ۱۲ فروردین ماه ادامه خواهد داشت.

دوشنبه, 28 اسفند 1396 ساعت 07:30

روزهای پایانی سال فرا رسید و دغدغه برای خرید کالا بیشتر شد. طی روزهای اخیر قفل شدن خیابان‌ها، ازدحام جمعیت و انواع و اقسام‌ها حراجی‌ها  شمارش معکوس، شروع سال جدید را خبر می‌دهد.امسال برخلاف سال‌های گذشته خبری از گرانی نیست. چرا که قیمت‌ها از مدت‌ها پیش افزایش یافته بود و اکنون مردم بواسطه حراجی‌ها سراغ خرید کالا رفته‌اند. اکثر کالاها در روزهای پایانی سال کاهش بین 15 تا 25 درصدی را تجربه کردند و به راحتی می‌توان افت قیمت را در پوشاک، لوازم خانگی و سایر تجهیزات مصرفی خانوارها دید. اما در مورد گوشت و میوه نمی‌توان چنین تخفیف‌هایی را دید. در اکثر مناطق قیمت گوشت و مرغ ثابت بوده است ولی در برخی از مناطق قیمت‌ها روند افزایشی بین هزار تا دو هزار تومان را داشته است. قیمت میوه هم تا حدودی گران شده است اما سیب و پرتقال تا حدودی کاهش قیمت را در روزهای پایانی اسفند داشته است. از 23 اسفند ماه برای تنظیم بازار شب عید عرضه سیب و پرتقال شروع شد به‌گونه‌ای که دولت اعلام کرده 60هزارتن سیب و پرتقال ذخیره کرده است و تا پایان فروردین 97 هیچ مشکلی وجود ندارد.

محمد رضا احمدوند یکی از خریداران میوه درباره قیمت‌های جدید گفت: قیمت خیار، کیوی، سیب دماوند و نارنگی افزایش پیدا کرده است.به گونه ‌ای که ماه گذشته قیمت نارنگی کیلویی 5هزار و 700 بود اما اکنون به 5 هزار و 900 تومان رسیده است.قیمت کیوی هم با 250 تومان افزایش در حدود 4هزار و 900 تومان است. سیب دماوند نیز از قاعده افزایش مستثنی نبود. قیمت این میوه از 3هزار و 200 تومان به 3هزار و 980 تومان جهش داشته است.

مهدی صباغ هم که خرید میوه شب عید را شروع کرده است، گفت: قیمت‌ها ثبات خوبی دارد و خوشبختانه تغییری در قیمت‌ها نداشته‌ایم.این در شرایطی است که پرتقال و سیب به وفور در بازار یافت می‌شود. مریم طالبی از خریداران گوشت قرمز و مرغ هم از نوسان قیمت و افت کیفیت گوشت ابراز گلایه کرد و گفت:قیمت گوشت و مرغ در مناطق شمالی تهران افزایش یافته است.این در حالی است که دولت وعده داده بود قیمت‌ها ثابت می‌ماند.

هزینه حمل و نقل، قیمت گوشت را گران کرد

در مورد نوسان قیمت گوشت قرمز در بازار محسن بهرامی ارض‌اقدس؛ دبیر ستاد تنظیم بازار کشور گفت: سالانه حدود ۸۳۰ هزار تن گوشت قرمز در کشور تولید می‌شود. اولویت ما تأمین گوشت مورد نیاز کشور از طریق تولیدات داخلی است، در صورتی که در برخی مقاطع به‌صورت فصلی نیاز به تأمین گوشت وجود داشته باشد، کشورهای ترکمنستان، ارمنستان در زمره تأمین‌کنندگان گوشت مورد نیاز کشور ما قرار دارند، استرالیا نیز در صورت برخورداری از مزیت قیمتی می‌تواند در کنار دیگر کشورها در زمره تأمین‌کنندگان گوشت ایران باشد. وی با اشاره به اینکه روزانه بالغ بر ۱۰۰ تن گوشت قرمز نیاز تنظیم بازار کشور در این بخش است، افزود: تاکنون واردات گوشت قرمز از استرالیا به صورت لاشه بوده که هزینه‌ بالای حمل‌ونقل، منجر به افزایش قیمت تمام شده این محصول در بازار ‌شده است.

100 هزار تن گوشت باید وارد شود تا قیمت‌ها ثابت بماند

کاوه زرگران؛ رئیس کمیسیون کشاورزی و صنایع غذایی اتاق تهران نیز سرانه مصرف گوشت قرمز در کشور را ۱۱ کیلوگرم برای هر نفر، اعلام کرد و گفت: در حال حاضر میزان واردات این محصول به‌کشور سالانه۹۰ تا ۱۰۰ هزار تن است تا جوابگوی نیاز داخل باشد. اگر این میزان کم شود، بازار از تعادل خارج می‌شود. وی افزود: با توجه به پیش‌بینی افزایش جمعیت کشور تا سال۱۴۰۰و لزوم حفظ سرانه مصرف فعلی گوشت کشور، میزان مصرف گوشت قرمز در کشور به ۹۷۰ هزار تن در سال خواهد رسید.

