سرپرست دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان شمالی:

خراسان شمالی آماده همکاری در زمینه ایجاد صنایع تبدیلی محصولات کشاورزی با ترکیه است

سرپرست دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان شمالی گفت: این استان آماده همکاری در زمینه ایجاد صنایع تبدیلی و فرآوری و بسته بندی محصولات کشاورزی با ترکیه است.

 

مهدی عابدی در جلسه مشترک اعضای هیات تجاری و سرمایه گذاری کشور ترکیه با تجار و بازرگانان خراسان شمالی با بیان اینکه این استان ظرفیت های خوبی در حوزه صنعت، معدن وکشاورزی دارد، گفت: ظرفیت تولید محصولات کشاورزی استان به میزان تولید یک میلیون و 500 هزارتن در سال است.

سرپرست دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان شمالیافزود: این درحالی است که عمده این محصولات کشاورزی به صورت خام به بازار عرضه می شود و دراین راستا می طلبد با فرصت های که دراستان وجود دارد زمینه سرمایه گذاری ترکیه در بخش صنایع تبدیلی، فرآوری و بسته بندی این محصولات و تبدیل آنها برای جلوگیری از خام فروشی فراهم شود.

عابدی تصریح کرد: همچنین خراسان شمالی توانمندی های بالقوه ای در بخش گردشگری با وجود ظرفیت های مناسب در زمینه میراث فرهنگی و تاریخی و دیگرجاذبه ها دارد.

وی یاد آور شد: این ظرفیت ها نیز می تواند شرایط وفرصت های بسیار مناسبی را برای حضور گردشگران ترک در کشور فراهم کند.

سرپرست دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان شمالی خاطرنشان کرد: با وجود این همه قابلیت در استان، خراسان شمالی آمادگی دارد که به نحو احسن با این هیات و سایر هیات هایی که از ترکیه دراستان حضور دارند همکاری لازم را داشته باشد.

 

منبع: فارس

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)