بسته بندی

بسته بندی (170)

07 تیر 1396

راه‌اندازی واحدهای بسته‌بندی و فرآوری عسل در استان لرستان در اولویت کاری قرار گیرد.

 

به گزارش چاپ و نشر، محمدرضا صفی‌خانی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان لرستان در جلسه کارگروه اقتصادی و تولید استان که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد، اظهار داشت: با توجه به مکاتبه‌ای که سال گذشته صورت گرفت بنا شد بحث خوشه عسل در اولویت کار شرکت  شهرک‌های صنعتی استان قرار بگیرد ولی این اقدام تاکنون عملی انجام نشده است.

وی افزود: مقدار زیادی از تولیدکنندگان عسل نمی‌دانند عسل را برای فرآوری به کجا ببرند و در کجا بسته‌بندی شود؛ بنابراین در راستای خوشه عسل باید اقدامات عملی داشته باشیم و این موضوع در اولویت باشد که واحدهای بسته‌بندی و فرآوری عسل را در استان راه‌اندازی کنیم که پیش‌بینی می‌شود این اقدام امسال در استان به نتیجه برسد.

بختیار رازانی مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان لرستان نیز در این جلسه اظهار داشت: شرکت شهرک‌ها دو وظیفه اساسی دارد که یکی از وظایف آن حمایت از صنایع یا کسب‌وکارهای کوچک است.

وی افزود: در سطح کشور 360 خوشه مطالعه شده که درحال‌توسعه است ولی متأسفانه سهم استان لرستان تنها دو خوشه سنگ، گلیم و جاجیم بوده است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان لرستان عنوان کرد: امسال شناسایی و به‌روزرسانی ظرفیت‌های استان را در دستور کار داریم که امیدواریم از این مطالعه حداقل 16 ظرفیت کسب‌وکار شناسایی شود و بحث خوشه عسل نیز موردمطالعه قرارگرفته است.

وی بابیان اینکه عسل لرستان یکی از باکیفیت‌ترین عسل‌های کشور است و عسل فروشی‌های متعددی در استان وجود دارد  بیان کرد: شرایط تنوعی محصولات عسلی در استان وجود دارد ولی عدم تنوع بسته‌بندی محصولات عسل، رعایت نکات بهداشتی، ضعف اطلاعات و ناتوانی در نظارت و تقلب در بازار عسل می‌تواند از تهدیدات باشد.

رازانی تصریح کرد: در دو ماه آینده به بحث توسعه خوشه عسل ورود می‌کنیم، متولی توسعه خوشه عسل در سطح کشور شرکت شهرک‌های صنعتی است و ایجاد خوشه عسل برنامه‌ای توسعه‌ای است.

 

منبع: شهر فردا

ادامه مطلب...
04 تیر 1396

به گزارش چاپ و نشر؛ زیبایی در بسته بندی مواد غذایی به طور متوسط برای مصرف کننده یکی از ضروریات است به همین دلیل اکثر تولید کنندگان در تلاشند تا برای جذب مشتریان دست به اقدامات لازم بزنند.

 

تاکنون بسته بندی چای های کیسه ای به صورت یک نخ که به مقوایی متصل شده است بود اما این بار یکی از تولید کنندگان این محصولات خلاقیت به کار برده که دیدنی است.

وی در ایده ای جالب که به ذهنش رسیده کیسه هایی که چای خشک در آن قرار می گیرد را به شکل ماهی طراحی کرده است.

 گفتنی است؛ آنها این  ایده را با الهام از طبیعت انجام داده اند تا هنگامی که مصرف کننده کیسه های چای را در لیوان آب می گذارد برایش یادآور طبیعت باشد.

در ادامه با ما همراه باشید تا تصویری از بسته بندی خلاقانه و زیبای چای کیسه ای را ببینید.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

ادامه مطلب...
04 تیر 1396

 راه اندازی کارگاه های بسته بندی در روستاهای چهارمحال و بختیاری مورد توجه قرار می گیرد.