واردات گوشت قرمز افزایش یافت

منصور پوریان رئیس شورای تأمین‌کنندگان دام زنده نیزگفت: روزانه 60 تا 70 تن گوشت گرم گوسفندی جهت تنظیم بازار شب عید از استرالیا و اوراسیا وارد می‌شود.وی با اشاره به فراوانی توزیع گوشت منجمد در بازار، افزود: هم‌اکنون هر کیلو ران منجمد با نرخ 37 هزار و 500، گردن 32 هزار و 500 و سردست 37 هزار و 500 در فروشگاه‌های زنجیره‌ای عرضه می‌شود.رئیس شورای تأمین‌کنندگان دام زنده با انتقاد از نرخ بالای گوشت در خرده فروشی‌ها، بیان کرد: با وجود آنکه نرخ گوشت در عمده فروشی‌ها از ثبات نسبی در بازار برخودار است اما در خرده فروشی‌ها ناشی از سودجویی مغازه داران با نوساناتی در بازار روبه رو شد که با اعمال نظارت‌های بیشتر، قیمت‌ها کنترل خواهد شد.با توجه به واردات گسترده گوشت گرم گوسفندی، نوسان خاصی در بازار نخواهیم داشت.

گشت‌های متناوب سازمان حمایت در بازار

شهرام میرآخورلو معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان در مورد برنامه‌ سازمان حمایت برای کنترل و نظارت بر بازار شب عید گفت: به منظور ایجاد آرامش در فضای روانی جامعه و جلوگیری از هرگونه کمبود و افزایش غیرمنطقی قیمت کالا و خدمات و در راستای جلوگیری از بروز التهاب قیمت ناشی از تغییر مؤلفه‌های بازار مانند کاهش عرضه و افزایش تقاضا، طرح ویژه بازرسی و نظارت بر بازار کالا و خدمات به‌سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت ابلاغ شده است.

وی افزود: در بازه زمانی بهمن ماه 1396 تا پایان فروردین 1397 با اطلاع رسانی، هماهنگی، هم‌افزایی با دستگاه‌های ذیربط و برنامه‌ریزی و اتخاذ تدابیر و تمهیدات لازم برای نظارت و پایش مؤثر و بهنگام بر فرآیند تأمین و توزیع کالا و خدمات با قیمت مناسب به مصرف کنندگان، انجام گشت‌های مشترک، تسریع در رسیدگی به گزارش‌ها و شکایات مردمی و برخورد با تخلفات اقدام می‌شود.

کالاهای اساسی تأمین شده است

وی همچنین در رابطه با تأمین کالاهای اساسی از جمله برنج، روغن، گوشت، شکر و... گفت: موضوع تأمین کالاهای اساسی و ضروری باتوجه به اینکه تأمین‌کننده اقلام اساسی و مایحتاج هموطنان بر عهده شرکت بازرگانی دولتی ایران و شرکت پشتیبانی امور دام کشور قرار دارد، لذا بر اساس دستورالعمل اجرایی توزیع اقلام اساسی و ضروری مشمول تنظیم بازار  مقرر شد، توزیع کالاهای اساسی از قبیل انواع برنج وارداتی با برندهای پرمصرف برنج هندی 1121، برنج هندی pr11 و برنج تایلندی هومالی به ترتیب با قیمت‌های 56000، 26000 و 39000 ریال به ازای هرکیلوگرم به مصرف‌کنندگان توزیع شود.

 وی تصریح کرد: تأمین و توزیع گوشت مرغ منجمد با قیمت 62 هزار ریال به ازای هرکیلوگرم، تخم مرغ هر شانه به قیمت 126 هزار ریال و گوشت قرمز گوسفندی شقه 330 هزار ریال، نیم شقه ران 340 هزار ریال و نیم شقه دست 320 هزار ریال به ازای هرکیلوگرم با مدیریت شرکت پشتیبانی امور دام کشور انجام می‌شود.

میرآخورلو بیان داشت: همچنین انواع روغن با توجه به احجام مختلف بر اساس تقاضای کمیسیون تنظیم بازار استان و 5 درصد پایین تر از قیمت حاشیه بازار پس از کسر تخفیفات توسط شرکت بازرگانی دولتی از طریق شبکه تعریف شده (فروشگاه‌های زنجیره‌ای، تعاونی روستایی و تعاونی‌های مصرف محلی) در دسترس عموم قرار گیرد.

معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان افزود: نظارت بر روند توزیع و کنترل شبکه پخش اقلام در مقاطع خرده‌فروشی همزمان از طریق بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان‌ها و بازرسان اصناف کنترل و در صورت مشاهده و احراز هرگونه تخلف گران‌فروشی، عرضه خارج از شبکه وفق قوانین و مقررات جاری با متخلفان برخورد خواهد شد.

 

دوشنبه, 28 اسفند 1396 ساعت 07:27

 

کتاب «بانکداری اسلامی» توسط شورای تخصصی تحول و ارتقاء علوم انسانی با فصولی همچون بانکداری بدون ربای ایران منتشر شد.

به گزارش چاپ ونشر به نقل از شورای عالی انقلاب فرهنگی، کتاب «بانکداری اسلامی» توسط شورای تخصصی تحول و ارتقاء علوم انسانی و سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی دانشگاه‌ها «سمت» به قلم آقایان حجت الاسلام و المسلمین محمدنقی نظرپور، حجت الاسلام و المسلمین دکتر سید عباس موسویان و ایوب خزائی منتشر شد.

بنابر این گزارش، کتاب بانکداری اسلامی در زمستان ۱۳۹۶ در ۱۱ فصل و ۳۶۷ صفحه به زیور طبع آراسته شده است.

