مدير01

مدير01

افزایش نرخ ارز

ریشه بی ثباتی  

پنج شنبه, 26 مهر 1397 ساعت 09:54

 

رییس کمیسیون صادرات اتاق بازرگانی درباره صحبت‌های اخیر معاون اول رییس جمهور مبنی بر گلایه از صادرکنندگان درخصوص عدم پایبندی آن‌ها به پیمان‌سپاری ارزی، گفت: : صادرکنندگان بخش خصوصی ارز خود را تا کنون به نیما آورده‌اند و پتروشیمی‌ها و فولادی‌ها قصور می‌کنند.

به گزارش چاپ و نشر به نقل از اقتصاد آنلاین، فاطمه اکبرخانی؛ سید رضی حاجی آقامیری در واکنش به صحبت‌های آقای جهانگیری اظهار کرد: معاون اول رییس جمهور از صادرکنندگان گله کرده‌اند که همچنان ارز خود را به نیما عرضه نمی‌کنند، در حالی که باید مشخص کنند کدام دسته از صادرکنندگان در این زمینه تخلف می‌کنند، اگر منظور ایشان پتروشیمی‌های خصولتی است که ما نام و نشانی از آنها نداریم، پس چرا این موضوع را در تریبون عمومی اعلام می‌کنند.

این عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران ادامه داد: صادرکنندگان بخش خصوصی ارز خود را تا کنون به نیما آورده‌اند و پتروشیمی‌ها و فولادی‌ها قصور می‌کنند.

 

دولت برای همیشه قادر به تزریق ارز نیست

این فعال بخش خصوصی همچنین با اشاره به دلایل کاهش نرخ ارز و کند شدن روند آن تصریح کرد: پتروشیمی‌ها عرضه خود به بازار را محدود کرده‌اند و به همین خاطر شاهد متوقف شدن روند نزولی نرخ ارز بودیم، البته خود دولت برای کنترل التهاب بازار تا حدودی ارز تزریق کرد اما به دلیل کمبود منابع ارزی قادر به ادامه این روند نبود، و به همین خاطر کاهش نرخ ارز متوقف شد.

حاجی آقا میری اضافه کرد: تنها عاملی که باعث افزایش نرخ ارز و از طرف دیگر کاهش آن شد، بی‌ثباتی اقتصادی در کشور است ، به عبارت دیگر اتفاق خاصی در اقتصاد کشور رخ نداد که به صورت ناگهانی شاهد افزایش و کاهش نرخ ارز شدیم.

او در پاسخ به این پرسش که "آیا بنابر گفته رییس جمهور برای بعد از تحریم‌های نفتی نگرانی وجود ندارد؟" بیان کرد: این که برای موج دوم تحریم‌ها و اقتصاد کشور نباید نگران باشیم منطقی نیست اما همانطور که رییس جمهور اعلام کرده‌ برای بعد از 13آبان نگرانی وجود ندارد چون آمریکا هر کاری که دلش خواسته انجام داده، ما نیز هر کاری برای مقابله با تحریم انجام داده‌ایم بنابراین برای این دوره از تحریم‌ها راهکار چندانی لازم نیست پیش بگیریم.

پنج شنبه, 26 مهر 1397 ساعت 09:21

 

در سال ۲۰۱۷ فروش آب بسته‌بندی گالنی اندونزی به دلیل سیستم‌های تصفیه آب خانگی کاهش یافت بنابراین برندها برای جذب مصرف‌کنندگان، محصولات جدید با بسته‌بندی‌های جذاب تولید کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین، در سال ۲۰۱۷ شرکت‌های آب بسته‌بندی اندونزی محصولاتی را با بسته‌بندی چشمگیر و جذاب برای جذب مصرف‌کنندگان معرفی کردند. به عنوان مثال، Danone Aqua، Aqua را در انواع بسته‌بندی کارتونی مانند Disney Princess، Star Wars و بسیاری دیگر راه اندازی کرد.

در همان سال، فروش  آب بسته‌بندی پنج گالن با دسترسی فزاینده سیستم‌های تصفیه آب خانگی، که آب شیرین را به آب آشامیدنی غیر شیمیایی تبدیل می‌کرد، کاهش یافت. در نتیجه، مصرف‌کنندگان اندونزیایی تنها هنگام خرید فیلترهای آب، هزینه کمتر از ۱ میلیون دلار صرف می‌کنند و می‌توانند از مبالغی که قبلا برای خریداری آب بسته‌بندی گالنی صرف کرده‌اند، صرفه‌جویی کنند.

با توجه به تمایز کمی‌بین برندهای آب بسته‌بندی، تولیدکنندگان سرمایه گذاری در راه‌اندازی محصولات جدید، به ویژه در بسته‌بندی‌های جذاب را آغاز کردند. این روند احتمالا ادامه می‌یابد، بنابراین توجه مصرف‌کنندگان به آب بسته‌بندی را جذب می‌کند که بیشتر حجم فروش را افزایش می‌دهد.