 

به گزارش چاپ و نشر، قاسم سلیمانی دشتکی استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه راه اندازی کارگاه های بسته بندی در روستاهای چهارمحال و بختیاری مورد توجه قرار می گیرد، اظهار داشت: ایجاد اشتغال در روستاهای چهارمحال و بختیاری از مهمترین اهداف سالجاری در این استان است.

وی افزود: توسعه صنایع روستایی و ایجاد کارگاه های بسته بندی در روستاها برای ایجاد اشتغال از مهمترین اهداف در استان چهارمحال و بختیاری است.

استاندار چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: توسعه روستاها و ایجاد اشتغال از مهمترین اهداف سال جاری در این استان است.

وی ادامه داد: بهره گیری از ظرفیت بانک ها برای پرداخت تسهیلات برای ایجاد اشتغال در مناطق روستایی چهارمحال وبختیاری مورد توجه قرار می گیرد.

استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: رونق اقتصادی باید در روستاها ایجاد شود تا از مهاجرت روستائیان به شهرها جلوگیری شود.

منبع: مهر

 

 

ادامه مطلب...
04 تیر 1396

 رئیس اداره فرآورده های غذایی با منشا دامی و دریایی سازمان غذا و دارو با بیان اینکه با معیارهای بسته بندی مطلوب فاصله داریم،گفت: Repack فراورده های لبنی مشروط است.

 

به گزارش چاپ و نشر؛ علی اکبر دادمهر رئیس اداره فرآورده های غذایی با منشا دامی و دریایی سازمان غذا و دارو در خصوص بسته بندی دوباره یا Repack برخی فراورده های لبنی مثل پنیر گفت: این امکان در صورتی مورد تایید است که از بهداشتی، ایمن و سلامت بودن پروسه آن اطمینان حاصل شود.

دادمهر ادامه داد: هرچند در صنعت بسته بندی کشور تغییرات مثبتی ایجاد  شده اما هنوز هم با معیارهای مطلوب فاصله دارد به همین جهت ما از هر اقدامی که به ارتقای این بخش مهم کمک کند استقبال می کنیم.

وی با اشاره به اینکه اگر فرآورده ای لبنی مانند پنیر به عنوان ماده ای اولیه از شرکتی خریداری شود و سپس در خط تولیدی دیگر به قطعات کوچکتر با بسته بندی های مختلف تبدیل شود، تصریح کرد: اداره کل نظارت بر فرآورده های غذایی در صورتی این اقدام را می پذیرد که الزامات فرآیند های حرارتی و میکروب زدایی انجام شده باشد.

رئیس اداره فرآورده های غذایی با منشا دامی و دریایی سازمان غذا و دارو با بیان اینکه پنیر آماده و به اصطلاح رسیده تحت شرایطی خاص می تواند Repack شود، گفت: در این راستا صاحبان کارخانه پیش از آماده کردن خط تولید آن، فرآیند را مشخص کنند و ما نیز پس از بررسی ریسک و عوامل خطر آن روش و بررسی اینکه باکتری ها هیچ گونه خطر آلودگی برای فرآورده ایجاد نمی کنند موضوع را در کمیته بررسی کرده و در صورت موافقت اعضا مجوز لازم را صادر می کنیم.

دادمهر در پایان مطرح کرد: دیدگاه کلان ما تسهیل در کار صنعت و استقبال از فرآیند های خلاقانه و جدید است، حسن مشورت و در میان گذاشتن فرآیندها پیش از آغاز به کار این است که اهالی صنعت نظرات اصلاحی ما را هم می شنوند و دیگر ناچار به هزینه کرد مبالغی دیگر برای اصلاح خطوط نمی شوند.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

ادامه مطلب...
03 تیر 1396

به گزارش چاپ و نشر، طراحی خلاقانه و جالب بسته های مواد غذایی ؛ زیبایی و شکیل بودن بسته های مواد غذایی برای بیشتر مصرف کنندگان از اهمیت بالایی برخوردار است به همین دلیل اکثر تولیدکنندگان به هر نحوی سعی در جذب مشتریان خود دارند.