در بخشی از مقدمه این کتاب چنین آمده است: «مبحث بانکداری اسلامی در اقتصاد اسلامی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. رشد چشمگیر این الگو از بانکداری در دهه‌های گذشته بر اعتبار مباحث این حوزه افزوده است.

اجرای درست و دقیق ضوابط اسلامی در قالب این شیوه از بانکداری می‌تواند علاوه بر آشکار ساختن بخشی از چهره واقعی نظام اقتصادی اسلام در عرصه معاملات، ابزاری برای حفظ جامعه از آسیب‌های مادی و معنوی معاملات ربوی، و نیز بستری مناسب برای دسترسی جامعه به تعالی، از رهگذر تحقق اهداف بلند این نظام قلمداد شود.»

کتاب بانکداری اسلامی از چندین فصل به شرح زیر تشکیل شده است:

مروری بر تاریخ تحولات

جایگاه و معاملات بانکداری متعارف

پول ربا و بهره

مروی بر تاریخ پیدایش

تحولات و ساختار بانکداری اسلامی

اصول و مبانی بانکداری اسلامی

تفاوت‌های اساسی بانکداری اسلامی با بانکداری متعارف

بانکداری بدون ربای ایران

شیوه‌های جدید اعطای تسهیلات

جریمه و خسارت تاخیر تادیه

جایگاه نظارت و شورای فقهی در بانک مرکزی

بانک مرکزی و سیاست‌های پولی

آسیب شناسی نظام بانکی ایران.

دوشنبه, 28 اسفند 1396 ساعت 07:14

 

اعضای تیم بازاریابی و فروش با همکاری یکدیگر می‌توانند کمپین‌های تبلیغاتی مؤثرتری برگزاری کنند و سپس با بررسی نتایج آن، در مورد نحوه‌ی برگزاری تبلیغات در آینده تصمیم بگیرند.

به گزارش چاپ ونشر، تیم بازاریابی و تیم فروش دو عبارتی هستند که همیشه در کنار یکدیگر استفاده می‌شوند. اما واقعیت این است که در بسیاری از شرکت‌ها رابطه‌ی خوبی بین اعضای آن‌ها برقرار نیست. این مشکل مختص شرکت‌های کوچک نیست و بسیاری از شرکت‌های میلیون دلاری نیز با آن روبه‌رو هستند. بازاریابان معمولا روی بازاریابی برند و تولید لید یا همان افزایش نرخ تبدیل بازدیدکننده به مشتری تمرکز می‌کنند؛ درحالی‌که متخصصان فروش سعی می‌کنند سطح مذاکرات را بالا ببرند و با مشتری‌های بیشتری قرارداد امضا کنند. یکی از تیم‌ها به فکر بهره بردن از ارتباطات طولانی‌مدت است و تیم دیگر به دنبال جلب رضایت فوری. برخی متخصصان معتقدند همین تفاوت‌ها باعث می‌شود این دو تیم نتوانند فعالیت مشترکی با یکدیگر انجام دهند. اما اگر این اتفاق بیفتد، فرآیند بازاریابی برند، فروش محصول یا خدمات تسهیل می‌شود و کسب‌وکار پیشرفت خوبی خواهد کرد. اعضای تیم فروش نیز می‌توانند با برگزاری کمپین‌های بازاریابی قراردادهای بیشتری امضا کنند. بنابراین زمانی که اعضای تیم بازاریابی و فروش همکاری بیشتری با یکدیگر داشته باشند نتایج بهتری خواهند گرفت. در ادامه‌ی این مقاله‌ی زومیت به بررسی راه‌هایی می‌پردازیم که کمک می‌کنند این دو تیم ارتباط بهتری با یکدیگر برقرار کنند.

قدم اول: اعضای دو تیم باید یکدیگر را بشناسند

اعضای تیم بازاریابی و فروش وظایف زیادی دارند و سرشان بسیار شلوغ است. اما لازمه‌ی هر ارتباطی رسیدن به شناخت متقابل است. شاید اولین راهی که برای انجام این کار به ذهنتان برسد این باشد که جلسات مشترکی میان اعضای تیم برگزار شود تا دو طرف در مورد اهدافی که دارند صحبت کنند. درصورتی‌که در چنین جلساتی هر کسی تلاش می‌‌کند نظرش را مطرح کند و بیان کردن جزئیات اجازه نمی‌دهد ارتباط خوبی بین آن‌ها شکل بگیرد. بنابراین کیفیت برگزاری جلسات از اهمیت بالایی برخوردار است. جلسات کوچکی که موضوع و هدف مشخصی داشته باشند تا اعضای تیم ارتباط بهتری با یکدیگر برقرار کنند.

 

هدف اصلی از برگزاری چنین جلساتی این است که اعضای تیم فروش و بازاریابی با روش کار یکدیگر آشنا شوند و بدانند زمانی که سؤالی برایشان پیش آمد باید به کدام‌یک از اعضای تیم مقابل مراجعه کنند. به‌عنوان مثال تصور کنید تد از اعضای تیم فروش است و می‌خواهد بداند چه کسی وبلاگ شرکت را مدیریت می‌کند. زیرا یکی از مشتری‌ها به او پیشنهاد داده است در مورد موضوع خاصی در وب‌سایت شرکت اطلاع‌رسانی شود و او می‌خواهد این موضوع را با اعضای تیم بازاریابی به اشتراک بگذارد. از طرفی مارتا در تیم بازاریابی فعالیت می‌کند و برای انتشار مطالب جدید در شبکه‌های اجتماعی می‌خواهد بداند مشتری‌ها به چه موضوعاتی علاقه‌مند هستند. درنتیجه این دو نفر می‌توانند به سؤالات یکدیگر پاسخ دهند و ارتباط خوبی با یکدیگر برقرار کنند.

