بهره‌برداری از طرح فرآوری و بسته‌بندی خرما در بیستون

طرح فرآوری و بسته بندی خرما با ظرفیت یک هزار تن و اشتغالزایی ۱۵ نفر روز دوشنبه به مناسبت هفته جهاد کشاورزی با حضور مسئولان در شهرک صنعتی بیستون به بهره برداری رسید.

به گزارش چاپ و نشر به نقل از ایرنا، در این مراسم که فرماندار کرمانشاه و مدیر جهاد کشاورزی این شهرستان نیز حضور داشتند، مدیر حوزه ریاست سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه، به تشریح اهداف اجرای این طرح پرداخت و گفت: این طرح با سه میلیارد تومان اعتبار شامل ۲ میلیارد تومان آورده مجری و یک میلیارد تومان تسهیلات آماده بهره برداری شده است.

کریمی زند با اشاره به اینکه این واحد تولیدی و فراوری خرما دارای سردخانه نگهداری محصول می‌باشد، تصریح کرد: ظرفیت سردخانه این واحد ۳۰۰ تن است.

وی با اشاره به اهمیت صنایع تبدیلی کشاورزی به عنوان حلقه اصلی زنجیره تولید، گفت: صنایع تبدیلی کشاورزی نقش اساسی در کاهش ضایعات محصول دارد و همچنین با امکان سازی عرضه تدریجی محصول در طول سال نقش بسزایی در کاهش قیمت ها دارد.

کریمی زند اظهار داشت: صنایع تبدیلی باعث ایجاد ارزش افزوده و پایداری تولید را در پی دارد.

وی گفت: سالانه در استان کرمانشاه یک هزار و ۵۰۰ تن خرما تولید می‌شود و اجرای چنین طرح‌هایی می‌تواند درآمد اقتصادی را برای استان بوجود آورد.

استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت در مجموع ۹۹۵ هزار هکتار زمین زراعی دارد و سالانه چهار میلیون و ۲۰۰ هزار تون انواع محصولات کشاورزی در استان تولید می شود.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)