شرکت چاپ طلای ارومیه، یکی از شرکت‌های سرآمد حوزه بسته‌بندی است

صنعت بسته‌بندی بیشترین سهم مصرف فویل‌های آلومینیومی در جهان را دارد. این صنعت در ایران طی سال‌های گذشته با رشد خوبی همراه بوده است. واحدهای تولیدکننده انواع لفاف‌های غذایی و دارویی درصنعت بسته‌بندی و در میان انواع واحدهای مصرف‌کننده فویل آلومینیومی از بیشترین اهمیت برخوردار هستند و شرکت چاپ طلای ارومیه، یکی از شرکت‌های سرآمد این حوزه به‌شمار می‌رود.

به گزارش چاپ ونشر به نقل  از فلز آنلاین با توجه به بررسی‌های به‌عمل آمده، صنعت بسته‌بندی در سطح جهان و به‌طور میانگین با سهم حدود 46 درصدی از کل مصرف فویل آلومینیومی، بیشترین سهم از مصرف این محصول را در اختیار دارد. پس از آن، صنایع الکتریکی با مجموع سهم 39 درصدی و صنعت ساختمان‌سازی با سهم تقریبا 15 درصدی به ترتیب در مکان‌های دوم و سوم قرار می‌گیرند و از دیگر از صنایع مهم مصرف‌کننده این محصول محسوب می‌شوند. نمودار 1، روند رشد ظرفیت صنایع بسته‌بندی مصرف‌کننده فویل آلومینیومی در ایران را نمایش می‌دهد. این ظرفیت شامل واحدهای تولیدکننده انواع ظروف یکبار مصرف آلومینیومی، واحدهای تولیدکننده انواع درب‌پوش‌های فویل آلومینیومی و انواع لفاف‌های غذایی و دارویی می‌شود. در این میان، واحدهای تولیدکننده لفاف‌های غذایی و دارویی، به‌دلیل ماهیت خود عموما ظرفیت‌های بیشتری نسبت به سایر واحدها دارند و از همین رو، از مهم‌ترین مصرف‌کنندگان فویل‌های آلومینیومی در صنعت بسته‌بندی محسوب می‌شوند.

 از شاخص‌ترین مصرف‌کنندگان فویل‌های آلومینیومی در صنعت بسته‌بندی ایران، شرکت چاپ طلای ارومیه به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین و اولین تولیدکنندگان لفاف‌های غذایی تولید شده از فویل‌های آلومینیومی است. این شرکت در سال 1379 هجری شمسی تأسیس شد و فعالیت خود را به‌عنوان اولین تولیدکننده لفاف‌های آبمیوه از چند سال پس از آن آغاز کرد. این شرکت به‌واسطه کیفیت برتر و خدمات و سرویس‌دهی مناسب موفق به کسب تندیس‌های طلایی مدیریت جامع کیفیت از سی و پنجمین کمیته بین‌المللی رهبری و پرستیژ تجاری بروکسل و همچنین تندیس طلایی برتری تولیدات، خدمات و سرویس‌دهی از سوی سی و پنجمین جایزه بین‌المللی تجارت جهانی مادرید (اسپانیا) شد. بنا به اطلاعات وزارت صنعت، معدن و تجارت، این شرکت بهره‌برداری از ظرفیت تولید انواع لفاف‌های غذایی لمینت شده را از اواخر سال 1386 با ظرفیت 10 هزار تن آغاز کرد.

محصولات این شرکت در 4 دسته مختلف لفاف‌های سه‌لایه، دولایه، تک‌لایه و فویل دوخت‌پذیر تقسیم‌بندی می‌شود. لفاف بسته‌بندی با ساختار سه‌لایه، جهت بسته‌بندی انواع آبمیوه‌ها یا ساشه‌های غذایی یا سایر مصارف مشابه مورد مصرف قرار می‌گیرد. ساختار لفاف‌های سه‌لایه غالبا شامل لایه‌های پلی‌استر، فویل آلومینیوم و فیلم پلی‌اتیلن می‌شود. ترکیب خواص این سه‌لایه موجب می‌شود نفوذ‌پذیری لفاف بسته‌بندی در برابر نور، رطوبت، اکسیژن و هوا به حداقل ممکن کاهش یافته و محصول بسته‌بندی شده ماندگاری طولانی‌تری داشته باشد. در ضمن این ساختار برای سایر مایعات پاستوریزه نیز مناسب و قابل مصرف است.

ساختار لفاف‌های دولایه تولیدی این شرکت را عموما لایه‌های پلیمری تشکیل می‌دهد؛ هر چند که لفاف‌های متالایز شده با آلومینیوم نیز در این دسته از لفاف‌ها قرار می‌گیرد. این لفاف‌ها عموما برای بسته‌بندی انواع محصولات غذایی خشک، شیرینی‌جات، شکلات، کیک و انواع تنقلات به‌صورت‌های متالایز شده، شفاف و صدفی مصرف می‌شود. همچنین لفاف‌های تک‌لایه نیز که از فیلم سه‌لایه پلی‌اتیلن اکسترود شده تولید می‌شود نیز عموما برای بسته‌بندی مایعات لبنی کاربرد دارد. در نهایت فویل دوخت‌پذیر با ضخامت 35 میکرون، عموما برای درب‌بندی انواع ظروف پلاستیکی مصرف می‌ش

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)