قدم دوم:‌ ایجاد یک تقویم تبلیغاتی و محتوا

همان‌طور که می‌دانید کارمندان بخش شبکه‌های اجتماعی، تبلیغات و بازاریابی محتوا با اطلاع داشتن در مورد میزان فروش و پیشنهادهای ویژه در مورد محصولات می‌توانند مشتری‌های بیشتری به سمت برند جذب کنند. اما معمولا به دلیل نداشتن ارتباط مناسب با اعضای فروش نمی‌توانند از جزئیات مهم کار با خبر شوند. درنتیجه درست کردن تقویمی در مورد فروش و بازاریابی به هر دو تیم کمک خواهد کرد.

طوفان فکر در مورد موضوعات وبلاگ، آگهی‌های تبلیغاتی و پست‌هایی که در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته می‌شود دید بهتری به هر یک از اعضای تیم می‌دهد و کمک می‌کند پیشنهادهای ویژه نقش پررنگ‌تری در بازاریابی محصولات داشته باشند. شاید کمی طول بکشد تا تیم بازاریابی با ایده‌های مطرح‌شده در تیم فروش موافقت کند؛ اما اعضای تیم فروش باید همواره در مورد موضوعات پست‌هایی که در وبلاگ گذاشته می‌شود، کمپین‌های بازاریابی و ایده‌هایی در مورد پیشنهادهای ویژه نظر بدهند. اعضای تیم فروش به‌طور مستقیم با مشتری‌ها در ارتباط هستند و بهتر از هر شخص دیگری می‌دانند این افراد به چه چیزهایی نیاز دارند.

قدم سوم: همکاری در برگزاری کمپین‌ها و اهداف

اعضای دو تیم باید برای تصمیم‌گیری در مورد استراتژی هر کمپین بازاریابی یا فروشی که برگزار می‌شود با یکدیگر همکاری داشته باشند. قبل از برگزاری یک کمپین، اهداف هر دو تیم باید مشخص شود. به‌عنوان مثال هدف اعضای تیم فروش ممکن است این باشد که  میزان درآمد را پنج درصد افزایش دهند؛ درحالی‌که تیم بازاریابی ممکن است بخواهند ۲۰۰ مشترک جدید برای دریافت خبرنامه‌ی ایمیلی ثبت‌ نام کنند. هر دوی این تصمیم‌ها ارزشمند هستند و زمانی که هر دو طرف دید بهتری نسبت به اهداف هم داشته باشند، همکاری بهتری میان آن‌ها شکل خواهد گرفت. کمپینی که بر اساس اهداف تیم بازاریابی و فروش برگزار شود، نتیجه‌ی بهتری برای هرکدام از آن‌ها به همراه خواهد داشت.

قدم چهارم: بازبینی نتیجه‌ی کمپین با یکدیگر

همان‌طور که برگزاری یک کمپین تبلیغاتی با همکاری تیم فروش و بازاریابی اهمیت دارد، بررسی نتایج به همان اندازه مهم است. این افراد باید نقاط قوت و ضعف کمپین خود را بررسی کنند و از این داده‌های مفید برای تصمیم‌گیری در مورد کمپین‌های آینده استفاده کنند.

قدم پنجم: درس گرفتن از اشتباهات و تلاش برای آینده

استفاده از اطلاعات مربوط به کمپین‌های قدیمی به اعضای هر دو تیم اطمینان می‌دهد که فعالیت‌هایشان در آینده مشتری‌های بهتری را هدف قرار خواهد داد و درنتیجه میزان فروش محصول و خدمات بالا خواهد رفت. به‌عنوان مثال تصور کنید آخرین کمپین تبلیغاتی شرکت پیشنهاد تخفیف ۲۰ درصدی بوده و نتیجه‌ی چندان خوبی نداشته است. درنتیجه در کمپین بعدی تصمیم گرفته می‌شود تخفیف بیشتر یا کاهش قیمت روی یک محصول خاص در نظر گرفته شود. بعد از برگزاری این دو کمپین باید بررسی کرد کدام‌یک نتیجه‌ی بهتری داشته و مشتری‌های بیشتری را به برند جذب کرده‌ است.

بازاریابی و فروش یک تیم واحد هستند؛ اما در بسیاری از شرکت‌ها اعضای آن ارتباط خوبی با یکدیگر ندارند. همکاری میان دو تیم و تلاش برای رسیدن به اهداف مشترک بهترین راهی است که باعث رشد و پیشرفت شرکت خواهد شد. / بنفشه نیک‌بخت

 

 

اعضای تیم بازاریابی و فروش با همکاری یکدیگر می‌توانند کمپین‌های تبلیغاتی مؤثرتری برگزاری کنند و سپس با بررسی نتایج آن، در مورد نحوه‌ی برگزاری تبلیغات در آینده تصمیم بگیرند.