برند Danone Aqua در سال ۲۰۱۷ به عنوان رهبر Danone Aqua باقی ماند. برند Aqua  که بازیکن اصلی آب بسته‌بندی است، در حالی که برند VIT در اندونزی یک برند معتبر برای رسیدن به یک پایه مصرف‌کننده گسترده است و رده با درآمد پایین‌تر را هدف قرار می‌دهد.

شرکت Sariguna Primatirta  یک بازیکن محلی در اندونزی با برند تجاری Cleo است که یک بازیکن محلی است که آب بسته‌بندی عرضه می‌کند و با وجود سهم نسبتا کوچک خود در کل آب بسته‌بندی، توانست به طور قابل توجهی رهبری خود را در بازار آب بسته‌بندی گسترش دهد.

در دوره پیش بینی شده، تعداد بیشتری از برندها به همکاری با شخصیت‌های کارتونی جذب شدند. این بازار هدف، فرصت را برای برند Aqua ایجاد می‌کند که با همکاری شرکت‌های مختلف ساهت انیمیشن‌های شخصیت‌های مختلف کارتونی از جمله شاهزاده دیزنی، جنگ ستارگان، آخرین نوآوری و مینیون دوباره رهبری بازار آب بسته‌بندی را به دست آورد.

پنج شنبه, 26 مهر 1397 ساعت 09:13

 

بازاریابی همواره در حال توسعه است و محتوا و مضمون تنها به این حوزه محدود نمی شود. امروزه تیم بازاریابی در این عرصه پیشرو است، اما تقریباً تمامی بخش های دیگر در شرکت شما از محتوایی که تیم بازاریابی می سازد بهره مند می شوند؛ به خصوص بخش فروش.

به گزارش چاپ ونشر به نقل از چرخه فروش بیشتر شرکت ها معمولاً طولانی و کند پیش می رود، به خصوص اگر تیم فروش به صورت پیوسته در حال پاسخگویی به سؤالات بی پایان مشتریان از طریق تلفن یا ایمیل باشد. پاسخگویی به سؤالات تکراری خسته کننده است و در آمار فروش شما نتیجه منفی خواهد داشت.

نماینده های فروش معمولاً در شرایط باخت باخت قرار می گیرند؛ بدین معنا که یا مجبور می شوند چند سؤال مشتری را پاسخ دهند و منتظر بمانند در پیگیری بعدی سؤالات بیشتری بپرسد که این خود سبب اتلاف وقت می شود- و یا می توانند تمامی سؤالات مشتری را در یک ایمیل یا تماس تلفنی طولانی پاسخ دهند که در این صورت نیز احتمال دلسردشدن و ترساندن مشتری از معامله به وجود می آید و منجر به آسیب رابطه میان مشتری و شرکت می شود و در نهایت روش شما بی نتیجه می ماند.

با در اختیار داشتن محتوای مناسب، نمایندگان فروش می توانند به سؤالات مشتریان به صورت دقیق تری پاسخ دهند. مقالات نوشته شده توسط مشتریان یا همکاران قبلی و یا پست هایی که در وبلاگ خود قرار می دهید، بسیار عمیق تر از چند خط ایمیل به موضوعی می پردازند. به علاوه با پخش و ارسال این منابع مطمئن می شوید تمامی مشتریان شما پیغام های یکسانی دریافت می کنند و می توانند با استفاده از این اطلاعات با دیگر مسئولین شرکت خود در مورد انجام معامله با شما تصمیم گیری کنند.

اگر شما نیز آماده استفاده از محتوا و مضمون به عنوان اهرمی برای فروش بیشتر هستید، به استراتژی های توصیه شده در زمینه های همسوسازی بخش های فروش و بازاریابی، ایجاد محتوای درست و ترغیب تیم خود در جهت افزایش فروش شرکت توجه کنید.

 

1- یادداشت برداری از نکات و محتوای مهم را تبدیل به عادت کنید

نمایندگان فروش شما بهترین پژوهشگر های تان نیز هستند و گاهاً در حین مصاحبه با خریداران یا همکاران، نکات و راه حل های بسیار مفیدی کشف می کنند که به ایجاد هرچه بهتر محتوای شرکت کمک می کند، اما تنها در صورتی این اتفاق امکان پذیر است که نمایندگان شما از این نکات و موارد یادداشت برداری کنند.

نمایندگان فروش باید عادت کنند سؤالات و شکایات مکرر و دیگر نکات مفید در تولید محتوا را یادداشت کنند. احتمالاً آنها در حال حاضر مشغول به کاری مشابه مانند الگوبرداری از سؤالات مکرر و تغییر آنها در موارد موردنیاز هستند. حال نکته اینجاست که باید این اطلاعات را با دیگران نیز شریک شوند. هرگاه در حین مصاحبه با مشتریان شرکت، ایده یا فکر به خصوصی در مورد محتوا به ذهن شان خطور می کند، باید آن را یادداشت کنند و در جلسه بعدی با دیگران به اشتراک بگذارند.

