سال 2016، سیزده میلیارد بطری آب در آمریکا فروخته شد؛

سودآوری بی‌سابقه آب بسته‌بندی در صنعت نوشیدنی آمریکا

تولید آب بسته بندی در صنعت نوشیدنی آمریکا به بخش پر رونقی تبدیل شده است؛ به طوری که این بخش در سال ۲۰۱۶ با رشد ۹ درصدی به اوج سود آوری و فروش خود در طول تاریخ صنعت نوشیدنی رسید.

 

به گزارش چاپ و نشر، در سال ۲۰۱۶ تولید آب بسته بندی در صنعت نوشیدنی آمریکا با رشد قابل توجهی روبرو شد و به بزرگ‌ترین حجم در طول تاریخ این صنعت در آمریکا رسید.

بر پایه آمارهای موجود در سال ۲۰۱۶ مصرف بطری آب از ۱۱میلیارد و ۸۰۰ میلیون بطری به ۱۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون بطری آب در سال رسید و رشدی در حدود ۹ درصد را تجربه کرد.

به طور کلی صنعت آب بسته بندی در آمریکا به استثناء سال‌های ۲۰۰۸ و ۲۰۰۹ هر سال افزایش تولید را تجربه کرده است. این روند رو به رشد از سال ۲۰۱۰ به بعد یعنی از زمان افزایش مصرف آب معدنی و آشامیدنی در آمریکا ملموس‌تر شده است.

در سال ۲۰۱۶ سرانه مصرف آب معدنی در آمریکا به ۳۹ گالن رسید در حالی که سرانه مصرف نوشابه در آمریکا به ۳۸٫۵ گالن کاهش یافت و همین موضوع در رونق صنعت آب بسته بندی در آمریکا تاثیر مستقیم داشت.

در اواسط قرن پیش یعنی بین ده‌های ۵۰ و ۶۰ و حتی ۷۰ میلادی سرانه مصرف نوشابه‌های گاز دار در آمریکا ۵۰ گالن بود. مایکل سی بلاس یکی از فعالان صنعت آب معدنی در آمریکا می‌گوید که تغییر کمی‌و کیفی آب‌های بسته بندی معدنی بر رونق این صنعت و  افزایش فروش آن تاثیر مستقیم و انکار ناپذیری داشته است.

پژوهش‌ها نشان می‌دهد که افزایش نگرانی درباره سلامت و رشد روند سلات محور در صنعت نوشیدنی و غذا و کاهش استفاده از نوشیدنی‌های شکر دار و گاز دار در ‌‌نهایت بر روی رونق صنعت بطری آب مععدنی در آمریکا تاثیر مستقیم داشته است.

در میان انواع آب‌های بسته‌بندی شده، بطری‌های آب تک نفره رونق و فروش بیشتری در آمریکا داشته است به طوری که ۸. ۶ میلیارد بطری آب معدنی به فروش رفته در بازار آمریکا در سال ۲۰۱۶ به این دسته تعلق دارد. البته سایر دسته‌ها مانند بطری‌های با حجم بزرگ‌تر هم در سال ۲۰۱۶ افزایش فروش مناسبی را تجربه کرده‌اند. پیش بینی می‌شود این روند رو به رشد در سال‌های آتی هم ادامه پیدا کند.

 

منبع: پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)