خرمای صادراتی؛ قربانی بسته‎بندی نامناسب

نماینده مردم بندرعباس در مجلس با بیان اینکه نبود بازار صادراتی خرمای هرمزگان را بدون مشتری گذاشته است،گفت: این خرما باید با بسته بندی مدرن و شناسنامه‌دار وارد بازار تجاری شود.

احمدمرادی درباره وضعیت تولید خرما در استان هرمزگان، گفت: یکی از مشکلات اساسی خرماداران هرمزگانی، عدم وجود بازار صادراتی و فروش مناسب است؛ ضمن آنکه افزایش سرانه مصرف خرما نیازمند فرهنگ‌سازی است تا با افزایش خرید خرما با نرخ متعارف علاوه بر بهبود اقتصاد نخل داران بتوان از مزایای درمانی خرما نیز بهره‌های مناسبی برد.

نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: نگاه ویژه به مقوله صنعت بسته بندی نیازمند برنامه‌ریزی اقتصادی است و در این راستا ما اگر خواهان ثبات صادراتی در بازار خرما در هرمزگان هستیم باید تدابیری اندیشده شود که خرما  با بسته بندی مدرن و شناسنامه دار، وارد بازار تجاری رقابتی خرما شود.

وی افزود: یکی از دلایل رها شدن نخل‌های خرمای هرمزگان، عدم دسترسی کشاورزان به جاده‌های مناسب از مزرعه تا فروش در بازار مصرفی است بنابراین برای بهبود اقتصاد خرما داران می‌بایست تدابیر کارآمدی در این راستا اتخاذ شود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه نبود بازار صادراتی بهینه خرمای هرمزگان را بدون مشتری می‌‌گذارد، یادآور شد: بسیاری از  نخل‌های خرما در هرمزگان رها شده‌اند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)