ورود ربات‎ها به خطوط تولید در صنعت بسته‎بندی

استفاده از روباتها در خطوط تولید کارخانجات هر روز بیش از قبل دیده می شود و شرکتهای روبات ساز در تلاش هستند تا با ارائه راه حلهای جدید در خط تولید آسیبهای انسانی ، مالی و ضایعات را به حداقل برسانند. یکی از این ربات ها RC10  نام دارد که بخش نهایی بسته بندی و ارسال بار به انبار کار میکند.

این ربات بسیار هوشمند است و با انواع سیستمهای الکترونیکی دیگر قابل همخوانی و تبادل سیگنال می باشد. این ربات با استفاده از پمپ وکیوم و یک سری از بادکش هایی که دارد بسته ها و جعبه  را از روی خط تولید برداشته و بر روی پالت چینش می کند.

سرعت عمل بالای این ربات ها و هوشمندی آنها باعث شده که ضریب خطا و ضایعات در این بخش از خط تولید بسیار کاهش پیدا کند. این ربات به سادگی می تواند به تبلت و یا موبایل اپراتور مربوطه وصل شود و علاوه بر ارسال گزارش لحظه عملکرد، قابلیت برنامه ریزی برای چینش های مختلف بر روی پالتهایی در ابعاد مختلف دارد.

این ربات با سرعت جانمایی 8 بسته در دقیقه و همچنین ضایعات نزدیک به صفر توانسته هزینه های خرید خود را کاملا توجیه کند. سیستم وکیوم این ربات یک پمپ بسیار ساده 220 ولت شهری است که مصرف بسیار پایین دارد.

این ربات هزینه تعمیرات و نگهداری پایینی دارد و به راحتی قابل تعمیر توسط اپراتور ها و مهندسین کارخانه می باشد .نظر شما را به تعدادی از تصاویر این ربات جلب میکنم و همچنین ویدیوی جالبی که برای معرفی ربات ساخته شده است .

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)