به گزارش چاپ ونشر، تیم بازاریابی و تیم فروش دو عبارتی هستند که همیشه در کنار یکدیگر استفاده می‌شوند. اما واقعیت این است که در بسیاری از شرکت‌ها رابطه‌ی خوبی بین اعضای آن‌ها برقرار نیست. این مشکل مختص شرکت‌های کوچک نیست و بسیاری از شرکت‌های میلیون دلاری نیز با آن روبه‌رو هستند. بازاریابان معمولا روی بازاریابی برند و تولید لید یا همان افزایش نرخ تبدیل بازدیدکننده به مشتری تمرکز می‌کنند؛ درحالی‌که متخصصان فروش سعی می‌کنند سطح مذاکرات را بالا ببرند و با مشتری‌های بیشتری قرارداد امضا کنند. یکی از تیم‌ها به فکر بهره بردن از ارتباطات طولانی‌مدت است و تیم دیگر به دنبال جلب رضایت فوری. برخی متخصصان معتقدند همین تفاوت‌ها باعث می‌شود این دو تیم نتوانند فعالیت مشترکی با یکدیگر انجام دهند. اما اگر این اتفاق بیفتد، فرآیند بازاریابی برند، فروش محصول یا خدمات تسهیل می‌شود و کسب‌وکار پیشرفت خوبی خواهد کرد. اعضای تیم فروش نیز می‌توانند با برگزاری کمپین‌های بازاریابی قراردادهای بیشتری امضا کنند. بنابراین زمانی که اعضای تیم بازاریابی و فروش همکاری بیشتری با یکدیگر داشته باشند نتایج بهتری خواهند گرفت. در ادامه‌ی این مقاله‌ی زومیت به بررسی راه‌هایی می‌پردازیم که کمک می‌کنند این دو تیم ارتباط بهتری با یکدیگر برقرار کنند.

قدم اول: اعضای دو تیم باید یکدیگر را بشناسند

اعضای تیم بازاریابی و فروش وظایف زیادی دارند و سرشان بسیار شلوغ است. اما لازمه‌ی هر ارتباطی رسیدن به شناخت متقابل است. شاید اولین راهی که برای انجام این کار به ذهنتان برسد این باشد که جلسات مشترکی میان اعضای تیم برگزار شود تا دو طرف در مورد اهدافی که دارند صحبت کنند. درصورتی‌که در چنین جلساتی هر کسی تلاش می‌‌کند نظرش را مطرح کند و بیان کردن جزئیات اجازه نمی‌دهد ارتباط خوبی بین آن‌ها شکل بگیرد. بنابراین کیفیت برگزاری جلسات از اهمیت بالایی برخوردار است. جلسات کوچکی که موضوع و هدف مشخصی داشته باشند تا اعضای تیم ارتباط بهتری با یکدیگر برقرار کنند.

هدف اصلی از برگزاری چنین جلساتی این است که اعضای تیم فروش و بازاریابی با روش کار یکدیگر آشنا شوند و بدانند زمانی که سؤالی برایشان پیش آمد باید به کدام‌یک از اعضای تیم مقابل مراجعه کنند. به‌عنوان مثال تصور کنید تد از اعضای تیم فروش است و می‌خواهد بداند چه کسی وبلاگ شرکت را مدیریت می‌کند. زیرا یکی از مشتری‌ها به او پیشنهاد داده است در مورد موضوع خاصی در وب‌سایت شرکت اطلاع‌رسانی شود و او می‌خواهد این موضوع را با اعضای تیم بازاریابی به اشتراک بگذارد. از طرفی مارتا در تیم بازاریابی فعالیت می‌کند و برای انتشار مطالب جدید در شبکه‌های اجتماعی می‌خواهد بداند مشتری‌ها به چه موضوعاتی علاقه‌مند هستند. درنتیجه این دو نفر می‌توانند به سؤالات یکدیگر پاسخ دهند و ارتباط خوبی با یکدیگر برقرار کنند.

قدم دوم:‌ ایجاد یک تقویم تبلیغاتی و محتوا

همان‌طور که می‌دانید کارمندان بخش شبکه‌های اجتماعی، تبلیغات و بازاریابی محتوا با اطلاع داشتن در مورد میزان فروش و پیشنهادهای ویژه در مورد محصولات می‌توانند مشتری‌های بیشتری به سمت برند جذب کنند. اما معمولا به دلیل نداشتن ارتباط مناسب با اعضای فروش نمی‌توانند از جزئیات مهم کار با خبر شوند. درنتیجه درست کردن تقویمی در مورد فروش و بازاریابی به هر دو تیم کمک خواهد کرد.

طوفان فکر در مورد موضوعات وبلاگ، آگهی‌های تبلیغاتی و پست‌هایی که در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته می‌شود دید بهتری به هر یک از اعضای تیم می‌دهد و کمک می‌کند پیشنهادهای ویژه نقش پررنگ‌تری در بازاریابی محصولات داشته باشند. شاید کمی طول بکشد تا تیم بازاریابی با ایده‌های مطرح‌شده در تیم فروش موافقت کند؛ اما اعضای تیم فروش باید همواره در مورد موضوعات پست‌هایی که در وبلاگ گذاشته می‌شود، کمپین‌های بازاریابی و ایده‌هایی در مورد پیشنهادهای ویژه نظر بدهند. اعضای تیم فروش به‌طور مستقیم با مشتری‌ها در ارتباط هستند و بهتر از هر شخص دیگری می‌دانند این افراد به چه چیزهایی نیاز دارند.

