بسته بندی

بسته بندی (277)

24 مهر 1396

عوامل استودیوی Back Bone Branding که از برگزیدگان مهمترین جوایز جهانی در زمینه طراحی بسته بندی از جمله جایزه طلایPenta award هستند برای برگزاری کارگاهی در دومین دو سالانه طراحان بسته بندی به ایران سفر کردند؛ این گروه که از ۱۷ مهرماه وارد ایران شدند به کاشان، ابیانه و اصفهان سفر کردند، سری هم به مرقد مطهر امام خمینی زدند و خودشان می‌گویند که جذب فرهنگ ایران زمین شده‌اند.

 

استفان آذریان- موسس و مدیر خلاقیت، استفان آوانسیان- برند استراتژیست، الیزا ماخاصیان- گرافیست، کریستین خلوشیان مدیر هنری و مری سرگسیان مدیر روابط عمومی و تیم Back Bone Branding هستند که بعد از سفر یک هفته‌ای خود  ۲۴ مهرماه ایران را ترک و به کشورشان ارمنستان بر می‌گردند.

استفان آوانسیان- برند استراتژیست درباره سفر این تیم به ایران گفت: با سفر به ایران تحت تاثیر قرار گرفتیم زیرا نیروهای خوبی در این کشور در حوزه بسته‌بندی فعالیت می‌کنند. فکر نمی‌کردیم که کارهای ما که در ارمنستان انجام شده، تا این اندازه در ایران مورد استقبال قرار بگیرد. انتظار نداشتیم بسته‌ها و فعالیت‌های جدی‌ای در سایزهای متفاوت در ایران ببینیم. از طرفی جای خوشحالی است که مرکزی با عنوان «مدرسه ویژه» نسل جدید را در این زمینه پشتیبانی می‌کند تا به مرحله خوبی برسند.

او ادامه داد: بسته‌بندی‌های طراحی شده در ایران ما را تحت تاثیر قرار داد. از طرفی برنامه‌های انجام شده در «مدرسه ویژه» تنها به تهران محدود نشده و در شهرهای دیگر ایران در حال فعالیت هستند. در این مدتی که با صاحبان استودیوها و طراحان در ارتباط بودیم، متوجه شدیم که چه کارهای خوب و بزرگی در حوزه بسته‌بندی انجام می‌شود و ایران در این زمینه پتانسیل بالایی دارد. به عقیده من این رویکرد، آینده بزرگی را خواهد داشت، گرچه معتقدم مسیر طولانی در پیش است.

آوانسیان اضافه کرد: زمانی که از ما دعوت شد تا برای دو سالانه بسته‌بندی به ایران بیاییم، خوشحال شدیم زیرا از نظر فرهنگی شباهت‌های بسیاری بین ایران و ارمنستان وجود دارد اما در کنار آن دو مسئله مهم نیز وجود دارد. یکی  آنکه بسته‌بندی‌ها در کشورها تاثیر زیادی در فروش محصولات دارند و از طرف دیگر می‌تواند تاثیرات مطلوبی نیز  در زندگی خریدارها داشته باشد. بسته بندی کیفیت محصولات را بالا می‌برد و این موضوع سبب می‌شود تاثیرات خوبی در آینده افراد داشته باشد.

این عضو تیم Back Bone Branding افزود: این بستر کمک می‌کند به جای آنکه هر فرد برای محصولات خود بسته‌ای را طراحی کند رویکرد بسته‌بندی تغییر پیدا کند. تا چند سال پیش، بسته بندی  در ارمنستان نیز مهم نبود و افراد به چسباندن یک برچسب اکتفا می‌کردند اما امروزه فرآینده بسته‌بندی مهم شده و مورد توجه قرار گرفته است. حتی می‌توان گفت بسته‌بندی آنچنان تاثیری روی تولیدکننده گذاشته که از مرزهای ایروان هم فراتر رفته زیرا تولید کنندگان متوجه تاثیر بسته‌بندی در کسب و کار خود شده‌اند. مطمئن هستم بسته‌بندی این امکان را می‌دهد تا ایران نیز جای خود را در سطح بین‌المللی پیدا کرده و وارد بازار خارجی شود.