 

تصاویری که در معرض دید شما کاربران قرار داده ایم ایده هایی بوده اند که در طراحی هر چه زیباتر شدن بسته های مواد غذایی به کار گرفته شده است.

خلاقیت در بسته بندی های موادغذایی مختلف همچون: شیر؛ ماکارونی،شمع، تخم مرغ، یونجه،بستنی و چای کیسه ای به شکل گل در شکل و رنگ های مختلف  است که هر کدام در جعبه های زیبایی گذاشته اند.

 

 در ادامه با ما همراه باشید تا تصاویری از خلاقیت در طرح و بسته بندی مواد غذایی را مشاهده و از دیدن آن لذت ببرید.

منبع: باشگاه خبرنگاران

 

ادامه مطلب...
01 تیر 1396

در اردیبهشت ماه سال جاری یک واحد صنایع تبدیلی در شهرستان آبادان راه اندازی و به بهره برداری رسید.

 

به گزارش چاپ و نشر، سید عباس موسوی مدیر صنایع کشاورزی خوزستان با بیان مطلب فوق اظهار داشت: یک واحد صنایع تبدیلی در زمینه بسته بندی تخم مرغ در شهرستان آبادان با ظرفیت سالانه 6 هزار تن راه اندازی و مورد بهره برداری قرار گرفت.

وی کل سرمایه این طرح را 3 میلیارد و 302 میلیون ریال ذکر نمود و افزود: با راه اندازی این طرح 13 نفر از اهالی منطقه به کار گرفته شدند.

منبع: ایلنا

 

 

ادامه مطلب...
31 خرداد 1396

نام : Ambalaj Dunyasi

زبان : انگلیسی

کشور : ترکیه

موضوع : بسته بندی

 

به گزارش چاپ و نشر، مجله Ambalaj Dunyasi نشریه ای اختصاصی در زمینه صنایع بسته بندی است که در کشور ترکیه به صورت فصلی (هر سه ماه یکبار) در حدود 60 صفحه و با تیراژ 4500 عدد در هر نوبت منتشر می شود. این نشریه در کشور ترکیه برای تمامی شرکت های مرتبط با بسته بندی، سازمان های عمومی به بسته بندی پرداخته اند. موسسات آموزشی و آموزشگاه های چاپ و... ارسال می شود. در شماره ماه می 2016 این نشریه که به نمایشگاه چاپ دوسلدورف آلمان و نمایشگاه 2015 استانبول هم اخصاص دارد. در این شماره ابتدا از قول مدیرمسئول این نشریه سادتین کورکوت به دست اندرکاران بسته بندی ترکیه در سال 2015 با نگاهی تحلیلی به صادرات و واردات در سال 2015 در ترکیه مبادرت ورزید و رشد خوبی را برای آینده اقتصاد ترکیه پیش بینی می کند. این مجله متعلق به انجمن صنایع بسته بندی ترکیه است. در بخش بعدی این شماره از نشریه از آموزش های آکادمیک ترکیه در زمینه بسته بندی مطالبی را ارائه کرد و اشاره ای نیز به نمایشگاه بسته بندی 2015 در کشور ترکیه دارد. در بخش اخبار ASD که مخفف همان انجمن صنایع بسته بندی ترکیه است مطالبی را در مورد دانشجویان این رشته (بسته بندی) آورده است. در همین قسمت درباره همکاری های ASD و kopa مطالبی را با عکس های مرتبط آورده است. در بخش های بعد با نشان دادن عکس های بسته بندی مواد غذایی و آوردن آمارهای بسته بندی در ترکیه اظهار می دارد که بسته بندی در ترکیه در حال رشد است. در انتها یک در مقاله ای با عنوان «نظر اجمالی به حوزه بسته بندی» دارد که بیشتر به بسته بندی همان شرکت ASD می پردازد.