 

2- برای بخش فروش و بازاریابی میزگردی درست کنید

اگر بخش فروش اطلاعات و ایده های مفید خود را با بخش بازاریابی به اشتراک نگذارد، نخواهد توانست این ایده ها را به محتوای واقعی تبدیل کند.

اطلاعات تنها در صورتی مؤثر و مفید هستند که آنها را به واقعیت بدل کنیم. دو بخش بازاریابی و فروش را در یک اتاق قرار دهید تا شروع به ایده پردازی، اولویت بندی نیا زها و ساخت محتوا کنند. آنها را تشویق کنید با آمادگی کامل در جلسه شرکت حضور یابند -تحقیق و تجسس در مورد نکات مورد بحث در میزگرد می تواند یکی از راه های آمادگی باشد- تا بتوانند از زمان مشترک خود به نحو احسن استفاده کنند.

 

3- درگیر ساختن بخش فروش در خلق محتوا

صرفاً کسانی که نیاز به تولید محتوا دارند نمی توانند نویسندگان خوبی باشند و این موضوع کاملاً طبیعی است. نمایندگان فروش شرکت باید در تولید محتوا نیز دستی داشته باشند، زیرا آنها هستند که با مشتریان دست و پنجه نرم می کنند و به سؤالات شان پاسخ می دهند؛ در نتیجه می دانند استفاده از چه جواب هایی می تواند مشتریان را راضی نگاه دارد.

از روند استخراج آگاهی و دانش موردنیاز در تولید محتوا استفاده کنید و مطمئن شوید پیش از تأیید نهایی، نمایندگان فروش نگاهی به آن می اندازند تا از انعکاس دانش خود در محتوای شرکت اطمینان حاصل کنند. این کار به نمایندگان فروش اجازه می دهد «برند» مخصوص خود را بسازند، برای خود اعتبار کسب کنند و در آینده سبب جلوگیری از ایجاد مشکلات مربوط به اعتماد شوند.

 

4- ایجاد کتابخانه منبع

ممکن است به این مسئله خیلی اهمیت ندهید و آن را مؤثر ندانید، اما جمع آوری تمامی منابع از جمله نوشته های وبلاگ، نوشته های مهمانان، کتاب های راهنما، ویدئوها و آرشیوی از معاملات گذشته شرکت می تواند موجب صرفه جویی در وقت نمایندگان فروش هنگام ارائه اطلاعات به مشتریان شود. همین امر سبب افزایش سرعت عمل و در نتیجه آمار فروش شرکت خواهد شد.

داشتن کتابخانه جامع به این معناست که تیم فروش همواره دسترسی به محتوا و اطلاعات به دست آمده توسط تیم بازاریابی را خواهد داشت. کتابخانه را به چند قسمت تقسیم کنید: براساس محتوا و موضوع، مراحل مختلفی که خریدار باید سپری کند، اشخاص و سؤالات مکرر. با این کار نمایندگان فروش دسترسی لازم به اطلاعات مورد نیاز را خواهند داشت.

 

5- همواره امکان ارتباط را مهیا کنید

تیم های بازاریابی و فروش باید به همکاری با یکدیگر به صورت پیوسته ادامه دهند، به خصوص زمانی که حین صحبت با مشتری، ایده های جدیدی به ذهن شان خطور می کند. هیچ کدام از این دو تیم به تنهایی نمی توانند در رشد فروش شرکت تأثیر بسزایی داشته باشند. محتوا همواره در حال تغییر است و همیشه اطلاعات، تکنولوژی و سؤالات جدیدی در حال ایجاد هستند. برای حل و عبور از این مشکلات، دو تیم بازاریابی و فروش باید به صورت پیوسته با یکدیگر همکاری کنند.

از تشکیل جلسات میزگرد به صورت مداوم اطمینان حاصل کنید تا بازاریابان همواره در جریان سؤالات جدید قرار بگیرند و نمایندگان فروش نیز بتوانند تجربیات خود را در اختیار آنان قرار دهند. همچنین محیطی را برای این دو گروه مهیا کنید تا بتوانند خارج از اتاق جلسه نیز با یکدیگر در ارتباط باشند. اگر در شرکت خود از نرم افزار به خصوصی مانند «اسلک(Slack)» برای برقراری ارتباط میان کارمندان استفاده می کنید، با ایجاد کانال های مخصوص این دو تیم شرایطی را مهیا کنید تا آنها بتوانند سؤالات، ایده ها و مشکلات احتمالی را با یکدیگر به اشتراک بگذارند.