قدم سوم: همکاری در برگزاری کمپین‌ها و اهداف

اعضای دو تیم باید برای تصمیم‌گیری در مورد استراتژی هر کمپین بازاریابی یا فروشی که برگزار می‌شود با یکدیگر همکاری داشته باشند. قبل از برگزاری یک کمپین، اهداف هر دو تیم باید مشخص شود. به‌عنوان مثال هدف اعضای تیم فروش ممکن است این باشد که  میزان درآمد را پنج درصد افزایش دهند؛ درحالی‌که تیم بازاریابی ممکن است بخواهند ۲۰۰ مشترک جدید برای دریافت خبرنامه‌ی ایمیلی ثبت‌ نام کنند. هر دوی این تصمیم‌ها ارزشمند هستند و زمانی که هر دو طرف دید بهتری نسبت به اهداف هم داشته باشند، همکاری بهتری میان آن‌ها شکل خواهد گرفت. کمپینی که بر اساس اهداف تیم بازاریابی و فروش برگزار شود، نتیجه‌ی بهتری برای هرکدام از آن‌ها به همراه خواهد داشت.

قدم چهارم: بازبینی نتیجه‌ی کمپین با یکدیگر

همان‌طور که برگزاری یک کمپین تبلیغاتی با همکاری تیم فروش و بازاریابی اهمیت دارد، بررسی نتایج به همان اندازه مهم است. این افراد باید نقاط قوت و ضعف کمپین خود را بررسی کنند و از این داده‌های مفید برای تصمیم‌گیری در مورد کمپین‌های آینده استفاده کنند.

قدم پنجم: درس گرفتن از اشتباهات و تلاش برای آینده

استفاده از اطلاعات مربوط به کمپین‌های قدیمی به اعضای هر دو تیم اطمینان می‌دهد که فعالیت‌هایشان در آینده مشتری‌های بهتری را هدف قرار خواهد داد و درنتیجه میزان فروش محصول و خدمات بالا خواهد رفت. به‌عنوان مثال تصور کنید آخرین کمپین تبلیغاتی شرکت پیشنهاد تخفیف ۲۰ درصدی بوده و نتیجه‌ی چندان خوبی نداشته است. درنتیجه در کمپین بعدی تصمیم گرفته می‌شود تخفیف بیشتر یا کاهش قیمت روی یک محصول خاص در نظر گرفته شود. بعد از برگزاری این دو کمپین باید بررسی کرد کدام‌یک نتیجه‌ی بهتری داشته و مشتری‌های بیشتری را به برند جذب کرده‌ است.

بازاریابی و فروش یک تیم واحد هستند؛ اما در بسیاری از شرکت‌ها اعضای آن ارتباط خوبی با یکدیگر ندارند. همکاری میان دو تیم و تلاش برای رسیدن به اهداف مشترک بهترین راهی است که باعث رشد و پیشرفت شرکت خواهد شد. / بنفشه نیک‌بخت

 

دوشنبه, 28 اسفند 1396 ساعت 07:20

روز گذشته مردم بزرگ‌ترين کشور جهان در يکي از طولاني‌ترين رقابت‌هاي انتخاباتي، پاي صندوق‌هاي رأي رفتند تا از ميان هشت نامزد، ولاديمير پوتين را به‌عنوان رئيس‌جمهور خود انتخاب کنند. وجود ١١ منطقه زماني در روسيه باعث شد که اين انتخابات در عمل ٢٢ ساعت به طول بينجامد. هرچند انتخاب مجدد پوتين از مدت‌ها پيش مسجل شده بود، اما مسئله ميزان مشارکت، ذهن کرملين را به خود مشغول کرده بود. انتخابات رياست‌جمهوري روسيه که ١٠٧ ميليون و ٣٠٠ هزار نفر واجدالشرايط رأي‌دادن داشت، با ٩٧ هزار حوزه رأي‌گيري، کار خود را ديروز در حالي آغاز کرد که درخصوص ميزان مشارکت مردمي، ادعاهاي ضد‌ونقيضي مطرح مي‌شد. به گزارش «سي‌ان‌ان» به نقل از مقامات روس، درصد مشارکت بالا بوده است؛ به‌عنوان‌مثال، در منطقه چوکوتکا که ٣٣ هزار نفر واجدالشرايط رأي‌دادن دارد، ميزان مشارکت ٧٦ درصد گزارش شده است. همان‌طور که گفته شد، بنا بر تحليل‌ها، ترديد چنداني در انتخاب مجدد ولاديمير پوتين وجود نداشت و نظرسنجي‌ها از پيشتازي پوتين حکايت مي‌کرد، به صورتي که رأي پوتين ١٠ برابر بيشتر از نزديک‌ترين رقيب انتخاباتي‌اش برآورد مي‌شد. نتايج يک نظرسنجي در ٩ مارس، حمايت از پوتين را حدود ٧٠ درصد نشان مي‌داد، درحالي‌که ميزان رأي نزديک‌ترين رقيب او؛ يعني پاول گروديني، نامزد حزب کمونيست، تنها هفت درصد بود. همين مسئله به چالش اصلي کرملين در روزهاي منتهي به انتخابات بدل شده بود. درحالي‌که کرملين به دنبال يک نمايش قدرت با مشارکت بالاي مردمي بود، فضاي غيررقابتي و شانس کم ديگر نامزدها در رقابت با او، باعث شده بود تا خيلي‌ها رغبت چنداني براي حضور در اين انتخابات نداشته باشند. از نظر اين گروه، نتيجه اين انتخابات از پيش مشخص بود؛ مسئله‌اي که از نظر آنها در ردصلاحيت برخي رقباي جدي پوتين ريشه داشت. در واکنش به اين مسئله، به نظر مقامات روس کوشيده بودند تا با عرضه غذاي مجاني در حوزه‌هاي رأي‌گيري، مردم را به حضور در پاي صندوق‌هاي رأي ترغيب کنند. بااين‌حال، گروهي از مردم روسيه مصمم بودند که در انتخابات شرکت کنند. اين گروه درحال‌حاضر به پوتين به چشم رهبري مي‌نگرند که با وجود برخي مشکلات داخلي، توانسته بار ديگر روسيه را به يک قدرت جهاني بدل كند؛ چيزي که روس‌ها پيش‌تر در دوران اتحاد جماهير شوروي و پيش از آن، در دوران تزارها تجربه کرده بودند. حضور مقتدرانه در سوريه، به‌چالش‌کشيدن ناتو، الحاق کريمه و مواردي از اين دست باعث مي‌شود تا بخش زيادي از روس‌ها همچنان انتخاب اول خود را پوتين بدانند. طبق گزارش «بي‌بي‌سي»، درصد مشارکت در برخي مناطق روستايي در شرق روسيه صددرصد بوده است. پوتين از سال ١٩٩٩ تاکنون؛ چه در مقام رئيس‌جمهور و چه در مقام نخست‌وزير در قدرت بوده است؛ امري که او را به رهبري بي‌بديل در روسيه بدل کرده. پوتين با انداختن رأي خود به صندوق در ساعات اوليه رأي‌گيري، اين‌چنين گفت: «من از درستي مسيري که براي کشورم در نظر دارم، مطمئنم».