او همچنین درباره اینکه چه اندازه موفقیت تیم Back Bone Branding را مدیون روانشناسی مخاطب هستند، اظهارکرد: روانشناسی مخاطب اهمیت زیادی دارد زیرا وقتی طراحی را شروع می‌کنیم، فقط زیبایی صِرف مد نظر نیست بلکه باید به همه ویژگی‌های بسته‌بندی توجه شود. امروزه مصرف‌کنندگان به بسته‌بندی، به ویژه برای بسته‌بندی مواد غذایی اهمیت قائل هستند و ترجیح می‌دهند از مواد غذایی که بسته‌بندی‌ ارگانیک دارد، استفاده کنند. زیرا تغذیه سالم یکی از دغدغه‌های بزر گ مردم است. اینکه یک محصول سالم خودش را نشان دهد، امر بزرگی است به همین دلیل این وظیفه ماست که پیام غذای سالم را از طریق بسته‌بندی به مخاطب ارسال کنیم.

آوانسیان گفت: برندینگ امروزه یک وعده به مشتری می‌دهد و این مهم است که ما این وعده را با چه تصویری به مخاطب ارائه دهیم. حتی در مقطعی مهم است که ما جوانان را به اهمیت در سلامتی خود ترغیب کنیم، پس بسته‌بندی می‌تواند به عنوان یک مسئله اجتماعی نیز مطرح شود. حتی نسل گذشته علاقه به نوستالژیک‌ها دارند و باید با این دسته از افراد اجتماع با مقوله دیگری صحبت کنیم.

این عضو تیم Back Bone Branding درباره طراحی بسته بندی صنایع دستی در ایران نیز بیان کرد: ما نیز در ارمنستان با مشکل بسته‌بندی صنایع دستی روبرو بودیم که دولت در این زمینه وارد عمل شد، همه تولیدکنندگان را جمع کرد و با آنها در این زمینه صحبت کرد، زیرا بزرگترین صنعت ارمنستان توریسم است. در سفر به ایران وقتی با فعالیت‌های مدرسه‌ ویژه در زمینه بسته بندی آشنا شدیم، متوجه شدیم که این کار نباید حتما از طریق نهادهای دولتی انجام شود و کار یک شخص نیست اما به هر حال یکی باید این برنامه را شروع کند.

آوانسیان اضافه کرد: مطمئنا افرادی که صنایع دستی تولید می‌کنند با طراحان بسته بندی آشنا نیستند و شناختی از آنها ندارند که در این زمینه ضعف وجود دارد. می‌توان بسته‌بندی صنایع دستی را در پروژه‌های دانشجویی نیز برگزار کرد یا حتی مراسمی ترتیب داد تا تولیدکنندگان صنایع دستی با طراحان بسته‌بندی آشنا شوند. صنایع دستی و هنرهای سنتی ایران سابقه زیادی دارد و این هنرها تا کنون روال عادی خودش را داشته است. بهتر است طراحان و تولیدکنندگان با یکدیگر ارتباط برقرار کنند تا ضعف‌های موجود در این زمینه برطرف شود.

استفان آذریان- موسس و مدیر خلاقیت تیم Back Bone Branding نیز درباره تجربه سفر به ایران و برگزاری کارگاه در دو سالانه بسته بندی گفت: با سفر به ایران شرایطی فراهم شد تا با طراحان و تیم‌های طراحی بسته‌بندی آشنا شویم و با آنها ارتباط بگیریم. مطمئنم این تبادل گفت‌وگوها و تجربه‌ها تاثیر خوبی در صنعت بسته بندی نسل بعد خواهد داشت. سال‌های زیادی است که با ایران در ارتباط هستم و حدود دوازده بار است که به این کشور سفر کرده‌ام. کتاب‌های ایرانی زیادی خوانده‌ام و هر بار که به ایران سفر می‌کنم متوجه می‌شوم بسته‌بندی رشد چشمگیری داشته اما این بار شاهد تفاوت بیشتری در این باره نسبت به دوره‌های گذشته بوده‌ام.

او ادامه داد: اگر دقت کرده‌ باشید رویدادها و مسابقاتی که در سطوح مختلف در دنیا برگزار می‌شود، نشان می‌دهد که بسته‌بندی از اهمیت بالایی برخوردار است. اهمیت این موضوع موجب می‌شود تا وظیفه‌ای که ما در این حوزه داریم را به شکل بهتری انجام دهیم. زیرا این امر یکی از روش‌های رشد فرهنگی است که ما می‌توانیم در آن تاثیرگذار باشیم. من مطمئنم ایران آینده خوبی در این زمینه خواهد داشت.

