معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز:

بسته بندی جدید برای ارتقا صادرات

به گزارش چاپ و نشر به نقل ازالبرز فردا، بسته بندی دام و طیور گرید بندی می شود معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرزگفت: توسعه و نوسازی کشتارگاه ها این امکان را فراهم می کند تا محصولی با کیفیت بالا برای مصرف داخلی و صادرات بتوان عرضه کرد.

به گزارش البرز فردا، جهانگیر شاهمرادی در حاشیه بازدید شبانه از روند کار یک واحد صنعتی کشتار دام در قالب ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان با اشاره به اهمیت سلامت جامعه، بیان کرد: البرز دارای ۶ کشتارگاه طیور است که می توان با نوسازی و استفاده از تکنولوژی نوین صنعتی کشتار با استانداردی جهانی انجام داد تا زمینه صادرات آن فراهم باشد.

شاهمرادی ضمن تشکر وقدر دانی از مدیر کل دامپزشکی و سر پرست امور شعب بانک ملی استان البرز گفت: همراهی همکاری بانکها و بخش خصوصی می تواند زمینه ساز اشتغال و توسعه صادرات در عرصه های مختلف باشد که محصولات گوشتی از جمله دام و طیور یکی از آنها است.

وی در ادامه گفت: در این نشست راهکارهای ارتقای کیفیت شیوه کشتار و چگونگی نگهداری بهتر برای عرضه محصولی باکیفیت مورد بررسی قرارگرفت.

شاهمرادی تصریح کرد: استفاده از تکنولوژی نوین برای تخلیه امعا و احشا مرغ باعث می شود که وزن آن ۳ درصد کاهش داشته به همین منظور در بسته بندی صورت گرفته مشخص می شود که از چه شیوه ای برای کشتار استفاده شده واین نوع بسته بندی دارای چه گریدی می باشد.

وی گفت: ضروریست بعد از گرید بندی با همکاری اتحادیه در شیوه قیمت گذاری محصول ارائه شده بازنگری لازم صورت گیرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز اظهار داشت: مقرر شد کمیته کارشناسی ظرف مدت ۱۰ روز تشکیل شده تا امکانات مورد نیاز خطوط تولید و محل تسهیلات پرداختی مشخص شود و به استاندار البرز گزارشی در این خصوص ارائه گردد.

بیشتر بدانید:

ضعف در حوزه تکنولوژی بسته‌بندی سد راه صادارت کشور

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در شنبه, 04 آبان 1398 ساعت 12:03
  • اندازه قلم