صنعت بسته بندي ارزش مي آفريند

رئيس انجمن بازاريابي و مدرس دانشگاه گفت: بسته‏‎بندي يک صنعت بسيار پيچيده، علمي، مهم و ارزش آفرين است.

 

به گزارش چاپ و نشر به نقل از خبرگزاري صداوسيما؛  پرويز درگي با اشاره به اين که سرعت پيشرفت علم بازاريابي به ويژه صنعت بسته بندي امروز در دنيا بسيار زياد است بر ضرورت توجه به اين حوزه در کشور تاکيد کرد.

وي اظهارداشت: صنعت بسته بندي ايران طي سال هاي اخير رشد خوبي داشته ولي هنوز با استانداردهاي جهاني فاصله زيادي دارد.

رئيس انجمن بازاريابي و مدرس دانشگاه گفت: صنعت بسته بندي در جهان از رشد و توسعه روز افزوني برخوردار است به گونه اي که هرروز همگان شاهد نوآوري جديدي در اين صنعت هستند.

وي افزود: بسته بندي علاوه بر وظيفه سالم نگه داشتن محصول با بهره گيري از جنبه هاي مختلف ارتباطي مانند رنگ، مواد، اندازه و موارد مشابه ديگر در ايجاد و گسترش ارتباطات اثربخش با مشتريان و همچنين جلب و نگهداري آنها در رسيدن به اهداف بنگاه هاي اقتصادي همچون فروش بيشتر و رضايت مشتريان عمل مي کند.

درگي بيان کرد : در شرايطي رقابتي امروز فقط بالا بودن کيفيت براي جلب مشتري کفايت نمي کند چون تعداد رقباي داخلي و خارجي همواره در حال افزايش است.

وي گفت: در دنياي رقابتي بنگاه هاي اقتصادي از جنبه هاي مختلف و ابزارهاي گوناگون به ويژه بسته بندي براي برقراري ارتباط دو جانبه و تعاملي با مشتريان استفاده مي کنند تا علاوه بر جذب مشتري بتوانند در نگهداري آنان و افزايش سهم شرکت درسبد خريد مشتري موفق باشند.

رئيس انجمن بازاريابي و مدرس دانشگاه در بخش ديگري از سخنان خود گفت: رويکرد خيلي از توليدکنندگان داخلي هنوز توليد محوري است نه بازار محوري چرا که عمده مديران اين واحد ها مهندس هستند و توليد را اصل و اساس مي دانند.

وي حرکت اقتصاد از توليد محوري به بازار محوري را در کشور بسيار مهم دانست و افزود: توليد با سنجش نياز بازار اعم از داخلي و خارجي بايد به سمت تامين نيازها هدايت شود.

درگي افزود : براي تقويت بازاريابي بايد بازارسنجي و نيازسنجي قوي در بازار و توليد مملکت حاکم شود چرا که در اقتصاد بازار محور هنر بازاريابي بسيار اهميت دارد.

وي با تاکيد بر سرمايه گذاري جدي در بحث تحقيقات بازار گفت: اين مهم نخستين گام جهت راه‌اندازي و توسعه کسب‌وکار ها در حوزه هاي مختلف است.

رئيس انجمن بازاريابي و مدرس دانشگاه افزود: هدف اصلي انجام تحقيقات بازار جمع آوري اطلاعات مورد نياز براي ارتقا کسب و کار، ايجاد نوآوري، شناخت نياز و اندازه بازار و غيره است.

 

وي يادآورشد: با اطلاعات دقيق از بازار و با کمک تجربه مي‌توان تصوير شفاف‌تري از بازار را در اختيار توليدکنندگان قرار داد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)