حفظ انگیزه و اعتماد به نفس در فروشندگی کار آسانی نیست؛ به خصوص اگر منبع کمکی نداشته باشید. برای هموار ساختن این مسیر می توانید از همان ابتدای کار تیم فروش را در تولید محتوا شرکت دهید. این پنج توصیه را در شرکت خود اجرا کنید تا از زمان و استعدادهای موجود در شرکت خود بهترین بهره را ببرید، فروش را افزایش دهید و به اهداف تان دست یابید.

پنج شنبه, 26 مهر 1397 ساعت 08:11

 

مهندسان پزشکی موفق به چاپ 3 بعدی رباط‌ها و تاندون‌های انسانی شده‌اند که امید را در بیماران مبتلا به پارگی عضله، رباط و دیسک کمر زنده نگه می‌دارد.

به گزارش چاپ و نشر به نقل از ایسنا، پیشرفت‌ در فناوری چاپ سه بعدی به محققان پزشکی اجازه داده تا ناممکن‌ها را ممکن کنند و رباط و تاندون انسان را چاپ کنند.

این نوآوری حاصل تلاش مهندسان زیست‌پزشکی دانشگاه یوتا(Utah) است. فرآیند جدید می‌تواند به بیماران مبتلا به آسیب تاندون و رباط کمک کند تا زودتر بهبود یابند یا به طور کامل بافت جدیدی برای بیمار فراهم کند.

تحقیق و توسعه این پروژه دو سال زمان برد. مهندسان سلول‌های بنیادی را از چربی بدن بیمار گرفته و آنها را بر روی یک لایه هیدروژل چاپ کردند. این هیدروژل به رشد سلولی در آزمایشگاه کمک می‌کند و یک رباط یا تاندون را در این فرآیند تشکیل می‌دهد. سپس این بافت جدید به ناحیه آسیب دیده وارد می‌شود.

چاپ موفقیت‌آمیز رباط‌ها و تاندون‌های بدن کار بسیار دشوار و مهمی است، زیرا به دلیل نزدیکی به استخوان و عضله از سلول‌های مختلف در الگوهای مختلف تشکیل شده‌اند.

پروفسور رابی بولز، استادیار زیست پزشکی دانشگاه یوتا گفت: این دستاورد اجازه خواهد داد که بیماران بتوانند بافت‌های جایگزین را بدون جراحی‌های اضافی و بدون نیاز به برداشت بافت از دیگر قسمت‌های بدن، دریافت کنند.

وی افزود: تکنیک ما به شیوه‌ای بسیار کنترل شده، الگو و سازمان سلول‌هایی که قبلا با فناوری‌های قبلی امکان ایجاد آنها نبود را ایجاد می‌کند که به ما اجازه می‌دهد تا به طور مشخص، سلول‌ها را آنجایی که می‌خواهیم قرار دهیم.

برای دستیابی به این سطح از کنترل، محققان با یک شرکت به نام "Carterra Inc" همکاری کرد تا یک راه حل سفارشی ایجاد کند. این شرکت به محققان کمک کرد تا یک چاپگر سه بعدی مخصوص بسازند.

پارگی رباط و تاندون نه تنها آسیب‌های دردناکی هستند، بلکه درمان آنها نیز دشوار است. بافت‌های جایگزین برای کسانی که نیازمند آن هستند اغلب از دیگر نواحی بدن بیمار یا یک جسد تامین می‌شود. با این حال، خطر پس زدن رباط جسد بیشتر است.

محققان یوتا معتقدند که چاپگر سفارشی آنها می‌تواند پیچیدگی‌ها و عوارض جانبی مرتبط با پیوند را کاهش دهد و سرعت بهبودی بیمار را افزایش دهد.

محققان گزارش کردند که بیشترین و موثرترین استفاده از این فناوری در درمان رباط‌ها، تاندون‌ها و دیسک‌های ستون فقرات آسیب دیده خواهد بود. با این حال، بولز در بیانیه‌ای اذعان کرد که این چاپگر به معنای واقعی کلمه می‌تواند برای هر نوع برنامه مهندسی بافت استفاده شود.

گام بعدی تیم این است که این فرآیند چاپ نوآورانه سه بعدی را به کلیه اعضای بدن تعمیم دهند، چیزی که سال‌ها در پی آن بوده‌اند.

محققان نتایج خود را در شماره اخیر مجله مهندسی Tissue Engineering منتشر کردند.

پنج شنبه, 26 مهر 1397 ساعت 07:58

 

محققان متوجه شدند که هر چاپگر سه بعدی 'اثر انگشت' منحصر به فردی دارد که روی محصول باقی می ماند و می توان با استفاده از آن، دستگاه سازنده محصولات چاپ شده را ردیابی کرد.

به گزارش چاپ ونشر به نقل از ایرنا امروزه چاپگرهای سه بعدی می توانند اشیا و اقلام قابل توجهی بسازند، اما از این فناوری می توان برای تولید محصولات تقلبی و یا غیرقانونی هم استفاده کرد که با دستاورد جدید محققان، می توان دستگاه چاپگر و دارنده آن را شناسایی کرد.

