شهرک تخصصی بسته بندی با توجه به سند آمایش در دستور کار قرار دارد

قائم مقام وزیر صنعت،معدن و تجارت گفت: شهرک های صنعتی تخصصی در مناطق مختلف کشور با توجه به سند آمایش سرزمینی، ایجاد می شود.

به گزارش چاپ ونشر به نقل از ایرنا، رضا رحمانی در دیدار با استاندار قزوین گفت: در همین راستا شهرک تخصصی صنایع دریایی در سفر اخیر رئیس جمهور به بندرعباس کلنگ زنی شد و این روند همچنان در دستور کار ما قرار دارد.

وی با اشاره به روند توسعه و پیشرفت مناسب صنایع استان قزوین، ادامه داد: دیدارهای صورت گرفته از برخی واحدهای تولیدی، اشتیاق سرمایه گذاران در این منطقه را به طول کامل بیان می کرد.

رحمانی، قزوین را یکی از پنج استان کشور در زمینه جذب سرمایه گذاری خارجی دانست و گفت: باید در جذب این نوع سرمایه گذاری و نیز ایجاد شهرک های تخصصی اقدامات لازم را به عمل آورد.

به گفته قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت، قزوین در زمینه صنایع شوینده دارای زنجیره کاملی بوده که این مساله بیانگر توسعه استان در این زمینه است.

وی با اشاره به اینکه محصولات با کیفیت بالایی در کشور وجود دارد اما با مشکل عرضه و بازاریابی روبرو هستند، افزود: بدون شک صادرکنندگان ما برای رونق در امر صادرات کالاهای خود باید به مولفه بسته بندی های با کیفیت و طراحی های زیبا توجه لازم را داشته باشند.

استاندار قزوین نیز در این دیدار گفت: متاسفانه در سال های گذشته از ظرفیت های لازم گردشگری استان بهره مندی لازم صورت نگرفته اما امسال این مساله مورد توجه جدی ما قرار گرفته است.

عبدالمحمد زاهدی اضافه کرد: قزوین در زمینه صنعت نیز از ظرفیت بسیار خوبی برخوردار بوده تا جایی که سرمایه گذاران برای حضور در استان اشتیاق فراوانی دارند.

وی، ایجاد خوشه ها، زنجیره ها و شهرک های تخصصی را از اولویت های مهم کاری استان قزوین برشمرد و گفت: سعی کرده ایم تا از هر گونه پراکنده کاری های صنعتی و تولیدی در این منطقه از کشور جلوگیری کنیم.

به گفته زاهدی، حمایت از طرح های توسعه واحدهای تولیدی موفق در دستور کار قرار داده شده زیرا هر نوع حمایتی در این زمینه منجر به اشتغالزایی و تولید بیشتر می شود.

استاندار قزوین در پایان افزود: بازسازی و نوسازی واحدهای تولیدی نیز در دستور کاری قرار داده شده زیرا در این زمینه با مشکلات جدی روبرو هستیم.

استان قزوین دارای 15 شهرک و ناحیه صنعتی، یک شهر صنعتی و سه هزار و 600 واحد تولیدی است.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)