دبیر کمیسیون صنایع مجلس مجلس مطرح کرد؛

لزوم توجه جدی به بسته بندی در صادرات

دبیر کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی گفت: توجه به کیفیت کالا و صنعت بسته بندی و نیز ذائقه مشتریان در صادرات کالای ایرانی رمز حضور موفق در بازارهای جهانی است.


به گزارش چاپ ونشر/  سیده حمیده زرآبادی روز پنجشنبه در آئین تجلیل از صادرکنندگان نمونه استان قزوین در سازمان صنعت قزوین برگزار شد اظهارداشت: موانع صادرات در دو بخش داخلی و خارجی موجب می شود تا تولیدکننده برای تداوم کار دلسرد شود لذا در مجلس پیگیر هستیم تا این موانع شناسایی و برطرف شود.

نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در داخل کشور بالا بودن هزینه های حمل و نقل کالا، مالیات و عوارض مختلفی که از تولیدکننده دریافت می شود به افزایش هزینه تولید منجر شده و این کار در کنار بی توجهی به صنعت بسته بندی شرایط رقابت در بازارهای جهانی را سخت کرده است.

زرآبادی بیان کرد: برای صادرکننده هم آنقدر قوانین و مانع ایجاد کرده ایم که شرایط بدتر شده و بجای تسهیل در کار دست و پای تولیدکننده و صادرکننده را بسته ایم وانتظار کارهای بزرگ داریم.

دبیر کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی یادآورشد: در بخش بین المللی هم محدود بودن تعداد کالا و کشورهای هدف برای ما مشکل سازاست در حالی که با نگاه کارشناسی و رصد بازارها می توانیم به صادرات بیشتری فکر کنیم.

توجه به بسته بندی و ذائقه مشتریان خارجی جدی گرفته شود

زرآبادی گفت: از تولیدکنندگان انتظار می رود به صنعت بسته بندی و نیز ذائقه مشتری هم فکر کنند و برای آن برنامه داشته باشند و با شناسایی بازارهای جدید هدف برای افزایش میزان صادرات خود اقدام کنند.

وی اضافه کرد: در بازاریابی محصول و کشورها هم خوب عمل نمی کنیم به همین دلیل سهم بسیار ناچیزی از صادرات جهانی را به خود اختصاص داده ایم.

نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: بخشی از مشکلات هم ناشی از مدیریت های ناکارآمد در بخش دولتی است اما صادرکنندگان نمونه بدرستی مشکلات و ضعف ها را شناخته اند و با برنامه ریزی درست به هدف رسیده اند که باید از این تجربه و دیدگاه کارشناسی استفاده کنیم.

وی تصریح کرد: برای قطع وابستگی نفتی نیازمند توسعه صادرات و حمایت جدی از تولیدکنندگان و صادرکنندگان هستیم و در این مسیر برای همکاری با صنعتگران در مجلس اعلام آمادگی می کنیم.

در این مراسم از ۴ صادرکننده نمونه کشوری و ۳۰ صادرکننده برتر استانی تجلیل شد.

 

 

مهر

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در یکشنبه, 21 آذر 1395 ساعت 05:21
  • اندازه قلم