به واقع، چاپگرهای سه بعدی که از فناوری Fused Deposition Modeling یا FDM بهره می برند، با استفاده از یک نازل متحرک که مواد اولیه مذاب را در لایه هایی روی هم قرار می دهد، اشیای سه بعدی را چاپ می کنند.

در بین این لایه ها الگوهایی شکل می گیرد که قطری کمتر از یک میلیمتر دارند و از دیدگاه نظری باید شکل و قطر آن ها یکسان باشد.

اما محققان دانشگاه نیویورک در بوفالوی آمریکا دریافتند که در عمل بسته به مدل، اندازه نازل و سایر عوامل و اجزای چاپگر، این الگوها دارای 5 تا 10 درصد انحراف هستند که موجب شکل گیری الگوهای منحصر به فرد توسط هر چاپگر سه بعدی می شود؛ این الگوها به مثابه اثر انگشت هستند.

محققان متوجه شدند در چاپگرهایی هم که از فناوری استریولیتوگرافی بهره می برند و به جای نازل، پرتوهای لیزر موجب سخت شدن بخشی هایی از رزین مورد استفاده به عنوان مواد اولیه در آنها می شود، الگوهای قابل تشخیصی در رزین شکل می گیرد که منحصر به فرد است.

در تحقیقاتی که با استفاده از 10 چاپگر سه بعدی FDM و چهار چاپگر استریولیتوگرافی انجام گرفت، مشخص شد این الگوهای منحصر به فرد که روی اشیای سه بعدی چاپ شده ایجاد می شوند، با دقت 99.8 درصد امکان شناسایی چاپگر مربوطه را فراهم می کنند. محققان در یک دوره 10 ماهه این چاپگرها را مورد بررسی قرار دادند و مشخص شد پس از گذشت 10 ماه از به کارگیری چاپگرها، اثر انگشت منحصر به فرد آن ها با همان دقت اولیه قابل تشخیص است. در این بررسی ها معلوم شد حتی پس از تخریب عمدی الگوهای چاپگر، شناسایی اثر انگشت آن با دقت 92 درصد امکان پذیر است.

پنج شنبه, 26 مهر 1397 ساعت 07:48

 

Canon از جدیدترین چاپ‌گر خود رونمایی کرد. این دستگاه Canon IVY Mini Photo Printer نام دارد و از تکنولوژی ZINK Zero Ink استفاده می‌کند.

گزارش چاپ ونشر به نقل از حوزه دریچه فناوری گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ اختراع چاپ‌گر با اختراع دستگاه فتوکپی یا زیراکس تقریبا هم زمان اغاز شد. چستر کارلسون در سال 1938 اقدام به این کار کرد. بعد از آن مهندس گری استارت با ایده گرفتن از دستگاه کپی و اضافه کردن ویژگی‌های جدید و همچنین پرتو لیزر، دستگاه چاپ‌گر لیزی را در سال 1977 اختراع کرد. اولین چاپ‌گر جوهرافشان در سال 1980 اختراع شد و پس از آن مدام به ویژگی‌های آن افزوده شده است. اکنون دو مدل چاپ‌گر جوهرافشان سیاه سفید و رنگی در بازار موجود است.

تا به حال شده است که عکسی را انقدر دوست داشته باشید که بخواهید آن را چاپ کنید؟ چاپ کردن عکس‌ کار آسانی نیست و نیاز به یک دستگاه چاپ‌گر دارد که این دستگاه را با اندازه بزرگش نمی‌توان حمل کرد.

اما حالا Canon به یاری شما آمده است و از کوچک‌ترین چاپ‌گر موجود رونمایی کرده است. این چاپ‌گر به قدری کوچک و سبک است که می‌توانید به راحتی آن را در کیف خود گذاشته و جا به جا کنید. کنون با این چاپ‌گر به دنیای چاپ‌گرهای فوری قدم گذاشته است. نام این دستگاه Canon IVY Mini Photo Printer است. نکته جالب آن استفاده نکردن از جوهر برای چاپ است. این دستگاه برای این کار از تکنولوژی ZINK استفاده می‌کند.

برای چاپ باید دستگاه را به تلفن‌همراه خود متصل کنید و توسط نرم‌افزار مخصوص، عکس را طبق سلیقه خود ویرایش کنید. پس از این مراحل به راحتی با انتخاب گزینه پرینت، عکس شما چاپ می‌شود. این دستگاه جذاب و کارآمد در سه رنگ سبز، مشکی و صورتی به بازار عرضه شده است و به اندازه ای است که به راحتی در جیب شما جای می‌گیرد. با این دستگاه ما در همه جا می‌توانیم عکس‌های محبوب خود را چاپ کنیم.

