یحیی نیکدل:

آبنبات بجنورد راز و رمز بسته بندی متفاوت

 

آبنبات بجنورد همان آب‌نبات بجنورد است و اگر کسی از اصطلاح شکرپنیر برای آن روی بسته‌بندی‌های خود استفاده می‏‌کند به خاطر این است که شاید در بازاریابی خود به این نتیجه رسیده که این اصطلاح در بازارهای مختلف شناخته‌شده است

آبنبات بجنورد همان آبنبات بجنورد است و اگر کسی از اصطلاح شکرپنیر برای آن روی بسته‌بندی‌های خود استفاده می‌کند به خاطر این است که شاید در بازاریابی خود به این نتیجه رسیده که این اصطلاح در بازارهای مختلف شناخته‌شده است.

آبنبات بجنورد به‌عنوان سوغات این شهر بیش از 100 سال قدمت دارد اما تا چند سال پیش در قالب بسته‌های پلاستیکی یک و بعضاً دو کلیویی عرضه می‌شد که نشان از بی‌توجهی به این محصول پراشتغال و سوغات ارزشمند بود.

در راستای عرضه بهتر این محصول در با یک نگاه علمی در اولین قدم در سال 85 یک کار پژوهشی صرفاً در مورد آبنبات بجنورد انجام گرفت ولی متأسفانه بعدها با برخورد تعزیری زمینه هرگونه تنوع و خلاقیت را از فعالان این محصول گرفته و به فراموشی سپرده شد.

بعد از چندی جهت معرفی این محصول به بازارهای جهانی و تنوع‌بخشی به این محصول همچون گز اصفهان و سوهان قم و ... تلاشی صورت گرفت و تشکیل شاخه صنعتی آبنبات و برگزاری دوره‌های آموزشی برای فعالان این صنعت و بازدیدهای میدانی از کارگاه‌های صنعتی اصفهان با حضور فعالان این عرصه از طریق شرکت شهرک‌های صنعتی و انجام کار پژوهشی و آزمایش‌های مختلف برای افزایش ماندگاری آبنبات موجب شد تا امروزه این محصول به‌عنوان سوغات بجنورد نه‌تنها به بازارهای داخلی که به برخی بازارهای برون‌مرزی راه پیدا کند.

توسعه کارگاه‌های آبنبات‌سازی و تأسیس کارگاه‌های صنعتی تولید این محصول در شهرک‌های صنعتی در طی مهروموم‌های اخیر نتیجه نگاه توسعه‌گرا بود که نتیجه آن حضور آبنبات بجنورد در سطح ملی است.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)