 

مترجم: محمود سمیعی

ادامه مطلب...
31 خرداد 1396

(بخش چهارم)

 مطلبی که در زیر می آید از کتاب «مبانی طراحی در بسته بندی» تالیف مهندس مصطفی امام پور از مرکز مطالعات و پژوهش های لجستیکی است که در هر شماره بخش هایی از آن به حضور خوانندگان عزیز ارایه می شود. امید است بتواند به غنای فرهنگ بسته بندی کشورمان کمک کند.

 

نقش عرضه کنندگان

بسیاری از عرضه کنندگان امکانات، طراحی مخصوص به خود دارند که به وسایل بسته بندی مخصوص خودشان محدود می شود. به ویژه تولیدکنندگان ظروف، امکانات رایانه ای پیچیده ای مانند نرم افزار CAD دارند که نه تنها در فرآیند طراحی به آنها کمک می کنند، بلکه به دستگاه ابزارسازی نیز مرتبط می شود. با اینکه می توان تولیدکنندگان را به عنوان منبع اصلی طراحی در نظر گرفت، ولی طراحی کار آنها نیست. آنها همچون مراکز تخصصی طراحی، منابع برای تحقیق در مورد حوزه های محصول در اختیار دارند و نمی توانند از نگرش راهبردی برای طراحی بسته بندی که در این کتاب مطرح شده است، استفاده کنند. با وجود این، دانش آنان در مورد مواد و فرآیند ناچیز است. تولیدکنندگان را باید در مرحله مفهوم طراحی به کار گرفت؛ بدین ترتیب آنها می توانند از دیدگاه ساخت، طراحی های پیشنهادی را ارزیابی کنند تا در مطالعه آنها نقش مثبتی داشته باشند. تولیدکنندگان می توانند در مورد گزینش مواد و بهترین راه تفسیر و یا اصلاح طراحی جهت صرفه جویی، توصیه هایی ارائه دهند.

مسئولیت نهایی تولید بسته بندی با آنهاست؛ به همین علت مشارکت آنها از اهمیت ویژه ای برخوردار است و نباید نظرات آنها را نادیده گرفت. اما اغلب الزام های تولید به زیان طرح دلخواه در اولویت قرار می گیرند. در چنین مواردی، تولیدکننده باید در مرحله اولیه پروژه طرف مشورت قرار گیرند؛ بدین ترتیب می توان مسیرهای طراحی را کاملا برای آنها تشریح کرد. تولیدکنندگان همیشه پذیرای افکار جدید هستند و اگر به عنوان بخشی از گروه در نظر گرفته شوند، با کمال میل فناوری خود را یک گام به پیش می برند. این اشتباه است که وقتی طراحی به پایان می رسد، از آنها مشورت بگیریم. مشارکت به موقع آنها آثار درخشانی به بار می آورد. تولیدکنندگان می توانند موارد زیر را فراهم آورند:

- کارشناس فرآیند و مواد را معرفی کنند؛

- تغییرات طراحی را برای تسهیل تولید مطرح کنند؛

- جزئیات هزینه ها را ارائه دهند؛

- اطلاعات برنامه ریزی تولید را ارائه دهند.

به هنگام طرح مفاهیم اولیه طراحی، طبیعی است که برای تولیدکنندگان مشکل به وجود آید. در نمای کلی ترسیم، احتمالا الگوهای ناتمام آماده می شوند و تولیدکننده می تواند آنها را ببیند و ارزیابی کند. نقش تولیدکننده برآورد مسایل عملی است که توسط طرح ها به وجود می آید. همچنین در شناسایی مشکلات، پیشنهاد راه حل ها، هزینه یابی بسته بندی بر حسب هزینه تامین ابزار، قیمت قطعات و زمان بندی برنامه ها موثر هستند.