پنج شنبه, 26 مهر 1397 ساعت 07:36

 

چهارمین جلسه کارگروه ساماندهی کاغذ کشور، ٢٥ مهر ماه، با تایید فهرست شرکت های وارد کننده کاغذ برای معرفی به وزارت صنعت، معدن و تجارت تشکیل شد.

به گزارش چاپ ونشر به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در راستای دسترسی آزاد به اطلاعات و شفاف سازی، جدول شرکت های مورد تایید وارد کننده کاغذ منتشر شد.

پنج شنبه, 26 مهر 1397 ساعت 07:25

 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: اسامی و تعداد کسانی که در 6 ماه اول امسال کاغذ گرفته‌اند وهمچنین مقداری کاغذی که دریافت کرده‌اند مشخص است.

به گزارش چاپ ونشر به نقل از ایرنا، «سیدعباس صالحی» در حاشیه جلسه هیات وزیران در جمع خبرنگاران گفت: فهرست اسامی کسانی که کاغذ گرفته‌اند میان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزارت اطلاعات تبادل می شود تا مشخص شود کاغذی که وارد کشور شده، در کجا توزیع شده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه جلسات مختلفی در کارگروه کاغذ برگزار شده است، اظهار داشت: این کارگروه با حضور نمایندگان از وزارتخانه های صنعت، معدن و تجارت، بانک مرکزی، گمرک، صنوف مرتبط با مطبوعات و نشر، وزارت ارشاد و حراست وزارت اطلاعات تشکیل می شود.

وی تصریح کرد: اگر افرادی که کاغذ را در 6 ماه اول وارد کرده و احیاناً توزیع آن نامناسب بوده، یا به اندازه کافی نبوده و یا قیمتها مناسب نبوده است علاوه بر اینکه باید با تخلف آنها برخورد شود، باید نسبت به ثبت سفارش های بعدی آن بتوانیم بازنگری کنیم.

صالحی ادامه داد: آنچه که در نیمه نخست امسال توسط واردکنندگان کاغذ به کشور وارد شده میان ما و وزارت اطلاعات تبادل می شود تا جمع‌بندی داشته باشیم و این جمع بندی هم نسبت به کارهای گذشته آنها و هم ثبت سفارش آتی آنها اثر می گذارد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین در مورد اقدامات این وزارتخانه برای حل مشکلات مطبوعات، بیان‌ کرد: شرایط جدید اقتصادی در ماه‌های اخیر موجب ایجاد مشکلاتی در رسانه‌ها مخصوصا رسانه‌های کاغذی شده است.

وی اضافه کرد: ما در حوزه بیمه بیکاری، یارانه و بیمه خبرنگاران در حال تلاش هستیم، آیین‌نامه‌ بیمه بیکاری تهیه شده است و پس از تایید سازمان برنامه و بودجه به دولت فرستاده می‌شود.

وزیر ارشاد خاطرنشان کرد: در ارتباط با یارانه در دولت صحبت‌هایی کردیم و این قول را به ما داده اند و امیدواریم در مقام عمل ببینیم که به مطبوعات یارانه خوبی بدهند چون در 6 ماهه اول (یارانه مطبوعات) اصلا خوب نبود به طوری که کل یارانه در این مدت 23 درصد بوده است.

صالحی اضافه کرد: شرایطی که در حوزه مطبوعات بود را ارائه کردیم و آقای نوبخت (رئیس سازمان برنامه و بودجه) دستور خوبی دادند و امیدواریم در حوزه یارانه مطبوعات شاهد این باشیم تخصیص ما در 6 ماه دوم، جبران کننده تخصیص 6 ماه اول سال باشد.

چهارشنبه, 25 مهر 1397 ساعت 13:26

 

به زودی خط بسته بندی گیاهان دارویی ارگانیک در دانشگاه آزاد اسلامی راه اندازی می شود.

به گزارش چاپ ونشر به نقل از ایسکانیوز از واحد شهرکرد، مهدی جهانگیری مدیر مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد در دوازدهمین جلسه شورای مرکز رشد واحدهای فناور با بیان اینکه مرکز رشد واحدهای فناور به عنوان یک مرکز علمی، نقش بسزایی در کمک به صاحبان ایده به منظور تبدیل ایده به محصول دارند، گفت: با اهتمام مسئولان دانشگاه و واحد فناور اکسترادارو، بزودی خط بسته‌بندی گیاهان ارگانیک در کارگاه های دانشگاه راه اندازی خواهد شد.

وی افزود: تمامی مجوزهای مربوط به تولید این محصول از سازمان های مربوطه اخذ شده به زودی شاهد حضور این محصول استراتژیک در بازارهای داخلی و حتی خارجی به طور انبوه و صنعتی با قیمت رقابت پذیر خواهیم بود.

جهانگیری تصریح کرد: در این جلسه اعضای شورای مرکز با خروج موفق دو هسته فناور «ایده پردازان امنیت» با ایده ساخت دستگاه کنترل تغییرات شبکه و «تجهیزسازان زاگرس» با ایده ساخت شبیه ساز سلول خورشیدی موافقت کردند.

