رئیس صنایع کشاورزی جهادکشاورزی آذربایجان غربی:

محصولاتی بی نام نشان در انتظار بسته بندی

رئیس صنایع کشاورزی جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: راه‌اندازی واحدهای سورت و بسته‌بندی نیاز ضروری در آذربایجان غربی می‌باشد.

به گزارش چاپ ونشر به نقل از فارس، پرویز تومرایی اظهار کرد: عمده محصولات آذربایجان غربی در ارومیه، مهاباد، اشنویه، میاندوآب و سلماس به عمل می‌آید به موازات آن سردخانه نیز به اندازه کافی وجود دارد.

وی با بیان اینکه 19 واحد آبمیوه و کنسانتره در استان وجود دارد که در این زمینه هم رتبه یک کشوری را به دست آورده‌ایم، گفت: بنابراین مهم‌ترین نیازی که در استان وجود دارد سورت و بسته‌بندی میوه است، در طول سال اخیر سرمایه‌گذاران برای ورود به این عرصه تشویق شده‌اند به ویژه اینکه در صادرات میوه یک سری استانداردها باید رعایت شود.

این مسئول با توجه به ظرفیت‌های موجود فعالان اقتصادی برای راه‌اندازی واحد سورت و بسته‌بندی راغب شده‌اند، ادامه داد: علی رغم تلاش‌‌های صورت گرفته یک سری مشکلات وجود دارد بنابراین روند پیشرفت و فعالیت کند می‌باشد که امید است به واسطه پرداخت تسهیلات بانکی با سرعت و کیفیت بهتری در این زمینه کار شود.

مدیر صنایع کشاورزی جهاد کشاورزی آذربایجان غربی، گفت: تسهیلاتی با عنوان عشایر و روستایی تعریف شده است که برای جذب اعتبارات و تزریق آن به استان تلاش می‌شود که امید است از این رهگذر ضمن رفع مشکلات واحدهای صنایع تبدیلی استان، اشتغال‌زایی نیز انجام گیرد.

تومرایی بیان داشت: محصولات صنایع تبدیلی و تکمیلی پرسودترین بخش کشاورزی است به صورتی که اگر فعالان و علاقه‌مندان این عرصه به تجهیزات مورد نیاز، دانش و سرمایه کافی مجهز شوند در این زمینه خواهند توانست که فعالیت خوب و پردرآمد داشته باشند.

این مسئول به ذکر مثال در این زمینه پرداخت و گفت: چنانچه سیب در سردخانه نگهداری شود ارزش افزوده چندانی نخواهد داشت به طوری که حداکثر هر کیلو 500 تومان یا 700 تومان سود خواهد کرد ولی ارزش افزوده صنایع تبدیلی خیلی بیشتر است، اگر بتوانیم محصولات خام کشاورزی به مواد غذایی مورد نیاز مشتریان تبدیل شود سرمایه‌گذاری بهتری خواهد بود.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)