خلوشیان- مدیر هنری این تیم نیز درباره بسته‌بندی در حوزه صنایع دستی ایران توضیح داد: در سفری که به اصفهان داشتیم متوجه بسته‌بندی صنایع دستی شدیم. صنایع  دستی ایران برای ما جذابیت بسیاری داشت اما زمانی که به مرحله بسته‌بندی می‌رسید، ارتباط ما با یک اثرهنری قطع می‌شد و آن بسته‌بندی‌ای که در شأن هنر دست باشد را نمی‌دیدیم. قطعا وقتی مشتری یک هنر دستی را می‌خرد، توقع دارد که این هنر در بسته‌بندی در خوری ارائه شود. طراحان بسته‌بندی در این زمینه مسئولیت بزرگی را بر عهده دارند و باید به عنوان یک مسئول اجتماعی و فرهنگی در این زمینه تغییر ایجاد کنند و به عبارتی شأن فرهنگی یک کشور را حفظ کنند.

او در باره ویژگی‌هایی که به بین‌المللی کردن تیم آنها کمک کرده است، بیان کرد: ما بعد از گرفتن  سفارش از هر کشوری درباره فرهنگ آن کشور نیز تحقیقات انجام می‌دهیم زیرا معتقدیم یک طراح باید بین‌المللی فکر کند و تحقیقی که در این زمینه انجام می‌شود مسیر درست را به ما نشان می‌دهد. ایران فرهنگ قوی‌ دارد اما نمی‌توانند ایده‌های خود را شکل دهند. بین‌المللی کردن فکر و بعد از آن طراحی کردن یکی از نقاط قوت تیم ماست.

مدیر هنری تیم Back Bone Branding درباره سفر به ایران و تاثیر بازدیدهایی آنها از شهرها و بناهای تاریخی ایران در کارهایشان گفت: با اینکه برای نخستین بار به ایران سفر کرده‌ام اما برای اولین بار نیست که با فرهنگ ایران آشنا می‌شوم. مدیر تیم ما ریشه‌های ایرانی دارد و کتاب‌های ایرانی زیادی خوانده است. همچنین در کارهایمان از عناصر فرهنگ ایرانی نیز استفاده کرده‌ایم. با این حال تجربه دیدن بناهای تاریخی تاثیر زیادی روی طراحی ما خواهد گذاشت و این تاثیر در پروژه بعدی خودش را نشان می‌دهد.

الیزا ماخاصیان- گرافیست تیم  نیز در این باره بیان کرد: این طور نیست که با دیدن یک عنصر خاص آن را به پروژه بعدی اضافه کنیم بلکه آنچه یک طراح از یک بنای تاریخی می‌تواند بگیرد، الهام‌بخشی است. احساسات ما نیز در طراحی بعدی خودش را نشان می‌دهد و جدا از طراحی نیست.

این گرافیست ارمنی گفت: زمانی که طراحان جهانی را می‌بینید و در فستیوال‌های مختلف طراحی شرکت می‌کنید، فکر خود را با یک موج خاص سازگار می‌کنید و دیگر از خودتان نمی‌پرسید این طراحی درست یا اشتباه است و سعی می‌کنید عضوی از یک جامعه حرفه‌ای و بزر گ شوید. ما نیز از اول به عنوان طراحان مستقل شروع به کار کردیم و قدم به قدم خودمان را با جامعه جهانی تطبیق دادیم و فاصله‌مان را با استانداردهای دنیا کم کردیم.

 

منبع: ایسنا

ادامه مطلب...
22 مهر 1396

 

کارگاه «بسته بندی خلاق» در حاشیه سومین روز برپایی نمایشگاه بین المللی چاپ، بسته بندی و فرآوری به همت انجمن علمی صنعت چاپ در شهر آفتاب برگزار شد.

 

یه گزارش چاپ و نشر، بسته بندی و فرآوری، این کارگاه توسط دکتر بهنام زنگی و مهندس پرستو خلیلی ظهر روز شنبه 22 مهر ماه، میزبان بازدیدکنندگان بود.

 این سمینار با هدف ارائه راهکارهایی برای افزایش خلاقیت و نوآوری در میان اهالی چاپ، همچنین نقش آن در ارتقای بازاریابی به عنوان یکی از راهکارهای کلیدی فروش بیشتر برگزار می شود.