دوشنبه, 28 اسفند 1396 ساعت 06:55

 

به گزارش چاپ ونشر،  اگر دقت کرده باشید احتمالاً متوجه شده‌اید که حدود دو سه‌هفته‌ای می‌شود که رنگ جوهر کاغذ رسید کارت‌خوان‌ها از مشکی به آبی تغییر کرده است. این تغییر حس کنجکاوی ما را تحریک کرد و باعث شد تا ماجرای این تغییر را پیگیری کنیم و با چند کارشناس در این رابطه صحبت کنیم و ببینیم ماجرا از چه قرار است.

با توجه به صحبت‌های یکی از کارشناسان صنعت بانکداری و پرداخت الکترونیکی، این تغییر از مشکلاتی که برای تولیدکنندگان جهانی بخصوص شرکت کره‌ای هانسول برای تأمین مواد چاپ پیش‌آمده، سرچشمه می‌گیرد.

چه مشکلاتی برای هانسول پیش‌آمده است؟

اخیراً ممنوعیت‌های در چین برای کارخانه‌های تولید مواد شیمیایی ایجادشده. به همین دلیل نیز گویا تأمین‌کنندگان بین‌المللی به سایر تولیدکنندگان مواد مراجعه کرده‌اند که آن‌ها رنگ آبی در دسترس داشتند که رنگ آبی که روی کاغذ رسیدها می‌بینیم ناشی از این موضوع است.

این کارشناس به ما گفت: «شش ماهی هست که موضوع کاغذ کارت‌خوان خیلی حساس شده است؛ قیمت‌ها دو برابر و تأمین کاغذ هم مشکل شده؛ به دلیل مشکلاتی که برای تولیدکنندگان جهانی بخصوص هانسول پیش‌آمده موضوع تأمین کاغذ به شکل بسیار حساسی درآمده است. یکی از مشکلات آنها تأمین موادی است که چاپ حرارتی را روی کاغذ پوشش می‌دهد که به دلیل ممنوعیت‌های پیش‌آمده در چین برای کارخانه‌های تولید مواد شیمیایی است. دراین‌بین تأمین‌کنندگان بین‌المللی به سایر تولیدکنندگان مواد مراجعه کردند که رنگ آبی در دسترس بوده و چیزی که می‌بینید ناشی از این است.» یکی دیگر از کارشناسان پرداخت الکترونیکی ایران موضوع آبی شدن کاغذ رسیدها را به تصمیماتی که دولت کره برای جلوگیری از قطع درختان گرفته مرتبط می‌داند.

این کارشناس دراین‌باره می‌گوید: «مشکل کاغذ در شرکت هانسول (یکی از قطب‌های تأمین‌کننده کاغذ در دنیا) باعث شد، به‌شدت تأمین کاغذ برای کاربران ایرانی که اکثراً بانک‌ها و شرکت‌های پرداخت هستند، سخت شود که به نظر می‌رسد علت آن، تصمیماتی بود که دولت کره برای جلوگیری از قطع درخت‌ها گرفته است؛ زیرا با بریده شدن درخت‌های آن‌ها، کاغذ به کشورهای دیگر صادر می‌شد که درنتیجه باعث به خطر افتادن اقلیم این کشور می‌شد؛ درنهایت کاغذ رسیدها از یک منبع ایرانی تأمین شد که رنگ پرینت آن‌ها آبی بود.» یکی دیگر از فعالان صنعت هم به خبرنگار گفته است که فروشنده‌های کاغذ کارت‌خوان‌ها گفته‌اند کاغذهایی با رنگ مشکی مشکل محیط زیستی داشته‌اند به همین دلیل کاغذهای آبی وارد بازار شده است.

نکته مهم اینجاست که تقریباً کاغذ کارت‌خوان تمام شرکت‌های پی‌اس‌پی دچار این تغییر رنگ شدند و این موضوع مختص یک یا دو پی‌اس‌پی نیست. کاغذهای مشکی فعلی هم مربوط به کاغذهای قبلی موجود در انبارها است. 