وقتی تولید بسته به تامین ابزار وابسته باشد، مثل مورد تولید بطری با قالب دمشی، برنامه ریزی سالانه تولید، رابطه مستقیمی با نوع ماشین آلات مورد نیاز برای تولید و در نتیجه ابزار لازم پیدا می کند. تامین ابزار، کاری است پرهزینه و ممکن است زمان پیش از شروع طرح را ماه ها افزایش دهد. به منظور غلبه بر مشکلات، همکاری فشرده گروه طراحی با تولیدکنندگان ضروری است. این مورد در یک پروژه پیچیده صحیح است و به دلایل تولیدی ممکن است تعدیل های مفصلی در طراحی صورت گیرد. طراح بسته  در حکم محافظ آن، باید اطمینان داشته باشد که به مختصات طرحی که مورد قبول مشتری بوده است لطمه ای وارد نمی آید؛ همین طور باید نیازهای تولیدکننده را مرتفع کند و در صورت لزوم، طراحی را با آنها وفق دهد.

اگر بخواهیم به تجربه ای بسیار پرارزش دست یابیم، بهتر است بسته ها را در شرایط واقعی به نمایش بگذاریم، نه فقط در قفسه های گروه طراحی یا میز مدیر بازاریابی قرار دهیم. سیمای اصلی بسته که به دقت توسط طراح ساخته شده است، ممکن است اصلا در قفسه های فروشگاه قابل رؤیت نباشد. برای مثال کیسه آرد اغلب تَهِ آن به نمایش گذاشته می شود، زیرا برای توده کردن این کیسه ها در مغازه، آنها را به پشت می خوابانند. خرده فروش احتمالا روش های نمایش خود را تغییر نمی دهد و این وظیفه گروه طراحی است که بفهمد واقعا بسته ها چگونه باید به نمایش گذاشته شوند و سپس در این مورد تصمیم های لازم را اتخاذ کند.

با بررسی و تحقیق از مغازه ها می توان تعیین کرد که احتمالا چه بسته  هایی بالا، پایین و کنار بسته طراحی شده قرار می گیرند و به فروش می رسند. تمامی این بسته ها برای جلب توجه خریدار رقابت می کنند و از آنجا که شناخت کار رقابت بسیار مهم است، تعیین محصولات دیگری که در مجاورت بسته هستند نیز از اهمیت برخوردار است. از دیدگاه طراح سه بعدی، بسته جدید باید نسبت به تمام بسته  های مجاور خود حداکثر جلوه و نما را داشته باشد و تنها با استفاده از شکل، مواد و یا اشکال مختلف بسته می توان به این هدف نایل آمد.

جزئیات بیشتر در مورد تحقیقات باید قبل از طراحی داده شوند. اهمیت بررسی فروشگاه (مشاهده آنچه که واقعا در نقطه فروش اتفاق می افتد) باید مورد تایید قرار گیرد، زیرا این مساله بنیان کار طراحی دقیق محسوب می شود.

از آنجا که تمایز در تمامی مراحل بسته بندی تقدم دارد، طراحی سه بعدی نقش مهمی در موفقیت طراحی بازی می کند. در نظر گرفتن منافع مشتری منجر به عملکرد بهتر بسته نسبت به رقبایش می شود و دلیلی برای خرید بسته در عرصه رقابت با بسته های دیگر فراهم می آورد. انتخاب مواد برای ساختن بسته، بخشی از فرآیند طراحی به شمار می رود و از نظر تضمین موفقیت بسته بسیار مهم است. بسته نباید از نظر تاثیر اندازه مبالغه آمیز باشد، بلکه باید در تمامی جوانب نقش خود را به نحو رضایت بخش ایفا کند. با استفاده از تجسم مورد نیاز محصول، می توان برای محصول یک هویت تجاری منحصر به فرد ایجاد کرد، پیشرو بودن آن را تضمین نمود و ابزار مناسبی برای تبلیغات تهیه کرد که ارزشمندترین راهنما برای خرید محسوب می شود.