 

نمایشگاه بین المللی چاپ، بسته بندی و فرآوری با همکاری نمایشگاه دوسلدورف آلمان و مشارکت و حضور نمایشگاه interpack بزرگترین نمایشگاه چاپ و بسته بندی جهان و drupa بزرگترین نمایشگاه صنعت چاپ جهان در فضایی به وسعت 15 هزارمتر مربع و با حضور 150شرکت داخلی و خارجی تا یکشنبه 23 مهر ماه از ساعت 10 تا 18 در شهر آفتاب برپا است.

ادامه مطلب...
22 مهر 1396

 

بازار جهانی بسته‌بندی غذا و نوشیدنی بهداشتی در سال‌های ۲۰۱۷-۲۰۲۱ با نرخ رشد تقریبی سالانه ۶ درصدی مواجه خواهد بود. در این میان بسته‌بندی مقوایی شیر و سایر نوشیدنی‌ها تقریبا یک چهارم سهم درآمد این بازار جهانی را خواهند داشت.

 

مریم ‌رضوانی- پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین: بازار جهانی بسته‌بندی مواد غذایی و نوشیدنی بهداشتی جهانی در سال‌های ۲۰۱۷-۲۰۲۱ احتمالا با نرخ رشد تقریبی سالانه (CAGR) 6 درصدی مواجه خواهد بود. این برآوردها بر اساس یک گزارش تحقیقاتی جدید از اطلاعات بازار و شرکت مشاوره اطلاعات بازار آینده (FMI) انجام شده است.

بر اساس این گزارش، تأکید بر حفظ ایمنی مواد غذایی و نوشیدنی در طول زنجیره تامین و ارتقای سرمایه‌گذاری توسط تولیدکنندگان در سطح جهانی و تاکید بر حفظ بهداشت در حال افزایش است.

سازمان‌های نظارتی از سراسر جهان، به منظور اطمینان از ایمنی محصول، اصلاحیه‌ها و دستورالعمل‌های ایمنی مواد غذایی و نوشیدنی را تدوین کردند. FDA ایالات متحده در سال ۲۰۱۶ مجموعه جدیدی از دستورالعمل‌ها را تحت قوانین FSMA منتشر کرد. این دستورالعمل‌ها بر ایمنی محصولات غذایی و نوشیدنی در حین حمل‌و‌نقل تمرکز دارد. با افزایش میزان تطبیق با این دستور‌العمل‌ها  تقاضا برای فراورده‌های غذایی و نوشیدنی با بسته بندی بهداشتی نیز افزایش می‌یابد.

بسته بندی کارتی در صدر مصرف قرار دارد

بسته‌بندی‌های بخش‌های پراهمیت مواد غذایی و نوشیدنی شامل کارتن، فلز، پلاستیک سخت، پلاستیک انعطاف‌پذیر، شیشه و است. در میان اینها، تقاضا برای بسته‌بندی مقوایی در حال حاضر بالاترین میزان درخواست را در میان مصرف‌کنندگان نهایی دارد.

بر اساس این گزارش، سفارش بسته‌بندی غذا و نوشیدنی مقوایی با تقسیم درآمد تقریبا ۳۴ درصدی و بر اساس نوع بسته‌بندی انجام می‌گیرد، بنابراین تقاضا برای بسته‌بندی‌های کاغذی در محصولات نهایی صنعت غذا و نوشیدنی با قیمت پایین و دسترسی آسان افزایش یافته است.

 

بخش‌های کلیدی بسته‌بندی غذا و نوشیدنی بر اساس نوع محصول شامل بسته‌بندی شیر و دیگر کارتن‌های آشامیدنی، فنجان‌ها و ظروف مایع باریک، ظروف غذای تاشو، سینی‌ها و انواع دیگر محصولات است. در میان این موارد، بسته‌بندی مقوایی شیر و سایر نوشیدنی‌ها تقریبا یک چهارم سهم درآمد در بازار جهانی را تشکیل می‌دهد.

 

 

 

 

 

ادامه مطلب...
19 مهر 1396

مدیر کل استاندارد استان البرز گفت: 10 واحد فرآوری و بسته بندی طی ماه گذشته در این استان مورد بازرسی فنی قرار گرفتند.

 

فتانه شکرالهی افزود: کارشناسان این اداره کل درج تاریخ تولید(با استناد به بسته های بزرگ) بر روی محصول و انقضا بر روی محصول را پایش ، ارزیابی و کنترل کردند.

وی با اشاره به اجباری بودن استاندارد این فرآورده کشاورزی اظهار کرد: براساس ضوابط و الزامات اجرای استاندارد در خصوص محصولات اجباری مغایرتی در این بازرسی وجود نداشته است.

