توسعه کسب و کار در گرو خوشه های بسته بندی نتیجه بخش می شود

معاون برنامه‌ریزی توسعه مدیریت شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین گفت: حمایت از انجمن‌ها و شبکه‌های بسته‌بندی امری ضروری بوده، این امر در حالی بوده که هم‌اکنون ۸ خوشه صنعتی در استان شناسایی شده است که فعالیت خود را آغاز می‌کند.

به گزارش چاپ ونشر به نقل از قزوین، شهریار کشاورز در جلسه راهبری خوشه بسته‌بندی که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، اظهار داشت: یکی از مدل‌های توسعه کسب و کار، مدل خوشه بسته‌بندی بوده که باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

وی بیان کرد: با توجه به توصیه‌های مقام معظم رهبری بر اقتصاد درون‌گرا و نگاه به بیرون، ارتقای کیفیت محصولات از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بوده و الگویی موفق در کشورهای توسعه‌یافته است.

معاون برنامه‌ریزی توسعه مدیریت شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین گفت: حمایت از انجمن‌ها و شبکه‌های بسته‌بندی امری ضروری بوده این امر در حالی بوده که هم‌اکنون 8 خوشه صنعتی در استان شناسایی شده است.

کشاورز عنوان کرد: شهرک‌های صنعتی متولی بحث خوشه‌های کسب و کار هستند که از سال 91 روند فعالیت این خوشه‌ها آغاز شده و خوشبختانه مراحل 5گانه انجام شده است.

وی گفت: تشکیل شبکه فراگیر در خوشه‌ها امری ضروری بوده که باید به‌سرعت در استان تشکیل شود که نیازمند حمایت مسئولان مربوط است.

معاون برنامه‌ریزی توسعه مدیریت شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین تصریح کرد: خوشه فرآوری انگور 3 سال در استان فعالیت کرده در حالی که خوشه شیرینی سنتی در مرحله آغاز عملیات اجرایی است.

کشاورز ادامه داد: خوشه قطعات خودرو، گلیم الموت و کفش دانسفهان نیز در دست اجرا است.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)