سوغات قزوین نیازمند کمک صنعت بسته‌بندی است

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری قزوین گفت: با توجه به اینکه زمان زیادی از قدمت شیرینی‌های سنتی قزوین می‌گذرد اما شیرینی سنتی قزوین هنوز با بسته‎‌بندی قدیمی توزیع می‌شود که یکی از خلأهایی است که وجود داشته و باعث کاهش استقبال از آن می‌شود.

به گزارش چاپ و نشر به نقل از فارس از قزوین، مرتضی علیخانی مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری قزوین در نشست راهبردی خوشه شیرینی سنتی استان که صبح امروز در دفتر معاونت امور اقتصادی برگزار شد، اظهار کرد: موضوع خوشه شیرینی مسئله‌ای جدی است که با یک یا دو جلسه نمی‌توان تصمیم‌گیری کرد بلکه باید جلسات به‌صورت مستمر برگزار شود و ازاین‌رو ادارات افراد ثابتی را برای شرکت در این کارگروه معرفی کنند.

وی افزود: استان قزوین در بحث شیرینی موقعیت خوبی را دارا است اما استفاده مناسبی در این حوزه صورت نگرفته و باید چنین کارگروه‎‌هایی زودتر اتفاق بیفتد.

علیخانی خاطرنشان کرد: کار اصلی خوشه‌های صنعتی تجمیع تولیدات شیرینی سنتی است چراکه برای تبدیل‌شدن به برند این اقدام لازم است و ازاین‌رو روند تولید محصولات باید مدرن شود.

وی یادآور شد: با توجه به اینکه زمان زیادی از قدمت شیرینی‌های سنتی قزوین می‌گذرد اما شیرینی سنتی قزوین هنوز با بسته‎‌بندی قدیمی توزیع می‌شود که یکی از خلأهایی است که وجود داشته و باعث کاهش استقبال از آن می‌شود.

این مسئول اضافه کرد: که در بسیاری از محصولات دیگری که تولید می‌شود ازجمله سوهان قم هر روز شاهد تنوع در بسته‌بندی هستیم.

علیخانی اضافه کرد: استان قزوین نتوانسته از موقعیت جغرافیایی خود در راستای ظرفیت تولید شیرینی سنتی استفاده کند بنابراین لازم است تا شرکت شهرک‌های صنعتی، شهرداری و میراث فرهنگی پیگیری‌های مستمری را در این زمینه داشته باشند تا به نتایج بهتری دست‌یابیم.

وی اعلام کرد: لازم است تا شیرینی‌جات سنتی قزوین به‌عنوان سوغات شهر به گردشگران معرفی شود و البته حمایت دستگاه‌های مرتبط را نیز لازم دارد.

علیخانی افزود: پیش‌ازاین شاهد نام‌گذاری میدانی با نام غریب‌کش و با المانی نامناسب بودیم که حواشی زیادی را نیز به دنبال داشت بنابراین می‌توان یکی از میادین یا خیابان‌های قزوین به نام و با المان باقلوا که قطعاً اقدام بهتری خواهد بود لحاظ کرد.

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استان در پایان گفت: یکی از اتفاقات خوب و مهم، تأسیس شهرک شیرینی است که محلی خوبی هم برای آن در نظر گرفته‌شده و اجرایی شدن آن می‌تواند تأثیر خوبی در صادرات نیز داشته باشد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)