بسته بندی محصولات کشاورزی، رمز اشتغالزایی منطقه ای است

انبار غله آذربایجان شرقی نیازمند سازکار فرآوری و بسته بندی

فرماندار هشترود گفت: ایجاد صنایع بسته بندی و فرآوری محصولات کشاورزی در قالب بنگاه های کوچک اقتصادی، اشتغال در منطقه را رونق می بخشد.

به گزارش چاپ و نشر به نقل از ایرنا، در شهرستان هشترود سالانه حدود 230 هزار تن انواع محصولات کشاورزی و باغی تولید می شود که عمده محصول تولیدی آن گندم است از این رو این شهرستان به انبار غله آذربایجان شرقی شهرت یافته است.

امین امینیان در جلسه ستاد سرمایه گذاری و اشتغال این شهرستان با بیان اینکه قوانین سرمایه گذاری متناسب با وضع موجود نبوده و برای دهه های گذشته نوشته شده است گفت: باید در قوانین سرمایه گذاری تجدید نظر شده و تفسیر مثبتی از قانون در جهت تسهیل امور سرمایه گذاران انجام شود و همه مسئولان باید با تدابیر ویژه در راستای حمایت از سرمایه گذاران، موانع را برطرف سازند.

وی با اشاره به اینکه اشتغال پایدار با جذب سرمایه گذار و رفع موانع تولید از اهداف بلند مدت کارگروه اشتغال است افزود: درست است که ظرفیت شهرستان هشترود محدود است اما این دلیل نمی شود که به دور خود حصار بکشیم.

امینیان خاطر نشان کرد: فرمانداری شهرستان هشترود سابقه 60 سال دارد اما در مقایسه با دیگر شهرستان های آذربایجان شرقی، عقب مانده که یکی از دلایل آن عدم احساس تعلق عمیق سرمایه داران به این منطقه است.

وی با اشاره به لزوم توجه به استفاده بهینه از مرکز رشد در شهرستان افزود: مرکز رشد و شرکت های دانش بنیان می توانند با طرح ایده های نو در جهت ایجاد اشتغال و کار آفرینی گامی بزرگ بردارند و دولت نیز در این مسیر در کنار شرکت های دانش بنیان است.

امینیان به ظرفیت های موجود هشترود در زمینه ایجاد اشتغال اشاره و اظهار کرد: این شهرستان در دو بخش کشاورزی و گردشگری از ظرفیت های بالایی برخوردار است و همه باید تمام توان خود را جهت استفاده بهینه از این ظرفیت ها به منظور رشد و بهبود وضعیت اشتغال شهرستان به کار گیرند.

وی با اشاره به نرخ بالای 24 درصدی بیکاری در شهرستان گفت: همه ما باید در سال جدید با ایجاد فرصت های شغلی جدید، نرخ بیکاری در شهرستان را کاهش دهیم.

شهرستان هشترود با حدود 57 هزار نفر جمعیت در 120 کیلومتری جنوب شرقی تبریز مرکز آذربایجان شرقی واقع است.

 

 

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)