وی خاطرنشان کرد: رعایت ویژگی های استانداردهای اجباری مشمول پیگرد قانونی و ابطال پروانه کاربرد علامت استاندارد خواهد بود.

شکرالهی افزود: کاربرد علامت استاندارد ایران نشانگر تعهد تولید کننده به رعایت ضوابط ، موازین و استمرار انطباق مشخصات کالا با استاندارد ملی است.

وی گفت: طبق قانون تولید ، توزیع و فروش کالاهای مشمول استاندارد اجباری با کیفیت پایین تر از استاندارد یا بدون علامت استاندارد ایران ممنوع است.

 

منبع: ایرنا

ادامه مطلب...
18 مهر 1396

 

گرایش به بسته‌بندی انعطاف‌پذیر به دلایل مختلف از جمله کاهش هزینه تولید، راحتی مصرف کننده و در مقابل استفاده از بسته بندی‌های سخت مانند فنجان و بطری در صنعت نوشیدنی در حال افزایش است.

 

نظرسنجی‌ها از فعالان صنعت نوشیدنی در جهان نشان می‌دهد که گرایش به بسته‌بندی انعطاف پذیر در مقابل بسته بندی‌های پلاستیکی سخت رو به افزایش است.

بسته بندی پلاستیکی سخت شامل فنجان‌ها، بطری‌ها، قوطی‌ها و موادی از این دست است اما بسته‌بندی انعطاف پذیر از کاغذ، پلاستیک نرم آلومینیوم یا هر ترکیبی از این مواد تهیه می‌شود وکه قابل انعطاف است.

در نظرسنجی‌های انجام شده دست کم ۵ دلیل برای گرایش به بسته بندی انعطاف پذیر ذکر شده است:

۴۹ درصد فعالان صنعت نوشیدنی می‌گویند به دلیل کاهش هزینه تولید از بسته بندی انعطاف‌پذیر استفاده می‌کنند.

۴۵ درصد گفته‌اند مشتریان و مصرف کنندگان با بسته بندی انعطاف پذیر راحت‌تر هستند.

۴۵ درصد گفته‌اند حمل و نقل بسته‌بندی انعطاف پذیر راحت تر است.

۳۹ درصد گفته‌اند این بسته بندی با سبک زندگی مصرف کنندگان هماهنگ‌تر است.

۳۷ درصد هم گفته‌اند استفاده از این نوع بسته بندی تاثیر{منفی} محیط را بر کسب  و کار آنها کاهش می‌دهد.

 

منبع: پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین

ادامه مطلب...
17 مهر 1396

 

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گفت: محصولات کشاورزی با بسته بندی های استاندارد صادر می‌شود.محمد عباسی با اعلام این خبر افزود: این طرح از پانزدهم آبان ماه اجرایی می‌شود.

 