گفتنی است این دو هسته فناور در حال حاضر، اقدامات لازم به منظور ثبت شرکت دانش بنیان نوپا را در دستور کار دارند.

 

چهارشنبه, 25 مهر 1397 ساعت 13:16

 

هر شرکت تجاری باید ابزار بازاریابی مناسبی جهت جذب و درگیر ساختن مخاطبین خود بیابد و در این میان به نظر می رسد ترفندی جادویی و قابل استفاده برای تمامی شرکت ها وجود ندارد.

به گزارش چاپ ونشر به نقل از فرصت امروز، برخی افراد به نتایج بسیار جالبی از طریق شبکه های اجتماعی، سئو و استراتژی های افراد بانفوذ می رسند که اغلب با محتوای آنلاین تحمیلی ترکیب می شود؛ مانند استفاده از پست مستقیم (Direct Mail) به سبک قدیمی که توسط پستچی به مکان مورد نظر ارسال می شد.

اخیراً چندین شرکت تجاری کوچک بهترین حرکات بازاریابی خود را به اشتراک گذاشته اند که شامل بازه ای عظیم از رویکردها و رسانه ها می شود. در ادامه به تعدادی از این ایده ها اشاره خواهیم کرد.

 

موفقیت پست مستقیم

بنابر گفته رایان جونز (Ryan Jones)، معاون فروش و بازاریابی، «زمانی که شرکت انگلیسی Advanced Commercial Interiors Ltd چندین استراتژی موفق را به کار گرفت، پست مستقیم اثبات کرد بهترین حرکت در بازاریابی است، اما ما این کار را کمی متفاوت انجام دادیم.»

به ازای فرستادن نامه ای با سایز A4 در ابعاد حدودی 8 در 11.5 اینچ و تصویری از کارهای طراحی شده برای مشتریان احتمالی، مؤسسه ناتینگهام (Nottingham) فراتر رفت و آگهی کوچکی در صفحه ای دو رو با سایز A1 در ابعاد حدودی 23.5 در 33 اینچ، به لیست پستی بسیار عظیمی از مشتریان ارسال کرد.

جونز می گوید «هدف از این کار به کارگیری تمامیت میز آنها و پرکردن آن با پروژه های مختلف ما بود. این کار موجب شد در خاطر افراد بمانیم و زمانی که آنها به دنبال پیمانکار مناسب می گشتند، اولین گزینه ای که به ذهن شان خطور می کرد ما بودیم. با استفاده از این روش، افزایش چشمگیری از درخواست ها را شاهد بودیم.»

مجموعه طراحی جواهرات تانزانیت (Tanzanite Jewelry Designs) تجارتی خانوادگی است که فروشگاهی حضوری در کراون پوینت (Crown Point) و فروشگاهی آنلاین دارد. این تجارت زمانی که در بازاریابی از طریق ایمیل به مانع برخورد کرد، راهی جدید در پیش گرفت و به استفاده از جوهر و کاغذ روی آورد.

جف موریارتی(Jeff Moriarty)، سخنگوی بازاریابی تجاری این شرکت گفته است «ما درگیر مشکلاتی شدیم که در آن تعداد زیادی از ایمیل های فروشگاه مان توسط مشتریان باز نمی شد و در صدد پیدا کردن راهی بودیم تا به آن دسته از افراد دسترسی پیدا کنیم و آنها را به فروشگاه حقیقی و مجازی خود بازگردانیم. ما از روش ارسال کارت پستال استفاده کردیم. در نتیجه سیستمی اتوماتیک طراحی کردیم که در آن کارت پستال پس از چهار هفته از تاریخ خرید حضوری و یا آنلاین، به طور خودکار برای مشتری ارسال می شد. این عمل بیشتر به منظور تشکر و فراهم کردن کوپنی برای خریدهای آینده از ما بود.»

بنابر گفته های موریارتی، این اپلیکیشن به صورت خودکار کارت پستال را به آدرس خریدار ارسال می کند و طرح مربوطه به خوبی در حال اجراست.

او همچنین می گوید «نه تنها استفاده از کدها و کوپن ها را شاهد بودیم، بلکه خریداران با تماس خود ما را از میزان علاقه شان به کارت پستال های دریافتی نیز مطلع ساختند. این روش به راستی موجب برجسته شدن ما در میان رقبا و ماندگاری در خاطر مشتریان برای خریدهای آینده می شود.»

نوع دیگری از پست های مستقیم برای پاتریک هاردرز (Patrick Harders) اجرایی شد. هاردرز صاحب شرکت طراحی و نصب نورپردازی در محیط باز به نام اینلایتند لایتینگ (Enlightened Lighting) و شرکتی در زمینه ساخت و تولید به نام استرلینگ لایتینگ (Sterling Lighting) در ویرجینیا ی شمالی است.

