با پیشرفت‌های جدید در بسته‌بندی نوشیدنی آشنا شوید

تکنولوژی‌های جدید فرصتی است برای برندها تا تجربه‌ای جدید را در دستان مصرف‌کننده‌ها قرار دهند، تجربه‌ای که آن‌ها را شگفت‌زده کند، بازتاب ارزش‌های برند باشد و دلیلی به دست آن‌ها بدهد تا محصول را به دوستانشان معرفی کنند.

 

به گزارش چاپ و نشر، جوهرها، لاک‌ها و طرح‌های گرافیکی، نخستین عناصری از یک نوشیدنی هستند که به چشم مصرف کننده می‌آیند و این فرصت برقراری ارتباط با مخاطب را به برند می‌دهند. با گذشت زمان، مصرف‌کننده‌ها هر چه بیشتر به دنبال تنوع در ظاهر و باطن نوشیدنی‌ها می‌گردند. از طرفی برندها به دنبال این هستند که در شلوغی بازار اندکی بیشتر به چشم بیایند؛ بنا بر این هر چه بیشتر دست به دامان سر و شکل قوطی‌ها و بطری‌ها و جوهرها و پوشش‌های جدید می‌روند.

به گفته‌ی ران اسکاتلسکی، مدیر بازاریابی شرکت بسته‌بندی نوشیدنی کراون در فیلادلفیا، “هدف اصلی هر بسته‌ای، محافظت از محصول و تسهیل مصرف آن، ارتقاء کارایی و عمر محصول در حمل و نقل تا رسیدن به دست مصرف‌کننده است. اما با نگاه به مصرف‌کننده‌ها، عناصر روی این بسته‌ها فرصت بسیار مغتنمی‌فراهم می‌کنند تا تاثیر اولیه‌ برند بر مخاطب به بهترین و مثبت‌ترین شکل اتفاق بیفتد و به نوعی، موجب تعامل برند با مصرف‌کننده می‌شوند. در بسیاری موارد، ظاهر بسته‌بندی و حسی که به مخاطب منتقل می‌کند به طور مستقیم بر تصمیم مصرف‌کننده برای خرید محصول تأثیر می‌گذارد.”

با افزایش میل بازار نوشیدنی به تأثیرگذاری بیشتر، اهالی این صنعت بیش از گذشته به تأثیر بسته‌بندی پی می‌برند. اسکاتلسکی می‌گوید: مصرف‌کننده‌ امروزی به دنبال برندی است که از زدن حرف جدید نترسد. به همین دلیل است که یک بسته‌بندی جذاب در این بازار رقابتی اهمیت ویژه‌ای پیدا می‌کند. بسته‌بندی‌ که بتواند در قفسه‌ فروشگاه به چشم بیاید. از طرفی نباید نقش بسته‌بندی‌های جذاب را در بازارهای ویژه (نیش-مارکت‌ها) نادیده گرفت.”

پوشش سطح یک قوطی نوشیدنی می‌تواند داستان برند را برای بیننده بازگو کند. استفاده از مواد و طراحی‌های جدید و حسی که با لمس سطح قوطی به مصرف‌کننده دست می‌دهد، به تجربه‌ی مشتری معنای بیشتری خواهد داد. البته در دنیای دیجیتال امروزی، این تجربه صرفاً به تماس مستقیم با محصول محدود نمی‌شود.

تکنولوژی جوهرها و لاک‌های مدرن در آینده این امکان را فراهم می‌آورند که بسته‌بندی به یک محتوای ویدیویی تبدیل شود و این امر جذابیت ویژه‌ای برای کودکان، نوجوانان و حتی جوانان خواهد داشت. مالکین برند باید این موقعیت را در آغوش بکشند!

این فرصتی است برای برندها تا تجربه‌ای جدید را در دستان مصرف‌کننده‌ها قرار دهند، تجربه‌ای که آن‌ها را شگفت‌زده کند، بازتاب ارزش‌های برند باشد و دلیلی به دست آن‌ها بدهد تا محصول را به دوستانشان معرفی کنند.

به گفته‌ی آرتور چالز کلارک، نویسنده‌ی معروف “پیشرفت مناسب در تکنولوژی جادو می‌کند!” و پیشرفت تکنولوژی جوهرهای ترموکرومیک این جادو را به بسته بندی نوشیدنی‌ها کشانده است. جوهرهای ترموکرومیک زمانی ناشناخته بودند اما زمانی کارکرد خود را نشان دادند که برند کورزلایت برای نشان دادن دمای مناسب نوشدن ماءالشعیرهای خود، روی بسته‌بندی‌هایش از آن استفاده کرد. این روزها جوهرهای ترموکرومیک این قابلیت را دارند که به وقت سرد شدن تغییر رنگ بدهند. این تغییر رنگ هشداری است به مشتری که کدام نوشیدنی موجود در قفسه یا یخچال فروشگاه برای نوشیدن مناسب‌تر است. در واقع نوعی تضمین است که با انتخاب این قوطی (در حالت تغییر رنگ پس از سرد شدن)، نوشیدنی گرم نصیبتان نمی‌شود! تخقیقات نشان داده که دو سوم مصرف‌کننده‌ها، به وقت مواجهه با نوشیدنی گرم و سرد در فروشگاه‌ها، بدون توجه به برند، نوشیدنی سرد را انتخاب می‌کنند.

و اما در گام بعدی، پیشرفت جوهرهای بسته‌بندی به متخصصین کمک می‌کند تا پس از نوشیده شدن نوشیدنی و گرم شدن مجدد قوطی، با تغییر رنگ، پیامی‌را روی بسته‌های برای مصرف‌کننده آشکار کنند که می‌تواند متن، کد یا بازی باشد. این نخستین باری است که مصرف‌کننده باید نوشیدنی را بنوشد تا از پیام باخبر شود!

 

منبع: پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)