به گزارش چاپ و نشر، محمد عباسی، گفت: هدف از اجرای این طرح را ارتقای سطح کیفی محصولات کشاورزی، جلوگیری از صادرات کالاهای نامرغوب و غیر استاندارد و حفظ کیفیت کالا عنوان کرد.عباسی افزود: در این شاخص، 22 قلم کالای محصولات کشاورزی اعم از انواع میوه، تره بار، سبزی و صیفی تعریف شده است. معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان افزود: با اجرای این طرح تمام محصولات کشاورزی با کانتینر یخچالی حمل می‌شود تا در کشور مقصد کیفیت محصول حفظ شود.عباسی شاخص های و ضوابط بسته بندی میوه و تره بار صادراتی را که می بایست صادر کنندگان به آن توجه داشته باشند به شرح ذیل اعلام نمود:1- بسته بندی سیب درختی(در کارتن با شانه و ضربه گیر دو ردیف تا 9 کیلو گرم، سه ردیف تا 15 کیلوگرم، چهار ردیفه درجه یک تا 18 کیلوگرم ؛ در کارتن در بسته بندی 3 کیلوگرم (سیب درختی، زیر 120 گرم درجه یک))2- بسته بندی انار ( کارتن یا سبد یک ردیفه با شانه یا فوم یا دو ردیف تا 10 کیلوگرم)3- بسته بندی کیوی( در کارتن یا سبد یک ردیفه با شانه 3 تا 4 کیلوگرم؛ در سبد فله تا 10 کیلوگرم؛  در کارتن یا سبد 1.5 تا 2 کیلوگرم بدون شانه)4-بسته بندی لیمو شیرین ( در کارتن و سبد یک یا دو ردیفه با شانه تا 10 کیلوگرم؛ در کارتن و سبد فله حداکثر 10 کیلو گرم)5- بسته بندی لیمو ترش ( در کارتن صادراتی تا 15 کیلو گرم)6- بسته بندی پرتقال ( در کارتن یا سبد صادراتی تا 8 کیلوگرم؛ در کارتن یا سبد صادراتی تا 15 کیلوگرم)7- بسته بندی زردآلود، گیلاس، آلبالو، هلو، شلیل، آلو و سایر میوه های تازه هسته ای ( در کارتن یا سبد از 500 گرم تا 6 کیلوگرم)8- بسته بندی گل کلم، کلم، کاهو سالادی (آیس برگ) ( کاهوی سالادی در سبد یا کارتن یک ردیفه ( تا 8 کیلوگرم)؛  انواع کلم یا گل کلم در سبد یا کارتن تا 12 کیلوگرم؛ انواع کلم در کیسه توری تا 15 کیلوگرم)9- بسته بندی کاهو رسمی و کاهوچینی ( در سبد 12 تا 16 کیلوگرم) 10- بسته بندی سیب زمینی و پیاز ( کارتن تا 15 کیلوگرم؛ کیسه توری تا 25 کیلوگرم)11- بسته بندی هندوانه( کارتن یک ردیفه تا 18 کیلوگرم؛ سبد یک ردیفه تا 18 کیلوگرم؛ باکس چوبی حداکثر تا 1000 کیلوگرم؛ به صورت فله ای در کانتینر یخچالدار)12- بسته بندی انواع خربزه ( کارتن یک ردیفه تا 16 کیلوگرم؛ سبد یک ردیفه تا 16 کیلوگرم)13- بسته بندی انواع فلفل دلمه (سبد یا کارتن یک یا دو ردیفه حداکثر 10 کیلوگرم)14- بسته بندی خیار، کدو و بادمجان( کارتن یا سبد تا 15 کیلوگرم)15- بسته بندی گوجه فرنگی (سبد یا کارتن تا 10 کیلوگرم)16- بسته بندی کرفس و تره فرنگی (سبد یا کارتن تا 12 کیلوگرم)17- بسته بندی سیر ( سبد، کارتن، جعبه چوبی یا کیسه توری تا 10 کیلوگرم)18- بسته بندی انگور( در سبد یا کارتن حداکثر تا 8 کیلوگرم)19- بسته بندی خرمالو ( سبد یا کارتن حداکثر تا 5 کیلوگرم)20- بسته بندی به و گلابی ( کارتن و سبد یک یا دو ردیفه حداکثر تا 10 کیلوگرم)21- بسته بندی فلفل ریز و بامیه (سبد یا کارتن حداکثر تا 10 کیلوگرم)22- بسته بندی کلم بروکلی (در یخدان تا 8 کیلوگرم خالص و 11 کیلوگرم ناخالص)

 

منبع: صبح ساحل

ادامه مطلب...
17 مهر 1396

 

نامور مطلق از تاکید رئیس سازمان میراث فرهنگی بر تقویت بحث بسته‌بندی در صنایع‌دستی خبر داد.

 

تأکید مدیران میراث فرهنگی بر تقویت بحث بسته‌بندی در صنایع‌دستی کشوربه گزارش خبرنگار حوزه میراث و گردشگری گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ نخستین نشست مشترک فعالان صنایع دستی با فعالان بسته‌بندی کشور امروز در سالن فجر برگزار شد.

میرزالو مدیر کل اداره حمایت از تولید معاونت صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، اظهار داشت: هم اکنون یکی از سیاست‌هایی که از طرف مدیریت سازمان میراث فرهنگی به ما ابلاغ شده، موضوع تجاری‌سازی صنایع دستی و بسته بندی این محصولات است.

مدیر کل اداره حمایت از تولید معاونت صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی گفت: یکی از برنامه‌هایی که فکر می‌کنیم باید در حوزه بسته‌بندی صنایع دستی انجام دهیم، رسیدن به شخصیت سازی در حوزه بسته بندی صنایع دستی است.

میرزالو ادامه داد: امروزه ۳۰۰ هزار نفر در حوزه صنایع دستی از ما مجوز دریافت کرده‌اند. ما در آینده تسهیلات ارزان قیمتی را در اختیار هنرمندانی قرار می‌دهیم که قسمتی از محصولات خود را به حوزه بسته بندی اختصاص داده‌اند، قرار بدهیم.