 رعایت اصول بسته بندی

با توجه به موارد یاد شده در مباحث عملکرد بسته بندی و ویژگی های یک بسته خوب، می توان اصول اساسی و لازم را که باید در بسته بندی کالاها به طور عمومی و کلی رعایت نمود، به شرح ذیل خلاصه کرد:

1- جلب توجه: بسته باید به گونه ای باشد که خود را به مشتری عرضه نماید و یا به عبارت دیگر مشتری را در خرید خود راغب و مشتاق نماید. نباید فراموش کرد که بسته باید خود را نشان دهد و هر جا که هست، خریدار احتمالی را به طرف خود بکشد.

2- معرفی کالا: بسته بندی باید معرف کالای درونش باشد؛ به طوری که اگر کسی برای اولین بار آن را ببیند، بتواند حدس بزند کالای بسته بندی شده چیست.

3- تمیز و بهداشتی: بسته باید این حس را در بیننده القا کند که تمیز است و محتوای آن سالم و پاکیزه می باشد.

4- ایجاد اعتماد: باید بیننده را قانع کند که بسته بندی مناسبی است و قدرت حفاظت آن، راضی کننده است؛ نه اینکه خریدار احتمالی شک کند که آیا می تواند آن را تا منزل سالم ببرد؟

5- باارزش باشد: بسته بندی باید به ارزش کالا بیافزاید و با قیمت آن متناسب باشد.

6- سهولت برداشتن: به راحتی در دست جای گیرد و در صورتی که بزرگ است، بتوان آن را به راحتی از زمین بلند کرد. فرم و طراحی صحیح و دقیق بسته با توجه به محتویات داخلی آن و با در نظر گرفتن پارامتر حفاظت کالا، در این مورد نقش به سزایی دارد. بسیاری از بسته ها که به صورت اصولی طراحی نمی شوند، حتی با وجود وزن کم ولی با حجم بالا، مشکل برداشتن و حمل دارند.

7- سهولت حمل: در وسایل نقلیه به راحتی جای گیرد و حداقل فضا را اشغال کند و همچنین فرد بتواند تنها و به راحتی آن را حمل کرده و همراه خود ببرد.

8- سهولت گشودن: باز کردن باید به راحتی انجام گیرد. حتی المقدور محتاج کلید و دیگر وسایل نباشد و با دست خالی و بدون مشکل گشوده شود.

9- سهولت نگهداری: اگر محتوای بسته با یک بار مصرف تمام نشود، باید ترتیبی اتخاذ شود که مابقی در همان بسته به راحتی حفاظت و نگهداری گردد و به ظرف دیگری احتیاج نباشد.

10- نمایش: چیدمان کالا در پشت ویترین و درون قفسه مغازه باید به راحتی انجام شود؛ به نحوی که در این چیدمان، عوامل موردنظر تولیدکننده برای معرفی کالا، به راحتی قابل نمایش و معرفی باشد. در این زمینه نشانه ها و جاگیری  آنها روی بسته، اهمیت به سزایی دارد.

11- بهداشت:  بسته بندی باید طوری باشد که کالا را سالم نگه دارد و رعایت مسائل بهداشتی، به طور کامل در آن انجام شده باشد.

12- حفاظت: اگر کالا در اثر فشار و یا تکان در هنگام حمل و انبار کردن معیوب و ضایع گردد، بسته بندی باید توان نگهداری و جلوگیری از این تخریب را داشته باشد. بسته بندی باید توانایی نگهداری هرچه طولانی تر کالا در حالت اولیه را داشته باشد.

13- انبارداری: کالا مدتی که در انبار کارخانه یا نزد واسطه های فروش می ماند، باید به وسیله اصول صحیح بسته بندی به راحتی قابل نگهداری باشد.

14- دستورالعمل ها: نام، قیمت و به طول کلی علایم و نشانه های بسته بندی باید طوری باشد که بتوان به وسیله چاپ و یا برچسب روی بسته الصاق نمود.