یکی از کارشناس‌هایی که با راه پرداخت گفت‌وگو کرده بود می‌‌گوید: «کاش می‌شد از یک روزی کلاً پی‌اس‌پی‌ها تأمین کاغذ را به خود پذیرنده منتقل می‌کردند. هزینه این موضوع نزدیک به ۲۰۰ میلیارد تومان در سال است.» شاید گسترش ابزارهای نوین مانند mPOS بتواند بخشی از این هزینه‌ها را کاهش دهد. هزینه کاغذهای رسید در عابر بانک‌ها نزدیک به ۳۰ میلیارد تومان در سال است.

یکی از کارشناسان مبنای محاسباتش درباره عابربانک‌ها را این‌گونه بیان می‌کند: «با فرض مصرف دو سه رول رسید و چهار پنج رول ژورنال قیمت آن برای هر دستگاه در ماه، نهایتاً ۵۰ هزار تومان می‌شود که با فرض ۵۰ هزار دستگاه در ماه هزینه ماهانه ۲.۵ میلیارد و در سال ۳۰ میلیارد خواهد بود.» به عبارتی هزینه کاغذ در عابر بانک‌ها یک‌دهم هزینه کاغذ در کارت‌خوان‌ها است.

هرچند کارشناس دیگری با مبنا قرار دادن تعداد تراکنش‌ها به این نتیجه می‌رسد که هزینه کاغذ در عابر بانک‌ها نزدیک به ۱۰۰ میلیارد تومان در سال یعنی نصف هزینه کاغذ رسید کارت‌خوان‌ها است. او می‌گوید: «یک خودپرداز، ماهانه اگر ۱۲ هزار تراکنش داشته باشد، به ازای ۵۰ هزار دستگاه می‌شود ماهانه ۶۰۰ میلیون تراکنش. سالانه ۷ میلیارد تراکنش خودپرداز داریم. تراکنش کارت‌خوان‌ها در سال ۹۶ حداکثر ۱۲ تا ۱۳ میلیارد بوده است؛ بنابراین احتمالاً مصرف رول شبکه خودپرداز نصف شبکه پرداخت باشد.» یکی دیگر از کارشناسان پرداخت ایران در این زمینه می‌گوید: «کاش تا آنجایی که ممکن است این رسیدهای کاغذی حذف شود و این‌قدر کاغذ هدر نرود. ضمن اینکه اگر بانک‌ها پیامک مربوط به تراکنش‌ها را ارسال کنند، دیگر در خیلی از این موارد نیاز به رسیدهای کاغذی نیست. الان مشکل این است که برای برخی تراکنش‌ها هم پیامک نمی‌رود. هرچند که مشتری بانک هزینه را پرداخت کرده است.» شاید اولین قدم در حذف کاغذ، حذف رسید بعد از دریافت پول از عابر بانک باشد. واقعاً چه لزومی دارد بعدازاینکه از عابر بانک پول دریافت می‌شود رسید هم بگیریم؟/ شعار سال

  

دوشنبه, 28 اسفند 1396 ساعت 06:44

 

افزایش سرسام‌آور قیمت کاغذ و هزینه‌های چاپ و خدمات، ما را بر آن داشته است که علی‌رغم میل باطنی خود بهای تک فروشی روزنامه را در سال جدید به ۱۰۰۰تومان افزایش دهیم.

 این افزایش بهای روزنامه که بعد از ۵ سال صورت می‌گیرد، در حالی است که طی۵ سال گذشته هزینه‌های خدمات، قیمت کاغذ و سایر اقلام مورد نیاز برای تهیه و چاپ و توزیع روزنامه چندین برابر شده و مخصوصا قیمت کاغذ که از اصلی‌ترین اقلام مورد نیاز روزنامه است افزایش جهشی داشته است. خوانندگان محترم کیهان نیز از افزایش لجام گسیخته قیمت کالا و خدمات طی چند سال اخیر بی‌خبر نیستند و بدیهی است که کیهان نیز از تحمل این افزایش قیمت‌ها مستثنا نبوده و نیست. این نکته نیز درخور توجه است که افزایش بهای روزنامه کیهان از ۵۰۰ تومان به ۱۰۰۰ تومان به هیچ وجه تامین‌کننده هزینه‌های فراوان تهیه و توزیع روزنامه نخواهد بود و تنها اندکی از بسیارها را شامل
می‌شود.

اختصاص هزینه چاپ سررسید بانک کارآفرین به زلزله‌زدگان غرب کشور

هزینه ی چاپ سر رسید، سر پناه زلزله زدگان شد

دوشنبه, 28 اسفند 1396 ساعت 06:35

 

بانک کارآفرین در راستای عمل به مسئولیت‌های اجتماعی خود، هزینه چاپ سررسید سال جاری خود را برای کمک به هم‌وطنان آسیب‌دیده از زلزله‌زدگان غرب کشور اختصاص داد.

به گزارش چاپ ونشر به نقل از روابط عمومی بانک کارآفرین، این بانک در راستای ایفای مسئولیت‌های اجتماعی خود، هزینه عدم چاپ سررسید سال 1397 را به احداث مدرسه در مناطق زلزله‌زده غرب کشور اختصاص داد.

روابط عمومی بانک کارآفرین ضمن عرض تبریک به مناسبت فرا رسیدن سال نو، مراتب تقدیر و امتنان خود را از تمامی سهامداران و مشتریان که در اجرای این کار انسان‌دوستانه همراه و همگام این بانک بودند، اعلام می‌ شود.

صفحه1 از375