وی تصریح کرد: در آینده شاهد برگزاری نمایشگاه خصوصی برای کارگاه‌هایی که محصولات خود را با بسته‌بندی ارائه می‌دهند، خواهیم بود.

مدیر کل اداره حمایت از تولید معاونت صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی خاطرنشان کرد: ممکن است استفاده از بسته‌بندی در نمایشگاه‌های صنایع دستی اجباری شود.

همچنین؛ بهمن نامور مطلق معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در بخش دیگری از این نشست گفت: ما برای تقویت بسته‌بندی در حوزه صنایع دستی اخیرا جلسه‌ای با هیئت‌های چینی در کویت داشتیم و مباحثی را برای تعامل بین ایران و چین در این زمینه مطرح کردیم.

وی ضمن ابراز امیدواری از تداوم برگزاری نشست‌های مشترک فعالان صنایع دستی با فعالان بسته‌بندی کشور، خاطرنشان کرد: علی‌اصغر مونسان معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی تأکید زیادی بر تقویت بحث بسته‌بندی در صنایع‌دستی دارد.

همچنین؛ پویا محمودیان مدیر کل اداره صادرات معاونت صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی در بخش دیگری از نخستین نشست مشترک فعالان صنایع دستی با فعالان بسته بندی کشور، گفت: بسته‌بندی‌های هنری صنایع دستی امروزه خیلی رایج شده است.

وی افزود: ما در بیست و هفتمین نمایشگاه صنایع دستی، کمبود بسته بندی های تجاری مناسب را احساس کردیم. امسال در نمایشگاه بیست و هشتم حدود ۴۰ غرفه با۲۰ درصد تخفیف به افرادی که بسته بندی مناسبی داشتند، واگذار شد و قطعا در سالهای آینده این تعداد بیشتر می‌شود.

مدیرکل اداره صادرات معاونت صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی خاطرنشان کرد: فکر کنم در آینده افرادی می‌توانند در نمایشگاه های ما شرکت کنند که کالاهایشان بسته بندی مناسب داشته باشد.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

ادامه مطلب...
16 مهر 1396

 

دبیر انجمن تولیدکنندگان آب‌های معدنی و آشامیدنی از افت ۴۰ درصدی تولید آب بسته‌بندی و عدم افزایش قیمت محصولات تولیدی طی شش ماهه دوم سال جاری خبر داد.

 

پیمان فروهر، با اشاره به اینکه همواره در شش ماهه دوم امسال تولید و فروش آب‌های بسته‌بندی از جمله معدنی و آشامیدنی با افت مواجه می‌شود، گفت: بنابر محاسبات انجام شده پس از آنکه وارد شش ماهه دوم سال می‌شویم به دلیل کاهش دما با کاهش ۴۰ درصدی تولید و فروش آب بسته‌بندی روبه رو خواهیم شد.

وی ادامه داد: سالانه به میزان یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون لیتر آب بسته‌بندی در ایران تولید می‌شود که حدود ۸۰۰ میلیون لیتر آن مربوط به شش ماهه اول سال و ۵۰۰ میلیون لیتر مربوط به شش ماهه دوم سال است.

دبیر انجمن تولیدکنندگان آب‌های معدنی و آشامیدنی همچنین در پاسخ به اینکه آیا قیمت آب بسته‌بندی در نیمه دوم سال با تغییر قیمتی مواجه خواهد بود یا خیر؟ اعلام کرد: هیچگونه تغییر قیمتی در ارتباط با محصولات آب بسته‌بندی تا پایان سال جاری نخواهیم داشت.

فروهر همچنین در مورد اینکه چه تدابیری باید اندیشیده شود تا تولید آب بسته‌بندی طی شش ماهه دوم سال با چنین کاهشی روبرو نشود، اظهار کرد: این مساله مربوط به تمامی کشورهایی است که تولید و فروش آب در آن‌ها به دو بخش نیمه اول و نیمه دوم سال تقسیم می‌شود، بنابراین تنها عامل اثرگذار در رابطه با جلوگیری از کاهش مصرف آب بسته‌بندی در یک کشور مقوله فرهنگی است و باید به این سمت حرکت کنیم که مردم از مزایای استفاده از آب بسته‌بندی اعم از آشامیدنی و معدنی مطلع باشند.