به گفته هاردرز «برای اینلایتند لایتینگ، یکی از تأثیرگذارترین فعالیت های بازاریابی ، سرمایه گذاری در استفاده از کاغذهای چاپ باکیفیت و خاص برای پست های هدفدار و مستقیم بود. این روش به یکی از بزرگ ترین منابع مشتری مداری و رشد تجاری در طی سال ها منجر شد. در عصر دیجیتال و اعتقاد مردم به اتمام دوره کاربردی پست مستقیم، از موفقیت به دست آمده شگفت زده شدم.»

او همچنین می افزاید «ما یقیناً تمرکز خود را بر سرمایه های مالی در جهت بازاریابی آنلاین نگاه خواهیم داشت، اما تولید کاتالوگ هایی باکیفیت در راستای برجسته سازی شرکت، آرشیو کار، لوازم پرکاربرد و فرآیند طراحی برای مشتریان ساکن در همسایگی های پررفت و آمد به خوبی عمل کرده است. چاپ کاتالوگ با ابعاد 8.5 در 11 اینچ در مقابل بازاریابی موازی توسط رقیبان و پیمانکاران بسیار چشمگیر است. چاپ کاتالوگ توسط شرکت ما سفارشات بیشتری را به همراه داشته و رشد تجاری را تشدید کرده است.»

در شرکت استرلینگ لایتینگ که فروش به پیمانکاران مناظر طبیعی و طراحان نورپردازی مستقیماً صورت می گیرد، هاردرز و شریک تجاری او دامین سانچز (Damien Sanchez) از قدرت دیداری آنلاین استفاده کرده اند.

بنابر گفته هاردرز «یکی از بهترین حرکات بازاریابی انجام شده در شرکت ما، استخدام اعضایی تمام وقت برای ساخت ویدئوهای باکیفیت از محصولات، داستان های تجاری و پروژه ها بوده است. استفاده از ویدئو برای تعریف داستان و به نمایش گذاشتن تسهیلات در کار، تأثیر زیادی در جذب بیشتر مشتری برای سفارش این تسهیلات داشته است. ما همچنین توانسته ایم ویدئوها را در اکثر گروه های ایمیلی بازاریابی جای دهیم و در نتیجه، سفارشات و سودی بیشتری به دست آوریم.»

 

بازنگری های مفید

بنابر اعلام ریکی جاشی (Ricky Joshi)، یکی از بنیانگذاران خرده فروشی تشک های لوکس به نام زنهاون (Zenhaven)، تقدیر و تمجید از مشتری برای آنها بسیار مفید واقع شده است.

به گفته او «پررنگ نشان دادن نظرات و رضایتنامه های مشتریان در وب سایت و رسانه های اجتماعی ، یقیناً یکی از موفق ترین فعالیت های بازاریابی ما تا به امروز بوده است.»

او در ادامه توضیح می دهد «این روش توجیه اقتصادی دارد و مشتری را نفر اول قرار می دهد. تعداد بسیار زیادی از مشتریان خواستار دانستن دقیق چگونگی کاربرد محصولات مان در جهان هستند و ما نیز به دلیل داشتن مشتریانی صادق و آینده نگر خوش شانس هستیم. نظرات آنها به دیگران در تصمیم گیری و به ما در تشخیص زمینه های قابل پیشرفت موجود در محصولات کمک می کند.»

درخواست نظردهی از مشتریان، تجارت مؤسسه نر م افزار کارگاهی مبتنی بر وب به نام لایواستورم (Livestorm) را نیز ارتقا بخشیده است.

تیبا داوو (Thibaut Davoult)، مدیر بازاریابی در شرکت پاریس (Paris) است. بنابر توضیح ارائه شده از جانب او «به عنوان تجارتی کوچک در بازار رقابتی پرتکاپو، شرکت باید جای خود را در نقشه کلی تثبیت کند.»

او اشاره می کند «یکی از تأثیرگذارترین استراتژی هایی که اخیراً در راستای این هدف دنبال کردیم، قرار گرفتن در لیست وب سایت های مقایسه ای مانند Capterra و G2Crowd و تشویق مشتریان برای شرکت در این نظرسنجی ها است. برای انجام این کار، به سادگی ایمیلی را به مشتریان وفادار لایواستورم می فرستیم و شرکت در این نظر سنجی را به آنها پیشنهاد می دهیم.»

داوو می گوید «این عمل به ساخت برند مان کمک کرده است و ما را برای افرادی که در این وب سایت ها به دنبال جواب هستند، نمایان می سازد. جمع آوری این نظرات، مخصوصاً در مراحل آغازین، راهی برای ساخت اعتبار و خوشنامی است. در ادامه و زمانی که در جایگاه خود هنرپیشه ماهری شدید، نظرات به صورت طبیعی به وجود خواهند آمد.

صفحه1 از613