بسته بندی در بند یارانه

معاون وزیر صنعت گفت: با هدف حمایت و تقویت چرخه تولید تا صادرات به زیرساخت های تولید و بسته بندی امسال یارانه داده می شود . 

 به گزارش چاپ ونشربه نقل از مرکز خراسان رضوی، رضا رحمانی در جلسه بررسی وضع صنعت پوشاک و سوغات خراسان رضوی  اختصاص یارانه به زیرساخت های تولید و بسته بندیافزود: برای توسعه صادرات پیش نیازهایی وجود دارد که  برپایی نمایشگاه های تولیدات و ظرفیت ها با هدف معرفی توانمندی هاو در کنار آن توسعه و ارتقا کیفیت وکمیت بسته بندی و فرآوری از آن جمله است.

وی  افزود: امسال به صادر کنندگان یارانه و نیز جوایز صادراتی اعطا می شود و هیچ سهمیه بندی هم در این زمینه اعمال نمی شود و هر استان به تناسب ظرفیت ها و توانمندی ها و فعالیت در این حوزه می تواند از این منابع و یارانه ها  بهره گیرد. 

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: هم اکنون تدوین برنامه عملیاتی راهبردی صنعت ، معدن و تجارت و کشور مراحل نهایی خود را می گذراند و بر اساس آن یکی از اولویت های خراسان رضوی برای ارتقا پوشاک است.

رحمانی با اشاره به حوزه پوشاک گفت: امروز 11 درصد بنگاه های صنعتی کشور در این حوزه فعال است و با وجود 5درصد سرمایه گذاری صنعتی کشور، 13 درصد اشتغال این بخش را به خود اختصاص داده  و این به مفهوم آن است که این حوزه می تواند با سرمایه گذاری کمتر اشتغال بیشتری ایجاد کند و فرصت بسیار مناسبی برای توسعه و ایجاد شغل را داراست. 

وی افزود : امسال برای حمایت از تولید داخل به صورت ویژه و گسترده با قاچاق پوشاک مقابله و  همزمان نوسازی و بهسازی صنایع این بخش هم در برنامه ریزی ها دنبال می شود. 

معاون وزیر صنعت ، معدن و تجارت با بیان این که بیشترین سهم خرید در سبد سوغاتی زائران را پوشاک تشکیل می دهد افزود: خراسان رضوی از قطب های پوشاک کشور است و باید قدرت رقابت پذیری و کیفیت تولیدات خود را بالا ببرد و با در اختیار گرفتن بازار، خود در عرصه صادرات هم حضوری درخور داشته باشد. 

 رحمانی با بیان اینکه بازار سوغات از گردشگری جدا نیست، افزود : وجود بارگاه منور رضوی و 30میلیون زائر ظرفیتی قابل توجه است که باید همه بخش ها و دستگاه ها برای بهره مطلوب از این نعمت و فرصت وارد عرصه شوند. 

 وی گفت: باید خراسان رضوی پایگاه صادراتی سوغات کشور شود و همه ظرفیت های سوغات کشور در اینجا عرضه و از این استان  صادر شود که این خود فرصت بسیار ارزشمندی برای ایجاداشتغال نه فقط در این استان که برای کشور است.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)