وی همچنین در خصوص تعلیق اجرای مصوبه حذف درج برچسب قیمت کالا توسط وزیر صنعت، معدن و تجارت بیان کرد: انجمن تولیدکنندگان آب‌های معدنی و آشامیدنی ایران همواره از اجرای طرح مذکور و آن‌چه مشابه آن در دنیا تلقی می‌شود حمایت کرده و معتقد است که سود نهایی اجرای آن متوجه مصرف کننده نهایی است؛ بنابراین در همین راستا طی سال‌های اخیر انجمن آب‌های معدنی و آشامیدنی پیشنهاد خود را مبنی بر اجرای آزمایشی این طرح با صنعت بسته بندی آب به سازمان حمایت ارائه کرده و از آن‌جا که تنها سه درصد جمعیت کشور مصرف کننده این محصولات هستند، لذا شکست فرضی اجرای طرح حذف درج برچسب قیمت کالا خللی در سبد و سفره مردم که شامل کالاهای اساسی است وارد نمی‌کند.

 

منبع: ایسنا

ادامه مطلب...
15 مهر 1396

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از توجه ویژه این وزارتخانه به بسته بندی و صادرات زعفران خبر داد.

 

به گزارش چاپ و نشر، علی ربیعی پنجشنبه شب در جمع خبرنگاران در شهرستان زاوه اظهار کرد: کاری که در حوزه زعفران درحال انجام است این که برندسازی با نام و نشان تجاری خود ایران این محصول صادر شود.

وی افزود: متاسفانه محصول زعفران به صورت فله به کشور اسپانیا فرستاده شده و آنجا بسته بندی می شود که بسته بندی زعفران در خراسان رضوی و جنوبی آغاز شده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: کار دیگری که در این حوزه در حال انجام است صنایع جانبی زعفران خصوصا روی صنعت بسته بندی در حال فعالیت هستیم وبرای انجام این مهم حتی کارشناس بین المللی را به ایران دعوت کردیم.

ربیعی گفت: استاندار سازی زعفران را دنبال شده تا در کنار کیفیت، استاندارهای لازم را نیز برای عرضه زعفران داشته باشیم.

وی بیان کرد: متاسفانه تجار سنتی ما نتوانستند به بازارهای جدید دنیا متصل شوند وبه روش سنتی صاردات فله زعفران اقدام می کردند که یکی از برنامه های ما توجه به حوزه صادرات این محصول است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: یکی از برنامه های توسعه اشتغال در خراسان رضوی موضوع زعفران است و آماده ایم در حوزه صنایع قبل و بعد کشت زعفران حمایت لازم را انجام دهیم.

ربیعی تاکید کرد: امسال خراسان رضوی جزو استان های نمونه است که ۲۰ میلیارد تومان برای مشاغل خانگی دراین استان پرداخت خواهیم کرد که با همکاری جهاد دانشگاهی انجا می شود.

وی اظهارکرد: وام پرداختی برای مشاغل خانگی از ۵ میلیون به ۲۰ میلیون تومان افزایش یافته است.

 

منبع: مهر

ادامه مطلب...
13 مهر 1396

رئیس اتاق اصناف مرکز استان مرکزی از شناسایی و پلمپ کارگاه غیر مجاز تولید برنج تقلبی در شهرستان اراک خبر داد.

 

به گزارش چاپ و نشر؛ جمشید زند رئیس اتاق اصناف مرکز استان مرکز اراک؛ گفت: در بازرسی که با همکاری اتحادیه و اداره نظارت بر اماکن عمومی انجام شد، کارگاه غیر مجاز تولید برنج تقلبی در اراک شناسایی و پلمب شد.

زند با اشاره به اینکه صاحب کارگاه یکی از کسبه فروشنده برنج در اراک بود، اظهار کرد: این کارگاه غیرمجاز بسته‌بندی برنج های تقلبی در یکی از محله‌های شهر اراک، برنج های خارجی را در کیسه های برنج ایرانی بسته بندی و به فروش می رساند.

وی با بیان اینکه بیش از یک تُن برنج در این بازرسی کشف شد، گفت: تمامی مواد غذایی تولید شده، توقیف و پرونده تخلفات تشکیل شده بلافاصله به مراجع قضایی ارسال شد.

وی خاطرنشان کرد: شهروندان در صورت مشاهده موارد مشابه موضوع را از طریق سامانه ۳۸۲۰ به بازرسان اتاق اصناف اطلاع دهند.

 

منبع: شبکه اطلاع رسانی راه دانا

ادامه مطلب...
صفحه1 از20