15- رنگ و طرح: ترکیب رنگ، طرح و نقش بندی باید با رعایت طرز فکر و سلیقه خریدار احتمالی معین گردد.

16- تبلیغات شکل و ظاهر کالا باید در تبلیغات کالا نشان داده شود و در بسته بندی باید رعایت سهولت کاربرد تبلیغ مدنظر گرفته شود.

 

 

 

ادامه مطلب...
29 خرداد 1396

بسته بندی امروزه نقش بسزایی در ایجاد ارزش افزوده در محصولات تولیدی داشته و در اقتصاد مقاومتی بسیار موثر بوده و به افزایش بازارهای مصرف و توسعه پایدار کمک می کند.

 

به گزارش چاپ و نشر، حمیدرضا خانپور مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین در بازدید از شرکت بسته بندی پیکره با اعلام این مطلب افزود: در راستای ارتقاء کیفیت محصولات صنایع کوچک  و  متوسط ، توسعه بازار، نگهداری محصول و برنامه اقتصاد مقاومتی در خوشه بسته بندی این شرکت پس از مطالعاتی که صورت گرفته جهت رفع حلقه مفقوده با استفاده از پتانسیل شرکت‌های فعال بسته بندی استان نسبت به ایجاد مرکز تحقیق و توسعه بسته بندی اقدام نماید.

وی هدف از راه اندازی این مرکز را بهبود مستمر فضای کسب و کار، نهادینه کردن جایگاه تحقیق و توسعه و عنوان یک ضرورت ملی، انتقال و تسهیم دانش و تجربه، ایجاد زمینه لازم جهت شکل گیری ارتباط دانشگاه‎ها و مراکز و تقویت روابط بین بنگاه‌های تولیدی، صنعتی و صادراتی با مراکز آموزش و پژوهش عنوان کرد.

مدیر عامل شرکت شهرک‎های صنعتی استان از عضویت 217 واحد تولیدی استان در بخش بسته بندی خبر داد و گفت: از این تعداد 73 73 درصد از این واحدهلای فاعل در حوزه پلاستیک فعالیت داشته که سهم واحدهای خرد و کوچک 78 درصد می باشد که زمینه اشتغال 7 هزار و 104 نفر و سرمایه گذاری دو هزار و 400 میلیارد ریال را در استان فراهم نموده است.

خانپور ارزش کالاهای صادراتی توسط واحدهای فعال حوزه بسته بندی در استان را 222 میلیارد ریال عنوان کرد.

رئیس هیئت مدیره شرکت شهرکهای صنعتی استان تصریح کرد: توجه به صنعت بسته بندی می تواند ضمن کمک به واحدهای فعال در این حوزه کمک شایانی به واحدهای صنعتی دیگر نماید.

 

منبع: مهر

ادامه مطلب...
27 خرداد 1396

شهرستان میامی که در کنار شهرستان همجوار خود، شاهرود، قطب کشاورزی استان سمنان به شمار می رود، باتولید محصولات شاخص و دارا بودن رتبه دوم کشوری در تولید آفتابگردان دیم، نیازمند صنایع بسته بندی است.

 

به گزارش چاپ و نشر، محصولاتی چون پسته، آفتابگردان ،عدس، فلفل، دانه های روغنی وآجیلی و گیاهان داروئی از شاخص ترین تولیدات کشاورزی میامی به شمارمی رود و کیفیت آن ها زبانزد است امابه علت نبود کارخانه و یا کارگاه های بسته بندی در این منطقه، تاکنون برندسازی محصولات این شهرستان امکان پذیر نشده است.

یکی ازکشاورزان بخش کالپوش میامی دراین باره گفت: سالانه بیشترین حبوبات دربخش کالپوش تولیدمی شودولی از آنجایی که کارخانه ای برای بسته بندی محصولات وجود ندارد، تولیدات خودرابه شهرهای مجاورعرضه می کنیم؛ وجود چنین کارخانه ای درشهرستان ضرورت دارد و می تواند بسیاری ازمشکلات این بخش را رفع کند.

غلامحسین وزیری بااشاره به کاشت آفتابگردان درکالپوش گفت: آفتابگردان دیم دربخش کالپوش به صورت انبوه تولید می شود و از این رونیازمند توجه بیشتری از سوی مسوولان است.

محمداصغری یکی دیگر ازکشاورزان میامی هم با اشاره به تولید محصولات متنوع در این شهرستان، افزود: شهرستان میامی ازمرکزاستان فاصله دارد و عرضه محصولات در دیگر شهرستان ها هزینه زیادی را بابت کرایه حمل بار بر دوش کشاورزان می گذارد.

وی ادامه داد: وجود صنایع بسته بندی در شرق استان علاوه برایجاد اشتغال و کاهش بیکاری، در کم کردن هزینه ها برای کشاورزان هم موثر است.

مدیرجهادکشاوزی میامی با تاکید بر اهمیت وجود کارخانه بسته بندی درمیامی گفت: استقراراین صنعت نیازمندسرمایه گذارانی است که علاوه بر خرید محصولات، بسته بندی وعرضه آن ها را نیز بر عهده داشته باشند.

علی اصغر محمدی اضافه کرد: صنایع بسته بندی زنجیره نهایی تولید است و می تواند برندی برای شهرستان باشد وآینده مناسبی برای این محصولات درمیامی به همراه داشته باشد اما این خلاء در شرق استان کاملا محسوس است.

وی ابراز داشت: باوجود350هکتارباغ پسته باروردرمنطقه کلاته های شرقی، وجود کارخانه فرآوری نخستین نیاز منطقه است.

وی با اشاره به کشت 2هزار500هکتارحبوبات دربخش کالپوش افزود: وجود یک کارخانه بسته بندی زودبازده علاوه بر افزایش اشتغال، فروش وپخش بی واسطه محصولات کشاورزی در بازارمصرف را هم در پی دارد.

محمدی به تولید محصولات باغی درمیامی هم اشاره ای داشت و گفت: نیاز است یک واحد سرداخانه ای هم در مرکز شهرستان ساخته شود تا بتوان محصولات تولیدی را برای مدت بیشتری نگه داری کرد.

عضوشورای شهرمیامی نیز افزود: محصولات کشاورزی نقش مهمی در اقتصاد میامی دارد، اما به سبب نبود صنایع فرآوری و بسته‌بندی، اغلب این محصولات توسط واسطه‌ها با قیمت ناچیز خریداری می‌شود.

عباسعلی اصغری اضافه کرد: متاسفانه این محصولات در شهرستان های دیگر فرآوری و به اسم آنها به مصرف داخلی رسیده و یا صادر می‌شود.

فرماندارمیامی هم در این باره گفت: در این راستا تاکنون چهار نشست باسرمایه گذاران درسال های 95 و 96 برگزارشده است.

محمد مهدی کریمی ادامه داد: راه اندازی کارخانه بسته بندی باتولید انبوه محصولات، یکی از دغدغه های مدیران شهرستان بوده و در اولویت قراردارد؛ زنجیره تولید محصولات کشاورزی درمیامی بااتصال حلقه صنایع بسته بندی کامل خواهد شد ونیازمند اقدامات موثری است.

شهرستان میامی بابرخورداری ازآب وهوای مساعدو منابع آبی فراوان و خاک حاصل خیز یکی از قطب های تولید محصولات راهبردی مانند گندم، جو، چغندرقندو دیگر محصولات در استان سمنان می باشد.

سه هزار هکتار باغ های شهرستان میامی بیشتر به کشت انواع میوه های سردسیری مانند زردآلو اختصاص دارد ،بطوریکه سالانه بالغ بر 2هزارتن زردآلو از این باغ ها برداشت می شود.

 

منبع: ایرنا

ادامه مطلب...
صفحه1 از13